Studentų vasara: poilsis ar darbas?


Nuotrauka iš flickr. Flazingo Photos. CC

Nuotrauka iš flickr. Flazingo Photos. CC

Artėjant vasaros sezonui vis daugiau žmonių imasi atostogų planavimo. Daugelis lietuvių vasarą leidžia šiltuosiuose kraštuose arba čia pat – prie Baltijos jūros kranto. Šiaip ar taip, ne visiems vasaros sezono atidarymas asocijuojasi tik su poilsiu, didžioji dalis žmonių, o ypač studentų, renkasi sezoninio darbo galimybes pajūryje ir ne tik. Ką planuoja studentai pasirinkti šią vasarą?

Klaipėdos universiteto kraštovaizdžio planavimo ir aplinkos dizaino studentė Kamilė:

Kokie tavo planai vasarai?

Vasarą norėtųsi praleisti Klaipėdoje. Kadangi, pasibaigus egzaminų sesijai atsiras daug laisvo laiko, jį žadu praleisti naudingai, tai yra susirasti darbą. Manau, kad poilsis vasarą yra svarbus, tačiau nesinori nieko neveikti. Kadangi šiuo metu turiu daug veiklos, noriu, jog vasarą pasibaigus mokslams, nepasikeistų pamėgtas gyvenimo ritmas. Planuoju rasti darbą, kuris būtų susijęs su mano studijuojama specialybe, pvz., medelyne ar gėlių salone. Jei nerasiu tokio pobūdžio darbo, bandysiu įsidarbinti komerciniame sektoriuje. Mano manymu studentai turėtų ieškoti galimybės susirasti darbą, kuris būtų susijęs su jų studijuojama specialybe, nes tokiu būdu jie galės suprasti, ką reiškia dirbti būtent tokį darbą, įgys daugiau praktinių žinių. Tačiau jei ir nerandi darbo pagal savo specialybę, gali save išbandyti ir kitose srityse, šitaip įgydamas gyvenimiškos patirties ir galbūt atrasdamas naujų pomėgių ar gabumų.

Klaipėdos universitete žurnalistiką studijuojanti Gintė:

Kaip dažniausiai leidi vasarą? Dirbi ar poilsiauji?

Dažniausiai vasaromis dirbu. Pradėjau dirbti jau nuo 12 metų ir vasaros tiesiog neįsivaizduoju be darbo. Tai yra puiki galimybė užsidirbti, ką dažniausiai yra sunku padaryti ne sezono metu. Sezoniniai darbai yra tie, iš kurių studentai gali užsidirbti daugiausiai. Esu dirbusi begalę įvairių darbų, tai – aukle, laikraščių pardavėja, ledų pardavėja, padavėja. Šią vasarą esu garantuota, kad dirbsiu, nes jau pradėjau ieškoti darbo, o pasiūlymų išties daug. Manau, jei yra galimybė poilsiauti – poilsiauk, mėgaukis vasara, o jei ne, – be jokios abejonės patariu visiems studentams išmėginti save sezoniniame darbe bei pajusti, ką reiškia užsidirbti pačiam.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros studentas Tomas:

Pasibaigus mokslo metams, ką veiki vasaromis?

Vasaromis esu linkęs poilsiauti, džiaugtis su draugais gamta, aktyviai sportuoti, mėgautis jūra. Apie darbą vasaros metu dabar nemąstau, tačiau vieną vasarą yra tekę padirbėti. Dirbau krovėju, vežiodavau ledus. Vis dėlto jutau, kad ne visiškai pailsiu, po įtemptų mokslo metų norėjosi atostogų. Esu taupus žmogus, todėl susimąstyti apie nepriteklių neteko, tad nusprendžiau nebedirbti ir leisti sau paatostogauti.       Atostogas dažniausiai leidžiu Lietuvoje, pajūryje. Jau nuo senų laikų mėgstu fotografuoti, šiuo metu taip pat kuriu internetinį tinklaraštį, taigi mėgstamos veiklos man tikrai nestinga. Tiems studentams, kurie neapsisprendžia, kaip praleisti vasarą, dirbti ar poilsiauti, palinkėčiau atsipūsti, nes manau, kad pasibaigus studijoms darbo tikrai nepritrūks, o atostogoms liks vis mažiau laiko.

Kaune Aleksandro Stulginskio universitete miškininkystės studijų programą pasirinkusi Gintarė:

Ką veiksi artėjančią vasarą?

Visada vasaros planus stengiuosi susiplanuoti anksčiau, deja, pastebėjau, kai susiplanuoju, dažniausiai būna visiškai kitaip. Šiemet nusprendžiau, kad daug vilčių nedėsiu į planus vasarai. Tačiau jei pradėčiau svarstyti, tai vasarą tikrai norėčiau dirbti ir žinoma tokį darbą, kuris būtų susijęs su mano profesija. Studijuodama miškininkystę, gavau tikslinį finansavimą, o su juo ir darbo pasiūlymą iš Mažeikių urėdijos, taigi be galo norėčiau vasarą praleisti ten, tai būtų puikus žinių patikrinimas. Tačiau, kaip bebūtų gaila, man šią vasarą ten nepavyks įsidarbinti, kadangi egzaminai pasibaigs birželio gale, o vasaros man teliks tik du mėnesiai. Manau, vasaros metu, būnant studente būtų smagu save išbandyti paslaugų sektoriuje. Taigi, planai neaiškūs, bet pirmenybę skirsiu darbui, kurio paieškas pradėsiu gegužės gale. Jei ir nepasiseks, žadu daugiau laiko praleisti su šeima, draugais, paatostogauti pajūryje.

Galime drąsiai daryti išvadas, jog šiuolaikiniai studentai rimtai nusiteikę vasarą praleisti produktyviai ir naudingai. Šie ir dauguma kitų apklaustųjų vasaros metu planuoja ieškotis darbo pagal savo studijuojamą specialybę ir ne tik, na o likusieji – vasarą išnaudoti mėgstamai veiklai. O kaip vasarą leisite jūs? Savo planais pasidalinkite komentaruose!

Neringa Baršytė

Comments

  1. Emilija says:

    Puikus straipsnis! Šaunuolė autorė! 😊

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: