KLAIPĖDA-KULTŪROS SOSTINĖ


Jau 2015 metų lapkritį buvo nuspręsta, kad 2017 metais, Lietuvos kultūros sostine taps Klaipėda, kuri įvardinta kaip neužšąlantis kultūros uostas.

Būnant Lietuvos kultūros sostine, Klaipėda turės palankesnes galimybes parodyti, jog yra inovatyvi, nuolat besikeičianti, tačiau išlaikanti autentiškumą, norima pabrėžti miesto aktyvumą, siekiama aktualizuoti miesto istoriją, jūrinę kultūrą, pristatyti mieste kuriamus menus, akcentuoti miesto daugiakultūriškumą, stiprinti Klaipėdos, kaip nuolat gyvo, aktyvaus, inovacijoms atviro ir tolerantiško miesto – neužšąlančio kultūros uosto – įvaizdį.

Projekto organizatoriai išskiria penkias platformas: „Neužšąlanti istorija“, „Neužšąlanti klasika“, „Neužšąlanti jūra“, „Neužšąlantis menas“ ir „Neužšąlantis miestas“. Istorijai skirti renginiai vyks 2017 metų sausio-balandžio mėnesiais, klasikai – kovo-gegužės, jūrai – gegužės-liepos, menui – rugpjūčio-spalio, miestui – lapkričio-gruodžio mėnesiais.

Vienas iš pirmųjų planų Klaipėdoje 2017 metais, įdiegti Klaipėdos miestiečio kortelę, kuri suteiks didžiausią socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms integruotis į visuomenę ir Lietuvos kultūrą. Kortelės turėtojas ne tik gaus informaciją apie vykstančius renginius, bet ir turės galimybę nemokamai arba su nuolaidomis naudotis muziejų ir kitų kultūros įstaigų paslaugomis, viešuoju transportu, mašinų stovėjimo aikštelėmis senamiestyje.

Klaipėdai šie metai lyg įžanga į 2022 pretenduojamą Europos kultūros sostinę. 2016 m. birželio 20-21 d. Kultūros ministerijoje vyko išankstinė Europos kultūros sostinės 2022 atranka, kurioje buvo svarstomos šešių Lietuvos savivaldybių – Anykščių, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio – pateiktos paraiškos. Po išankstinės atrankos į galutinį miestų kandidatų sąrašą pateko Kauno ir Klaipėdos miestų parengtos paraiškos.

Galutinis sprendimas dėl Europos kultūros sostinės vardo suteikimo turi būti priimtas 2017 m. pavasarį. Dviejų etapų atranką laimėjusiam miestui, kuriam bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas, gali būti skirtas 1 500 000 eurų Melinos Mercouri vardo apdovanojimas, finansuojamas pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Klaipėdos kultūros sostinės atidarymo renginys vyks jau sausio 14 dieną. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1840137199598516/

15871710_406561639684800_5900570457382368833_n

Parengė Karolina Siriutė.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: