Studentai susižavėjo darbu radijo stotyse ir televizijoje


Apsilankius populiariausiose Lietuvos radijo stotyse, studentai panoro išbandyti savo jėgas ir patys tapti radijo laidų vedėjais. O pamatę LRT televizijos darbų specifiką, pastato didybę bei susipažinę su istorija, užsinorėjo įsisukti ir į šių darbų sūkurį.

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas išleido studentus vienos dienos ekskursijai į Vilnių. Šios išvykos metu žurnalistikos bei medijų ir komunikacijų studentai apsilankė LRT televizijoje ir net šešiose populiariose radijo stotyse: ZIP FM, Raciocentras, LRT radijas, M-1, Lietus bei M-1 plius.

Pirma vieta, kurią studentai pasiekė buvo ZIP FM ir Radiocentro studijos. Čia studentus pasitiko RC savireklamos vadovas Saulius Zakarka. Jauki aplinka, draugiški veidai, studijoje lakstantis šuo leido pajausti laisvą atmosferą ir sukėlė teigiamas emocijas. Savireklamos vadovas papasakojo, kaip vyksta darbai radijuje, kaip vedėjai ruošiasi laidoms, kaip nauji žmonės ateina į jų kolektyvą ir atsakinėjo į kitus studentus dominančius klausimus. Po beveik valandą trukusios ekskursijos ir pokalbių – studentai liko sužavėti.

radijo-stotis-zip-fm

Radijo stotyje ZIP FM

Žurnalistikos studentė Monika Budaitė teigė, kad dėl laisvės ir nesuvaržymo ZIP FM radijo stotis jai patiko labiausiai. Mergina sakė, kad susidomėjo darbu radijuje ir tikrai norėtų čia atlikti praktiką. Jai pritarė ir Elinga Tarasovaitė: „Labiausiai nustebino radijo stoties ZIP FM šiltas priėmimas ir laisvas bendravimas. Ši radijo stotis suteikia galimybę dirbti visiems, kurie turi motyvacijos ir noro.“

Keliuose daugiaaukščiuose pastatuose įsikūręs Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija savo didumu studentus tiesiog abstulbino. Jei kitose aplankytose radijo stotyse studentai matė kelis mažus kambarėlius, tai čia juos pasitiko didžiulės erdvės, daugybė laiptų ir ilgi koridoriai. Tačiau studentus, žinoma, sužavėjo ne tik pastato dydis, bet ir muziejininkės Raimondos Impolevičienės papasakota istorija, darbų specifika, galimybė savomis akimis išvysti unikalias studijas, renginių filmavimus ir kt.

„LRT sužavėjo savo dideliu pastatu ir istorija. Ši televizija ne tik simbolizuoja profesionalumą, bet taip byloja apie skaudžius šalies įvykius.“ – kalbėjo Elinga Tarasovaitė.

Medijų ir komunikacijų programos studentė Vilma Kojelienė sakė, kad apkeliavus LRT studijas sužinojo daug įdomių dalykų. „Pamatėme kaip visai paprasti ir primityvūs dalykai TV ekrane virsta įspūdingu reginiu. Supratau, kad televizija iš tiesų yra didžiulė vizija ir iliuzija, o taip pat tai didelės profesionalų komandos sunkaus ir įtempto darbo rezultatas.“ – teigė pašnekovė.

lrt-televizijoje-panoramos-studijoje

lrt-televizijoje

LRT televizijos studijoje

LRT muziejininkė aprodė studijas, papasakojo pasiruošimo darbus, nusivedė į slapčiausius kambarėlius ir užkulisius. Studentai susidomėję klausė pasakojimų, apžiūrinėjo įrangą ir kelioms akimirkoms tikrose studijose leisdavosi sau pabūti televizijos žvaigždėmis.

Atvykus į radijo stočių M-1, Lietus bei M-1 plius būstinę, studentų akys dar labiau sužibėjo. Čia juos moderniai įrengtose patalpose pasitiko ir ekskursija pravedė UAB „M-1“ informacijos tarnybos vadovė Aurelija Gintautaitė. Studentai aktyviai klausinėjo, o vadovė nuoširdžiai atsakinėjo į daugybę klausimų: kaip vyksta darbas įmonėje, kaip surenka medžiagą, kaip kyla idėjos laidoms, kaip ir kiek vedėjai bei žurnalistai dirba ir kt. Apžiūrėję visas studijas, susidomėję studentai klausė ir apie praktikos galimybę šiose radijo stotyse bei perspektyvas, o A.Gintautaitė teigė, kad viskas įmanoma. Laimingus ir smalsumą patenkinusius studentus vadovė dar nudžiugino ir dovanomis: M-1, M-1 plius tušinukais bei kaklo juostelėmis.

radijo-stotis-lietus

Radijo stotyje „Lietus“

„Ši kelionė buvo ypatinga! Tikrai negalvojau, kad viskas taip sužavės. Labai įdomu buvo sužinoti radijo laidų vedėjo darbo ypatumus ir koncepciją. Apskritai, radijo laidų vedėjai sužavėjo, kaip asmenybės. Tikiuosi, kad ateityje man pavyks dirbti vienoje iš šių didelių radijo stočių.“ – kalbėjo studentas Povilas Patlaba.

Studentė Elvyra Sakalauskaitė-Laukevičienė suprato, kad kruopštumas, atsakingas požiūris į darbą ir didžiulis noras padės lengvai pasiekti jai svajonių darbą. „Kelionė į Vilnių, kur teko aplankyti kelias radijo stotis bei nacionalinę televiziją, suteikė jėgų, optimizmo bei akstino tvirčiau žengti savo profesinės svajonės link. Ekskursijos metu aplankytos vietos leido iš arčiau pažvelgti bei pasisukioti po žiniasklaidos priemonių „virtuvę“. Profesionalioji LRT studija, M-1 rimtoji komanda bei šmaikštieji ZIP FM vyrukai priminė, kodėl pasirinkau žurnalistės profesiją. Juk dirbant šį darbą laikas niekada nestovi vietoje, nusistovėjusi kasdieninė rutina negresia, o iššūkiai bei sutikti žmonės leidžia dar stipriau pamilti savo veiklą.“ – įžvalgomis dalinosi E.Sakalauskaitė-Laukevičienė.

pagrindine-lrt-radijuje-ir-televizijoje

KU žurnalistikos ir medijų komunikacijos studentai

Studentai važiavo namo į Klaipėdą kupini įspūdžių, o pokalbiai ir diskusijos nesiliovė visą kelią. „Kelionė bei medijų apžiūra pralenkė visus mano lūkesčius. Žvarbus bei lietingas oras visiškai nesutrikdė nuotaikos. Šaunus keliaujantis kolektyvas bei puikios lankytinos vietos paliko didelį įspūdį. Mane sužavėjo tai, jog turėjome galimybę pamatyti, kaip vyksta darbai įvairiose medijose. Turėjome galimybę palyginti televiziją bei atskiras radijo stotis. Kelionės metu radau daug atsakymų į seniai kirbėjusius klausimus. Labai smagiai praleidome laiką ir kelionės metu autobuse. Susipažinau su naujais žmonėmis bei radome temų, kuriomis diskutavome. Labai ačiū kolegoms, dėstytojai Rositai Vaičiulei ir universitetui už šią nepakartojamą kelionę.“ – kalbėjo Indrė Ramanauskaitė.

Žurnalistikos studentas Artūras Maslak taip pat antrino, kad buvo įdomu pamatyti televiziją ir radijo stotis iš vidaus, susipažinti su eterio subtilybėmis. Anot studento, „ši kelionė padės apsispręsti, kokiu keliu pasuksime mes – žurnalistai. Kiekvieną kartą, kai su kursiokais atliekame bendrą veiklą geriau susipažįstame, tai tikrai smagu. Esu labai dėkingas universitetui už šią galimybę. Reikia kuo daugiau tokių kelionių!“

Parengė žurnalistikos programos studentė Rita Skirpstaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: