Studentų laisvalaikio patarimai pirmakursiams


Įstojus mokytis į nepažįstamą miestą pasikeičia aplinka, žmonės bei laisvalaikis. Studentai užtrunka nemažai laiko, kol prisitaiko, atranda naujų draugų bei jaukių vietų laisvalaikio pramogoms. Todėl Jums padeda studentai! Gal studentų pasakojimai padės Jums atrasti kažką įdomaus Klaipėdoje.

Kur aktyviai praleisti laisvalaikį?

Rugsėjis lepino mus šiltais ir maloniais orais. Todėl dauguma studentų norėdami pasidžiaugti paskutiniais vasariškais orais laisvalaikį praleido gamtoje. „Kai geras oras, stengiamės su draugu nuvažiuoti į gamtą pailsėti ar pažvejoti“, – pasakoja Raimonda, IV kurso Ekonomikos studentė, kuri Klaipėdos regione yra išbandžiusi daug pramogų gamtoje. „Įdomios vietos, kuriose lankiausi yra Smiltynė, Gargždų karjeras, be abejo Kuršių marios, taip pat Dauparuose yra aikštelė su tinklinio, futbolo vartais, įvairiais treniruokliais bei Jakuose įrengtos pavėsinės ir supynės“, – patarimais dalijosi mergina. Raimondai pritarė III kurso Archeologijos studentas Paulius, kuris mėgsta laisvu laiku sportuoti su draugais. Vaikinas keletą vietų pasiūlė mėgstantiems krepšinį ir futbolą: „Aš su draugais dažniausiai žaidžiu krepšinį aikštelėse šalia daugiabučių, geros krepšinio aikštelės yra už „Lild“ parduotuvės, Smiltelės gatvėje ir miesto centre, terminale. O tiems, kurie mėgsta futbolą – patarti galėčiau aikštelę Žalgirio stadione.“

Norintiems „pasižmonėti“

Studentams dažnai norisi išlįsti į miestą ir pamatyti uostamiesčio naktinį gyvenimą. III kurso Grafinio dizaino studentė Gretė pasakoja apie savo laisvalaikį Klaipėdoje: „Darbo dienomis laisvalaikis prasideda po darbo – jį leidžiu sporto salėje, jaukioje kavinukėje miesto centre su draugėmis, o kartais ir namie su knyga, filmu, skaniu maistu ar kokiu nors rankdarbiu“, – pasakojo mergina. Gretė naujai atvykusiems gyventi į Klaipėdos meistą pataria: „Kavinėje „Raketa“ man patinka ir maistas, ir aplinka. Taip pat smagu ir skanu „Biskvite“, „IQbare“ ir „McDonalds“. O „Fakse“, „Irish Nesė Pub“ ir „Sky terasoje“ man patinka aplinka.“ Gretei pritarė ir IV kurso Politikos mokslų studentė Raimonda: „Patarčiau apsilankyti „Fakse“, nes ten gera atmosfera: jauku, daug žmonių, įdomus interjeras – tikras užsienietiškas baras. Taip pat įdomu yra „Kaštone“, nes ten vyksta įvairūs renginiai, koncertai ir vakarėliai“, – pasakojo studentė.

Klaipėdos kultūrinis gyvenimas

Maloniai ir linksmai laisvalaikį galima praleisti ne tik gamtoje ir kavinėse, bet ir muziejuose bei parodų galerijose. Studentė Gretė pasakojo apie kultūrinį Klaipėdos gyvenimą: „Įdomu apsilankyti Klaipėdos parodų rūmuose, ten būna šiuolaikinio meno parodų, instaliacijų. Kartais parodos vyksta ir mūsų akademijoje – Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos fakultete. Taip pat įdomu ir naudinga laiką praleisti įvairiuose work shop‘uose (angl. seminarai, mokymai) Klaipėdos kultūros komunikacijos centre. Kartais apsilankau „Baroti“ galerijoje.“ – pasakojo mergina. Puikus patarimas tiems, kurie mėgsta meną ir kultūrą, juolab, kad dauguma renginių ir parodų yra nemokami. Tad studentams nereikės išlaidauti.

Laisvalaikis, pramogos bei studijos yra neatsiejami dalykai. Po paskaitų norisi atsipalaiduoti ir pailsinti protą nuo mokslų. Pradžia jau duota, gavote daug patarimų. Susipažinkite su Klaipėda aplankykite minėtas vietas ir ieškokite naujų. Nenuobodžiaukite!

Parengė: Emilija Masnikaitė, ketvirto kurso Žurnalistikos programos studentė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: