Motinos dienai


Žydint sodams, sveikinam Mamas. Michael Pardo nuotr. iš Flickr

Žydint sodams, sveikinam Mamas. Michael Pardo nuotr. iš Flickr

Motinos diena – pati gražiausia pavasario šventė. Kai visi suskubame dovanoti pačius nuostabiausius gėlių žiedus savo mylimoms mamoms. Žinoma, mamas reikia mylėti ir lepinti kasdien, nes būti Mama yra ir sunkus darbas.

Svarbiausia pareiga – tinkamai išleisti vaiką į gyvenimą. Kiekviena mama stengiasi, kad jų vaikas pasiimtų visko iš gyvenimo su kaupu. Tačiau ties tuo jų pareigos nesibaigia, mamos ir toliau domisi ir prižiūri savarankiškumo keliu einančius vaikus. Tampa jų gyvenimiškų klausimų patarėjomis. Kad ir kas benutiktų, mama visada bus šalia. Ji išklausys ir padės susidūrus su gyvenimo sunkumais.

Taigi, kaip ruošiasi sveikinti mamas jau suaugę žmonės? Savo mintimis pasidalino esami ir mokslus baigusieji Klaipėdos studentai.

Motinos diena – pavasario šventė

Rokas (25 m.) sako, kad pavasaris asocijuojasi su atgimimu, grožiu, gaiva ir apskritai gyvybe. Todėl motinos diena švenčiama būtent pavasarį. O studentė Gintė pasakoja, kad pavasaris –  tai laikas, kai gamta gimsta iš naujo. Mamos diena ir yra švenčiama tada, nes tai asocijuojasi su nauja gyvybe, džiaugsmu ir meile.

Motinos dienos proga dovanojamos tik gėlės?

Studentas Zigmantas sako, jog visa šeima padovanos mamai mėgstamiausių gėlių. „Nemėgsta ji labai brangių dovanų“, – šypsosi studentas. Vaidotas (30 m.) pasakoja, kad tą dieną nebus šalia mamos, tai dieną prieš tiesiog padovanos puokštę gėlių ir savo dėmesį. Studentė Gabrielė sako, kad mamai yra mieliausi daiktai, padaryti vaikų rankomis, todėl žada padovanoti savo rankų darbo šviestuvą ir nusivesti mamą į koncertą.  Studentė Gintė prasitarė , kad šiais metais nusprendė mamą pasveikinti ne vien gražiais žodžiais ir gėlių žiedais. Padovanos tai, ko jai labai reikia. Ir mano, kad tokia dovana ją tikrai pradžiugins. Smulkmenų apie dovaną mergina neatskleidė, sako, tegul tai išlieka paslaptimi. Gintė su sese visuomet stengiasi kaip nors pasveikinti mamą, jei ne dovanomis tai bent pusryčiais ar pietumis, mielais rašteliais su gražiais žodžiais, išvykomis.

Visi esame skirtingi     

Tačiau vienas iš studentų, vardu Rosvaldas teigia, kad Motinos diena – eilinė švenčių diena, skirta pagerbti mamas ir visą jų vargą norint užauginti vaikus. Šios dienos vaikinas neišskiria, kaip kažkokios ypatingos progos. Norint parodyti savo meilę mamai, anot jo, nebūtina jokia šventė, tiesiog kiekvieną dieną reikia su savo mama elgtis taip, kaip įprasta per Motinos dieną.

Mylėkite savo mamas kiekvieną dieną. Būtent per Motinos dieną padarykite tokį siurprizą, kokio jos nesitiki. Tegul jūsų mamos būna pačios laimingiausios!

Benita Norkutė, SŽ14

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: