Esi reikalinga


Renginio simbolis - narcizas. V. Gapšytės nuotr.

Renginio simbolis – narcizas. V. Gapšytės nuotr.

2016 metų balandžio 29 dieną Kultūros fabrike vyko nemokamas renginys apie onkologiją ir jos prevenciją „Esi reikalinga“. Kaip teigė viena iš renginio organizatorių Rosita Vaičiulė, renginys vyksta kas du metus, o svarbiausias  jo simbolis  – narcizas. Trečiadienį žurnalistikos trečio kurso studentai kviesdami miesto moteris į renginį, joms išdalino daugiau nei 100 šių gėlių.  

Renginio metu pranešimus skaitė dvi gydytojos: chirurgė dr. Agnė Čižauskaitė bei akušerė – ginekologė Odeta Drūlytė. A. Čižauskaitė kalbėjo apie krūties vėžį, akcentavo pagrindinius rizikos veiksnius bei mielai atsakė į susirinkusiųjų klausimus. „Mes, moterys, esame reikalingos visiems: vaikams, tėvams, vyrams, kolegėms ir visiems aplink“ – sakė akušerė-ginekologė Odeta Drūlytė, pasakodama apie gimdos ir gimdos kaklelio vėžį. Abi pranešėjos ragino moteris rūpintis savimi ir nebijoti kreiptis į gydytojus. Alternatyviomis organizmo stiprinimo priemonėmis, įvairių žolelių savybėmis ir galimybėmis jas panudoti pasidalino viena garsiausių Lietuvos žolininkių Adelė Karaliūnaitė.

Renginio „Esi reikalinga“ metu moterys jaukioje aplinkoje ne tik išgirdo informatyvius pranešimus apie onkoligines ligas ir jų prevenciją, bet ir galėjo gėrėtis pozityviais muzikiniais intarpais. Gausios ovacijos skirtos Klaipėdos universiteto žurnalistikos studentei Rimantei Stankutei, atlikusiai dvi dainas. Energingais šokiais moteris džiugino šokių grupė „Domino“ (vadovė Vida Žukauskė).  Renginio metu netrūko gitaros melodijų, jomis dalijosi Deivido Kontrimo mokiniai Andrėja Balsytė ir Dominykas Kerpė.  Taip pat moterys galėjo gėrėtis klasikinės gitaros kūriniais, kuriuos atliko KU Menų akademijos magistro kurso klasikinės gitaros studentas Andrius Šerelis.

Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos organizuotame renginyje apie onkologiją kalbėta kitaip – suteikiant naudingą informaciją, tačiau nepamirštant pozityvo.

Kristina Končiūtė

Renginio akimirkos. V. Gapšytės nuotraukos

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: