Motyvacija


Motyvacijos reikia ieškoti emociniam nuteikime? pixabay.com nuotrauka

Motyvacijos reikia ieškoti emociniam nuteikime? pixabay.com nuotrauka

Nuo pat vaikystės tėvai kartodavo, kad tinginystė yra yda ir su ja reikia kovoti. Tačiau labai sunku kovoti su neapčiuopiamais dalykais, nes motyvacija yra dvasinis, o ne materialinis reiškinys. Savęs motyvacija reiškia darbą su emocijomis. Psichologas Bernard Weiner pataria, kad norint paveikti savo valią, pirmiausia reikia įsiklausyti į vidinį balsą ir koncentruotis ties emocijomis. Nes nuo mūsų emocijų priklauso dienos, kaip vieneto, ar viso gyvenimo našumas.

Kodėl prakalbau apie motyvaciją? Nes pavasaris, ypač gegužė, yra tas laikas, kai mokslai juda į pabaigą ir studentams bei moksleiviams baigiasi mokslo metai. O manau, daugeliui pažįstamas jausmas, kai visus darbus pasiliekame paskutiniosioms dienoms. Jau mokyklos suole mes susipažįstame su keistu reiškiniu – atidėliojimu. Mokslininko E. Jansen knygoje „Tobulas mokymas“ teigiama, kad žmogaus smegenims patinka mokytis, o mokinio atėjimas į mokyklą rodo, kad jis jau yra nuteikęs save mokslui. Tačiau konkrečiu momentu jis gali ir nenorėti tai daryti. Tad kodėl taip sunku motyvuoti save? Teigiama, kad privaloma atlikti veikla, dažnai nesudomina, tad nesukelia emocinio smalsumo, tuomet mintys įgauna negatyvų atspalvį ir tokius darbus mes stumiame šalin. Šalin iki paskutinės dienos, o tuomet užklupus laiko limitui puolame stresui į glėbį ir negalime išsivaduoti. Tačiau tai yra žmogiška ir apie tai daug kalba šiuolaikiniai psichologai. Taigi ką jie pataria? Pabrėžiama, kad labai svarbi yra darbo aplinka, kuo mažiau netvarkos, nes chaosas blaško mintis, taip pat labai svarbu per daug neįsitempti ir bet kokio darbo metu daryti pertraukas, nes tai skatina kūrybiškumą ir tolimesnę motyvaciją. Patariama užsibrėžti konkrečius tikslus, kuriuos pasiekę apdovanosite save. Būtina stengtis galvoti pozityviai, nes negatyvios mintys stabdo darbo procesus. Ir galiausiai patariama savo mintyse materializuoti siekiamą rezultatą, tai padės greičiau pasiekti finišą.

Žinoma yra daugybė patarimų, kaip motyvuoti save, jums tik reikia surasti sau priimtiniausią variantą.

Žmogus iš prigimties yra keista būtybė, linkusi kenkti pati sau. Kiekvienam tereikia įsiklausyti ir stengtis savo emocijas kreipti teigiamon pusėn.

 

Vyginta Gerulytė, SMF ŽU14

Comments

  1. Ačiū Prof. D. Janavičienei už gražią intenciją studentams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: