Būti jūreiviu – romantiška svajonė?


Lietuvos Aukštoji Jūreivystės mokykla – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, kurioje rengiami jūrininkai ir kiti jūrinio sektoriaus specialistai. Šis pasakojimas skirtas būsimųjų jūrininkų praktikos realybei, kuri yra ne visai tokia, kaip daugelis įsivaizduoja… Praktikose studentai susiduria su gamtos išdaigomis, kurios priverčia parodyti tikrąją valią bei stiprybę. Kalbiname LAJM studentą Paulių, pasitelkdami jo paties praktikos metu įamžintas akimirkas.

Komforto zona - turėti atskirą kajutę poilsiui. Nes kajutės mažos, o darbo laikas - po 8 valandas slenkančiu grafiku. Gyvendamas vienas, pertraukas gali drąsiai grįžti į kajutę ir nesivaržyti stipresnių garsų, nebijodamas, jog prikelsi savo kajutės draugą. Mažos lovos, dar mažesni langai, tačiau išvargusiam kūnui tai - puiki poilsio vieta.

Komforto zona – turėti atskirą kajutę poilsiui. Nes kajutės mažos, o darbo laikas – po 8 valandas slenkančiu grafiku. Gyvendamas vienas, pertraukas gali drąsiai grįžti į kajutę ir nesivaržyti stipresnių garsų, nebijodamas, jog prikelsi savo kajutės draugą. Mažos lovos, dar mažesni langai, tačiau išvargusiam kūnui tai – puiki poilsio vieta.

Matydamas šią nuotrauką, Paulius prisimena patirtą šoką, kai švartuojantis prie kito žvejybinio laivo nutrūko laivo lynas. Anot vaikino, jei tuomet jis būtų stovėjęs keliais metrais arčiau lyno, pasekmės galėjo būti liūdnos, - realu visam gyvenimui likti invalido vežimėlyje. Darbas jūroje vienas iš pavojingesnių darbų. Bet koks neapdairus žingsnis, ar išsiblaškymas pavojingas. Pavyzdžiui, tepaluotų skudurų krūva gali užsidegti vien nuo kaitrios saulės, o pabėgti iš laivo nėra kur, tik į jūrą.

Matydamas šią nuotrauką, Paulius prisimena patirtą šoką, kai švartuojantis prie kito žvejybinio laivo nutrūko laivo lynas. Anot vaikino, jei tuomet jis būtų stovėjęs keliais metrais arčiau lyno, pasekmės galėjo būti liūdnos, – realu visam gyvenimui likti invalido vežimėlyje. Darbas jūroje vienas iš pavojingesnių darbų. Bet koks neapdairus žingsnis, ar išsiblaškymas pavojingas. Pavyzdžiui, tepaluotų skudurų krūva gali užsidegti vien nuo kaitrios saulės, o pabėgti iš laivo nėra kur, tik į jūrą.

Gėris sieloje, neaprėpiamos begalybės grožis akims, bei raminantis siūbavimas, stebint Atlanto vandenyno saulėlydį. Anot Pauliaus, tokiais momentais, pasilikus tik su savo mintimis, smagu svajonėse grįžti namo, kurti ateities planus.

Gėris sieloje, neaprėpiamos begalybės grožis akims, bei raminantis siūbavimas, stebint Atlanto vandenyno saulėlydį. Anot Pauliaus, tokiais momentais, pasilikus tik su savo mintimis, smagu svajonėse grįžti namo, kurti ateities planus.

Iš studento pasakojimų galima susidaryti nuomonę, jog tarnauti jūroje nėra taip lengva, kaip,galbūt, kai kam atrodo. Jūreivystė reikalauja ištvermės, tiek moralinės, tiek fizinės, atsakingumo, susikaupimo. Bet yra šioje profesijoje ir žavesio, tiesa?

Dženeta Barčauskaitė, SŽ15 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: