„Samsung“ ar „iPhone“: kurio gamintojo naujausias modelis geresnis?


Kurį rinktis? Kārlis Dambrāns nuotrauka iš Flickr. CC

Kurį rinktis? Kārlis Dambrāns nuotrauka iš Flickr. CC

Abu išmaniųjų telefonų rinkos lyderiai, nuolatos tarpusavyje konkuruojantys, pristato savo naujausius modelius.  Kiekvienas vartotojas turi galimybę rinkis sau tinkamesnį ir priimtinesnį modelį. Pakalbėsime apie abiejų modelių techninius parametrus juos palygindami.  Apžvelgsime rinkos kainą ir mėginsime įvardinti, kokie kriterijai daro didžiausią įtaką jai, pamąstysime, ar kartais nebūna taip, kad mokame už „vardą“ o ne už prekę.

                      Samsung pristatė savo naująjį išmanųjį telefoną  „Galaxy s7 edge“, kurį daugelis iškart pradėjo lyginti su kitu, rinkos didžiūno, Apple kompanijos išleistu modeliu „iPhone 6s Plius“. Šiame straipsnyje palyginsime šiuos telefonus.

  1. Ekranai

Patys ekranų tipai gamintojų naudojami skirtingi. Samsung naudoja sAMOLED tipo ekranus o Apple LCD. Galima plėsti ir kalbėti atskirtai apie šių ekranų tipų trūkumus ir privalumus, ieškoti kodėl pasirinktis vienas ar kitas jo tipas. Mums svarbus galutinis variantas, kuris parodo, jog abiejų modelių ekranų įstrižainė coliais yra vienodo dydžio 5.5, bet „Galaxy S7 edge“ pasižymi 2560×1440 (576dpi) pikselių raiška, o „iPhone 6s Plius“ tik 1920 x 1080 (401dpi) raiška. Dėl didesnės raiškos Samsung telefone vaizdai yra natūralesnių spalvų.

  1. Atmintis

Daugelis jau žino, jog bet kuris „iPhone“ modelis nepalaiko atminties kortelių. O turima vidinė telefono atmintis daro įtaką kainai. Šioje srityje Samsung modelis pirmauja. Gamintojas teigia, jog naujasis „septintukas“ gali palaikyti net 200GB microSD atminties kortelę. Atminties leidžia vartotojui savo išmaniajame telefone įdiegti daugiau programėlių ar sutalpinti failų.

  1. Baterija

Baterijos veikimas priklauso nuo daugybės faktorių, programinės įrangos optimizavimo, vidinių elementų kokybės. Skaičiais galima įvardinti, jog „Galaxy S7 edge“ akumuliatoriaus talpa 3600 mAh o „iPhone 6s Plius“ 2750 mAh. Samsung gamintojas savo modelio baterijos pokalbių trukmės maksimumą įvardija kaip 648 val. o Apple savo modelio 1440val. Ir pagal skaičius, ir pagal praktinę patikrą, Apple modelio baterijos leidžia juo naudotis ilgiau.

  1. Operatyvioji RAM atmintis

„Galaxy S7 edge“ gali pasigirti turimais 4GB operatyviosios RAM atminties, tai dvigubai daugiau nei turi „iPhone s6 Plius“. Tačiau bandymai rodo, jog nepaisant to, jog Samsung operatyvioji RAM atmintis dvigubai didesnė, Apple modelis veiksmus atlieka greičiau.

  1. Kamera

Abiejų modelių pagrindinių kamerų raiškai 12 megapikselių. Pagal šį parametrą abu modeliai yra to paties lygio. Tačiau Apple telefono kameros diafragma f/2.2, Samsung – f/1.7. Samsung ir šiuo aspektu pažengė daugiau. Diafragma skirta reguliuoti praeinančių šviesos spindulių srautą, kuris keičia ryškumo gylį t.y. nuotraukos dalį, kurioje vaizdas yra ryškus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: