KIEK KAINUOJA JŪRA?


Su Andriumi susitikau žvarbų šeštadienį jaukioje Šiaulių bulvaro kavinukėje. Mano pašnekovas, kaip sakoma „barbė devyndarbė“, tačiau šiuo atveju „devyndarbis kenas“, o kaip jo žmona pasakytų „samarietis“. Tokiais epitetais Andrius Puškorius vadinamas ne šiaip sau. Dviejų vaikų tėvas, metęs nuobodų ir monotonišką bankininko darbą, savo kelią pasuko visai kita kryptimi – į neklinojamąjį turtą. Čia, kaip teigia Andrius veiksmo daugiau. Susipažįsti su įvairiais žmonėmis, privalai mokėti suprasti jų norus, poreikius, surasti tinkamiausią sprendimą klientui.

Kad nekiltų klausimų, o tai kur tas „devyndarbiškumas“, iš karto užbėgsiu už akių. Andrius, kardinaliai pakeitęs darbovietę, tuo pačiu metu įstojo į TS–LKD partiją, bet apie tai vėliau.

Paklausus Andriaus, kas pastūmėjo pakeisti darbovietę, šis šiek tiek susimąstęs prasitarė, kad priežasčių buvo daug, tačiau pagrindinė, jog bendravimas su žmonėmis jam yra reikalingas, kaip oras, o banko kabinete sėdėti vienam ir spoksoti į kompiuterį ilgainiui pasidarė nuobodu. Aktyviam žmogui, reikia ir aktyvios veiklos.

Andriaus teigimu darbas banke nuo darbo nekilnojamojo turto srityje skiriasi tuo, kad čia dirbi sau, o ne kažkam kitam ir esi asmeniškai suinteresuotas. Tiesa, čia nėra kas patartų, ar pasakytų, ką ir kaip reikia daryti, todėl pats turi nuspręsti, kaip pasielgti įvairiose situacijose, dėl ko savaime visa atsakomybė krenta ant paties pečių. „Laisvės improvizacija, ne kas kitas“, – juokiasi pašnekovas.

nuotrauka-is-asm-archyvo

Nuotrauka asmeninio archyvo

Nors Andrius gyvena Šiauliuose, savo veiklą vykdo visoje Lietuvoje. Pasak Andriaus, Lietuvoje yra du regionai, kur sparčiausiai vystosi nekilnojamojo turto rinka, tai Vilnius ir pajūris. Šie regionai panašūs butų ir namų kainomis, nors tiesa, daugelį atvejų pajūryje nekilnojamasis turtas brangesnis, dėl netoliese esančios Baltijos jūros. Būsto, esančio netoli jūros, vertę geografinė padėtis pakelia net 4 kartais, lyginant su panašių parametrų būstų kainomis kituose regionuose. Todėl jūra irgi turi savo kainą.

Paklaustas Andrius, kokie vėjai atpūtė į politiką, pagrindine šio sprendimo priežastimi įvardino meilę miestui. Nors Andrius kilęs iš Skuodo rajono, Šiauliuose gyvena jau nuo studijų laikų, o šį miestą pamilo dar vaikystėje, kai atvykdavo atostogauti pas giminaičius. Kita priežastis – aktyvi veikla. Andriui teko rinkti parašus peticijai prieš Astravo atominės elektrinės statybas Lietuvos pašonėje, o prieš rinkimų bumą Andriaus grafikas buvo ypač užimtas, mat šis tapo rinkimų komisijos sekretoriumi. Tai buvo nauja patirtis, nes pašnekovas pirmą kartą pamatė kitą rinkimų pusę, kai darbas prasideda ir pasibaigia ne tik padėjus kelis „iksiukus“ balsavimo lapeliuose. Andrius prisipažįsta, kad veiklos ir naujų potyrių tikrai daug, kartais pavargsti, bet tas nuovargis malonus, nes kažką padarei dėl Lietuvos gerovės. Be to, pašnekovas neatmeta galimybės kada nors savo jėgas išbandyti Seimo rinkimuose.

socialinio-tinklo-facebook-nuotrauka

Nuotrauka asmeninio archyvo

Esant veiklos gausybei, dviejų vaikų tėvui atrasti laiko šeimai, kaip teigia pats, ne visada pavyksta. Žmona kartais pyksta, vadina „samariečiu“, nes visiems padeda ir kaip teigia ji, vyras nemoka pasakyti „ne“. Dabar pamažu viską pavyksta suderinti, gelbėja ir laisvas darbo grafikas. „Atrodo to laiko vis maža, bet prisitaikai, išmoksti viską suderinti“, – pasakojo pašnekovas.

Andrius, paklaustas, kokia jo neišblėstančios energijos paslaptis, neslepia, kad pagrindinis varikliukas – noras tobulėti, o ir žmonos rytais ruošiamas „energijos užtaisas“ nepamaišo.

nuotrauka-is-andriaus-asm-archyvo

Nuotrauka asmeninio archyvo

„Energijos užtaiso“ receptas:

Ingridientai: 200 g. meliono, 100 ml. vandens, viena sauja špinatų, nedidelė saujelė mėtos lapelių, 1 valgomasis šaukštas medaus.

Gaminimas: visus produktus sudėkite į elektrinį smulkintuvą ir suplakite iki vientisos masės.

 

Parengė Viktorija Dirmeikytė, papildomų studijų studentė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: