Universitetas jaunimui padeda atrasti save


Ką studijuoti? Kuo aš noriu būti? Turbūt šiuos klausimus užduoda kiekvienas jaunas, mokykloje besimokinantis žmogus. Padėti atsakyti pasišovė padėti Klaipėdos universitas. Spalio 10-13 dienomis vyko „Karjeros dienos“, kurių renginiai pirmą kartą vyko skirtinguose fakultetuose. Socialinių mokslų fakultete vykusio renginio metu susirinkusiems moksleiviams buvo pristatyti katedrų vėdėjai, su kuriais moksleiviai galėjo pasikalbėti asmeniškai. Taip pat J. Stankevičiūtė ir T. Andrejeva skaitė pranešimą „Ar pažįstu save kaip būsimą darbuotoją?“ Moksleiviams buvo dalijami patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis ateities profesiją. Na, o KU Medijų laboratorija pristatė trumpametražį filmą, kuriame buvo pristatytos studijų programos ir galima būsimų studentų ateitis.

Pradėti savęs ieškoti – kuo anksčiau

Renginyje apsilankė apie 30 savęs ieškančių moksleivių. 8-tokė Skalmantė iš „Verdenės“ progimnazijos dalijosi mintimis apie tokio pubūdžio renginius: „Man atrodo, kad baigus 8 klasę, jau reikia žinoti, ko nori gyvenime. Turi apsispręsti, ar eiti mokytis specialybės į profesinę mokyklą, ar siekti aukštųjų mokslų universitete, kolegijoje. Kadangi dar nežinau, ko noriu – atėjau ir tikiuosi išgirsta informacija padės apsispręsti.“

dekanas-antanas-bucinskas-2

Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas

docente%cc%87-daiva-sirtautiene%cc%87-2

Komunikacijos programų vadovė doc. dr. Daiva Sirtautienė

Pažintinė ekskursija Centriniame Klaipėdos terminale

Vadybos ir logistikos studentai per „Karjeros dienas“ apsilankė Centriniame Klaipėdos terminale. Studentus priėmė terminalo direktorius Benediktas Petrauskas, kuris supažindino su termanalo veikla, aprodė Centrinio Klaipėdos terminalo pastatą, atplaukiančius laivus bei įvairius terminale sandėliuojamus ar pervežamus krovinius. Direkorius mano, kad tokio pobūdžio renginiai studentams ir moksleiviams yra būtini. „Kai į mane kreipiasi mokslo įstaigos, mielai randu laiko priimti ir supažindinti. Reikia plėsti jaunų žmonių akiratį,“ – pasakojo Benediktas Petrauskas.

Direktorius teigia, kad terminale nėra dažna darbuotojų kaita, taip pat nėra masinio darbo, kuriuo metu ateitų ir išeitų daug darbuotojų. „Iš viso Centriniame Klaipėdo sterminale su rangovais ir subrangovais dirba 40-60 žmonių,“ – teigė B. Petrauskas. Direktorius atskleidė, kad ateityje, kai bus daugiau linijų, dirbs iki 100 žmonių.

centrinio-klaipe%cc%87dos-terminalo-direktorius-benediktas-petrauskas

Centrinio Klaipėdos terminalo direktorius Benediktas Petrauskas

 

Pastaruoju metu dažnai girdime, kad jaunimas yra pasyvus, neturi motyvacijos, tačiau B. Petrauskas studentais nesiskundžia. „Visi gauna vienodas žinias, bet kiekvienas sprendžia, kiek tas žinias „kapstyti“ giliau. Viskas priklauso nuo individualaus žmogaus požiūrio.“ Direktorius teigė, kad universitetas parodo, kur galima ieškoti žinių ir informacijos. O šiais laikais jaunų žmonių neriboja nei technologijos, nei kalbos, tad pirmyn!

Ateitis – studentų rankose

Vadybos katedros vedėjas Rimantas Stašys, kartu vykęs į Centrinį Klaipėdos terminalą, apie studentus teigia priešingai: „Negalima sakyti, kad studentai neturi motyvacijos. Jie įstoja mokytis, ateina į užsiėmimus, atlieka užduotis, ieško praktikos vietų“. Vedėjas svarsto, kad veikiausiai tokios kalbos kyla dėl dėstytojų polinkio lyginti studentus. „Studentai ateina vis kitokie, motyvai ir norai pas juos taip pat keičiasi. Neveltui yra teorijos apie X, Y, Z kartas.“ – dėstė Vadybos katedros vedėjas. Kasdien susidurdamas su studentais R. Stašys pastebi esminį skirtumą tarp buvusių ir esamų studentų: „Šiuolaikinis jaunimas nori viską gauti čia ir dabar.“

Parengė Emilija Masnikaitė, ketvirto kurso Žurnalistikos programos studentė.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: