Internetas – informacijos šaltinis ar prarastas laikas?


SEO iliustracija iš Flickr. CC

SEO iliustracija iš Flickr. CC

Uždavus klausimą „Kokia interneto reikšmė mūsų visuomenėje?“, atsakymas atrodytų labai paprastas – tai neišsenkančios informacijos šaltinis bei neatsiejama mūsų socialinio gyvenimo dalis. Interneto dėka mes galime akimirksniu susisiekti su žmogumi, gyvenančiu kitoje žemės rutulio pusėje, ar kelių mygtukų paspaudimu atrasti visą reikiamą informaciją, iš esmės, bet kokia tema. Toks tobulas išradimas, atrodytų, negali turėti jokių trūkumų, tačiau, kaip visada, yra ir kita medalio pusė.

Informacijos perteklius – prarastas laikas

Mokslininkų teigimu, informacijos kiekis internete 2016 metais turėtų peržengti zetabaito ribą (1 zetabaitas- 1000 eksobaitų, 1 eksobaitas – 1000 petabaitų, 1 petabaitas – 1000 terabaitų ir t.t.), toks kiekis iš esmės reiškia, kad informacijos internete yra daugiau nei mūsų visuomenei gali būti reikalinga. Nepaisant to, šios informacijos nepaliaujamai daugėja, o žmogus iš prigimties būdamas smalsus, informaciją, nepaisant jos pobūdžio, stengiasi absorbuoti. Taigi žmonės (ypač jaunoji karta) praleidžia valandų valandas internete, neišvengiamai pasinerdami į nereikšmingos informacijos vandenyną, ir dienos pabaigoje uždavę sau klausimą „Ką aš nuveikiau per dieną?“,- nesugebės suformuoti konkretaus atsakymo.

Socialiniai tinklai – žalingas įprotis

Atsikėlę ryte, prie kavos puodelio, ar jau atvykę į darbą, o gal prisėdę kavinėje, tiesą sakant, tiesiog „prisišvartavę“ bet kokioje naujoje vietoje, moderniosios visuomenės atstovai pirmiausia įsijungs „pasitikrinti“ facebook‘ą. Jei prieš gerą dešimtmetį vos pradėję naudotis šiuo socialiniu stebuklu dar vartojom jį pagal paskirtį, tai dabar nė negalėtume pasakyti, ką nuveikėme didesnę dienos dalį slinkdami šio puslapio turinį vis žemyn.

Kultūrinės informacijos vienetas, vieno proto perduodamas kitam

Taip 1976 metais biologas – evoliucionistas Ričardas Dokinsas apibūdino „Memų“ (mymų) sąvoką, kuri šiais laikais yra įgijusi kiek kitokią prasmę. Šie XXI amžiaus kultūriniai vienetai internete dauginasi sparčiau nei piktžolės pavasarį. Atskiri portalai ir net ištisos bendruomenės kuriasi vien tam, kad galėtų skleisti savo „kultūrą“ interneto vartotojams. Ir tai jiems, išties, neblogai sekasi. Moksleiviai, studentai, o kartais ir vyresni žmonės, prieš pradėdami savo darbus, tikriausiai, užeis į tokį portalą peržvelgti keleto linksmų paveikslėlių nuotaikai pakelti ir nė nepastebės kai minučių rodyklė apie savo ašį apsisuks keletą kartų…

Taigi, nors ir negalime neigti, kad internetas teikia didžiulę naudą ir yra tapęs išties svarbia mūsų gyvenimo dalimi, visgi „perdozuoti“ jo teikiamų paslaugų būtų nepatartina, tad linkiu juo naudotis atsakingai.

Rimantas Žiogla, GDIF13101 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: