Kas įmanoma žmogui, įmanoma ir studentui


Pirmakursiams ši rugsėjo 1-oji kitokia. Nebesigirdi mokyklinio skambučio, uniformos jau pamirštos, aplink nepažįstami žmonės, nauja aplinka! Laukia kitokia patirtis, nauji draugai ir tikslai. Prasideda studentiškas gyvenimas!

Kodėl ši rugsėjo 1-oji kitokia?

„Mane džiugina, kad jaunimas supranta, jog be socialinių ir humanitarinių mokslų žmogus yra tarsi robotas“, – mokslo metų pradžios dieną SOCIUMUI pasakojo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas ir juokaudamas pridūrė, jog Rugsėjo 1-osios proga yra pasiryžęs kiekvieną studentą pasveikinti asmeniškai. Tądien ne tik fakulteto bendruomenė, bet ir oras buvo šventiškas. Skaisčiai šviečiant saulei Socialinių mokslų fakulteto kiemelyje buvo įteiktos Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės vardinės stipendijos 2016–2017 studijų metams bei skirta Lietuvių fondo Mykolo ir Amalijos Jagučių vardinė stipendija stropiausiems fakulteto studentams.

16

Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas studentus ragina tikėti savo jėgomis

Įstojusiųjų skaičius beveik nepasikeitė

Pernai į Socialinių mokslų fakultetą įstojo 215 studentų, šiemet kiek daugiau nei 200. Dauguma studentų yra tik ką baigę mokyklas, jaunos, aktyvios, savęs dar ieškančios asmenybės. Tačiau šiemet sulaukta studentų ir iš kitų aukštųjų mokyklų, kuriems, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, teko persirašyti į Klaipėdos universitetą. Tačiau A. Bučinskas teigia, jog įstojančių studentų skaičius mažėja. „Dar pavasarį išleidome 300 absolventų“, – konstatuoja faktą Socialinių mokslų fakulteto dekanas.

Keiskite požiūrį

Antanas Bučinskas, paklaustas, ką norėtų palinkėti studentams, pacitavo žodžius, skirtus susirinkusiems Rugsėjo 1-osios šventėje: „Visiems studentams norėčiau palinkėti vengti silpnybės, pasidavimo ir nepasitikėjimo akimirkų. Seneka yra pasakęs: jeigu tau atrodo, kad kas nors yra ne tavo jėgoms, tačiau jei tai atitinka žmogaus prigimtį, ir žmogui tai įmanoma, keisk požiūrį! Jei žmogui tai įmanoma, tai gali padaryti ir tu.“ Besišypsodamas dekanas dalijosi savo patirtimi, kai gyvenime nutinka taip, jog nuleidi rankas ir atrodo daugiau nebegali: „Tačiau akimirką sustoji, nusiramini ir pagalvoji: kodėl aš šiandien esu laimingas? Nes mane myli? Nes aš myliu? Kai viską susidėlioji supranti, kad tai ir yra svarbiausia, o visa kita – įveikiama.“

Įsiklausykite į dekano žodžius, tikėkite savimi ir gerai nusiteikę žingsniuokite savo troškimų link. Su mokslo metų pradžia!
Parengė: Emilija Masnikaitė, ketvirto kurso Žurnalistikos programos studentė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: