5 ŽINGSNIAI NETURINTIEMS PATIRTIES IŠSVAJOTO DARBO LINK


Šiandien egzistuoja problema dėl jaunimo nedarbo. Konkurencinga darbo rinka yra nelengva įsidarbinti studentui. Tėvams sunku išlaikyti tik baigusius mokyklą jaunuolius, kurie nusprendė toliau tęsti mokslus. Jaunam žmogui taip pat norisi kibti į nepriklausomą gyvenimą ir pradėti kurti savo karjerą. Iškyla klausimas, ar norėti užtenka? Nuo ko pradėti, ko paklausti? Norime Jums pateikti 5 žingsnius, kurie padės pasiekti savo tikslą neturint patirties.

  1. Pokalbis telefonu

Susiradę Jums patrauklų darbo pasiūlymą, pirmiausia reikia paskambinti darbdaviui. Šis pokalbis, pirmasis žingsnis bei įspūdis, todėl svarbu tinkamai pasiruošti. Surinkte informaciją apie įmonę, nusistatykite pokalbio tikslus ir pasiruoškite klausimus darbdaviui. Atkreipkite dėmesį į įmonės veiklą, pasiekimus. Taip pat pravartu iš anksto pasiruošti savo pristatymą: kokie Jūsų sugebėjimai ir įgūdžiai. Ir, žinoma, reikia nepamiršti šypsotis (taip, tai girdisi).

looking-for-a-job

2. Parašykite įdomų gyvenimo aprašymą

Gyvenimo aprašymas turi būti konkretus, visą svarbiausią informaciją pateikite taip, kad ji būtų matoma vos žvilgtelėjus, o gebėjimai turi patraukti dėmesį. Išsilavinimas, darbo patirtis, įgytos kompetencijos yra pagrindiniai dalykai, ką darbdavys nori žinoti. Neruoškite ilgesnio nei du puslapiai gyvenimo aprašymo, nes taip pateiksite per daug nereikalingos informacijos apie save.

3. Jūsų informacija internete turi ,,blizgėti“

Daugelis jaunų žmonių nevengia publikuoti informacijos apie save socialiniuose tinkluose, todėl darbdaviai prieš pokalbį, peržvelgia kas yra publikuojama apie kandidatą internete. Dalis Jūsų viešai prieinamos informacijos kuria kitokį įspūdį, nei iš tiesų yra realybėje. Provokuojančios nuotraukos su alkoholio taurėmis, gali sudaryti nepatikimo darbuotojo įvaizdį. Atkreipkite į tai savo dėmesį ir skleiskite informaciją apie save atsakingai.

4. Svarbi apranga

Ruošiantis darbo pokalbiui yra itin svarbu apgalvoti, kaip apsirengsite. Tinkamai parinktas įvaizdis Jums padės jaustis savimi pasitikinčiais bei leis geriau jaustis stresinėse situacijose. Tai sudarys teigiamą įspūdį darbdaviui ir Jūs būsite žingsneliu arčiau savo tikslo.

5. Konkretumas ir sąžiningumas

Darbo pokalbio metu į užduodamus Jums klausimus atsakykite konkrečiai bei sąžiningai. Niekas negimė visko mokėdamas ar žinodamas, tad, jei ko nežinote, atvirai tai pripažinkite, o ne bandykite suktis iš padėties netiksliais samprotavimais. Nekonkretumas bei arogancija yra pačios didžiausios klaidos, kurios daromos darbo pokalbio metu.

Ne visada stropiai pasiruošus ir, rodos, sužibėjus, sulauksite teigiamo atsakymo. Būna, jog darbdavys pasako ,,ne“, arba, kandidatavus pagal darbo skelbimą ir atitikus visus keliamus reikalavimus, Jūs taip ir nesulauksite žinių iš darbdavio. Taip pasikartojus keliems kartams, sumažėja pasitikėjimas savimi arba dingsta motyvacija. Svarbu išmokti, teigiamai reaguoti į tokias situacijas ir optimistiškai toliau ieškoti darbo. Galų gale – rasite tai, kam labiausiai tinkate.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: