Išvyka į Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakultetą


Simuliacinė spaudos apžvalga, - ne taip ir paprasta. Gimnazisčių nuotr.

Simuliacinė spaudos apžvalga, – ne taip ir paprasta. Gimnazisčių nuotr.

2016 metų balandžio 26 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazistės iš I, III ir IV klasių bei už grupę atsakinga lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė vyko į Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakultetą. Vizito tikslas – susipažinti su žurnalisto profesija ir jos siekiais, bei besimokant iškylančiomis kliūtimis.

Turininga kelionė pradėta nuo pažinties su visur gimnazistes lydėjusia komunikacijos teorijos dėstytoja, doc. dr. Daiva Sirtautiene, kuri pirmiausia viešnias nuvedė į Medijų laboratoriją. Ten šia sritimi besidominčios mokinės sužinojo apie žurnalisto darbo specifiką, kaip kartais net patyrusiam žurnalistui būna sunku rasti reikiamą žodį ir neparodyti savo sumišimo kalbant filmavimo metu. Kadangi lankytasi Medijų laboratorijoje, kur, kaip žinoma, yra visa reikalinga aparatūra kurti reportažams ar tiesiog mokytis būti tikru žurnalistu, gimnazistės turėjo progą save išbandyti – surengta simuliacinė spaudos apžvalga. Po jos buvo galima save išvysti aukštos raiškos televizoriaus ekrane ir iš laboratorijos vedėjo Vido Valinčiaus lūpų sužinoti, kokios buvo pagrindinės  klaidos, skaitant trumputę laikraščio ištrauką. Atėjus sutartai valandai, teko palikti šią modernią erdvę ir persikelti į kitas Socialinių mokslų fakulteto patalpas, kur  doc. dr. Daiva Sirtautienė supažindino gimnazistes su KU SMF dekanu prof. dr. Antanu Bučinsku bei aprodė svarbiausias fakulteto patalpas.

Paskutinis kelionės tikslas buvo doc. dr. Daivos Sirtautienės paskaita apie pagrindinius reklamos dėsnius bei komunikacijos aksiomas. Docentė sulaukė ne vieno klausimo iš auditorijos, vadinasi, buvo įdomu ir itin informatyvu.

Dėkojame gimnazijos pavaduotojai Danutei Kazlauskienei, mokytojai Laimutei Ronkaitienei bei Klaipėdos universitetui, ypač doc. dr. Daivai Sirtautienei, už galimybę įgyti naujų patirčių.

Viktorija Litvinaitė, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos IV c klasės gimnazistė

 

Nuotraukose akimirkos iš viešnagės Klaipėdos universitete

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: