Nuo poezijos iki patarimų kaip tapti profesionaliu žurnalistu


„Kai anksti rytą nusiskusiu, / Gyvenimu jau nesiskųsiu, / O džiaugsmas iš širdies vien veršis, / Ir niekada nebūsiu veršis.“ – savo eiles skaitė nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos viceprezidentas, Lietuvos žurnalistų sąjungos šių metų Vinco Kudirkos premijos laureatas Povilas Sigitas Krivickas  Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete, kur studentams vedė atvirą paskaitą – „Poezija ir publicistika bei šiek tiek fotografijos“. Rugsėjo 15 dieną vykusioje paskaitoje P. S. Krivickas studentus supažindino su garsiais rašytojais ir fotografais, pripažintais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Žurnalistas studentams dovanojo savo knygų. „Pora puslapių prieš miegą ir tablečių nereikės.“ – juokavo P. S. Krivickas, o SOCIUMUI sutiko atsakyti į keletą klausimų apie žurnalistiką bei pasidalinti patarimais būsimiems studentams.

img_20160916_161234

P. S. Krivickas jaunus studentus ragina veikti greitai. E. Masnikaitės nuotr. 

 

 

„Nežiopsok!“

Povilas Sigitas Krivickas, paklaustas, kaip vertina šiuolaikinę žiniasklaidą, kokie jos pliusai ir minusai, atsakė, jog vienam žmogui yra sunku vertinti situaciją. „Per daug negatyvo. Žiniasklaidoje yra daug apie įvairias nelaimes, vagystes, žmogžudystes. Aukštinami to nenusipelnę žmonės. Kodėl niekas nekalba, kai jaunimas laimi įvairius konkursus, olimpiadas? Juk vaikai yra mūsų ateitis ir būsimi herojai.“ – pasakojo Povilas Sigitas Krivickas. Pastaruoju metu žurnalistų bendruomenė kelia klausimą – koks vis dėlto turėtų būti profesionalus žurnalistas? Vieni teigia, jog sąžiningas, objektyvus, raštingas. Kiti sako, kad profesionalus žurnalistas turi būti kompetentingas, išsilavinęs ir drąsus. Visi teisūs, tačiau P. S. Krivickas būsimiems žurnalistams pataria: „Nežiopsok! Geras žurnalistas turi mokėti ne tik 32 abėcėlės raides, bet būti imliu, puikiai valdyti žodį, atrasti savitą stilių, mokėti gerai naudotis fotoaparatu bei valdyti automobilį.“

Lietuvos žiniasklaidos ateitis

„Įsivaizduoju, jog po kokių 50 metų bus virtualus pasaulis. Pastarajame būsiu ir aš, tai galėsiu atsiųsti jums žinutę „iš anapus“, – apie Lietuvos žiniasklaidos ateitį šmaikštauja žurnalistas. P. S. Krivickas mano, kad internetas stipriai pakeitė mūsų žiniasklaidą. Nors daug kas kalba, kad išnyks spausdintinė žiniasklaida – laikraščiai, įvairūs žurnalai. Tačiau, kai atsirado televizija, visi manė, jog išnyks filmai, teatrai. Tačiau taip neatsitiko. Pasak Povilo Sigito Krivicko, visi pasirenkame, kas mums labiau patinka. Vieniems televizija, kitiems spauda, todėl vis dar bus žmonių, kurie skaitys spausdintinę žiniasklaidą. O kokia bus ateitis – gerbiamas žurnalistas, pagūžčiojo pečiais ir pasakė, kad reikės palaukti, kad pamatytumėme patys.

Parengė: Emilija Masnikaitė, ketvirto kurso Žurnalistikos programos studentė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: