Bakalauro studijos. O kas po to?


absolventai

Klaipėdos universiteto verslo vadybos bakalauro studijų absolventės, tarp jų – dabar magistro laipsnio siekianti Laura. Nuotrauka iš Lauros albumo.

Vien 2015 metais Klaipėdos universitetas išleido virš tūkstančio bakalauro ir daugiau nei 300 magistro studijas baigusių absolventų. Vieni jų jau studijuodami yra tikri pasirinktu keliu, kiti siekia atrasti save naujose srityse. Išties įdomu, kaip gyvena  neseniai tapę KU absolventais, kaip jiems sekasi šiuo metu ir kokios jų ateities vizijos? Straipsnio herojės – 2015 metų birželį žurnalistikos bakalauro studijas Klaipėdos universitete baigusi ir Vilniuje gyvenanti Ieva Augytė bei Klaipėdos universiteto verslo vadybos bakalauro studijas baigusi bei šiuo metu verslo vadybos magistrante esanti Laura Preikšaitytė.

Viena iš straipsnio herojų Laura prieš studijas Klaipėdos universitete studijavo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Čia ji įgijo įmonių ir įstaigų administravimo profesinį bakalaurą. Po studijų mergina nei neketino sustoti ir nusprendė save išbandyti verslo vadybos universitetinėse studijose. Įgijusi šios studijų programos bakalauro laipsnį, dabar studijuoja tos pačios studijų programos magistrantūroje. Pati Laura mano, kad magistro studijos nėra būtinybė, tačiau pabrėžia, jog kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi: „Vienam galbūt užtenka profesinio išsilavinimo, o kitam neužtenka ir dviejų magistrų“, – komentuoja ji. Paklausta, kodėl nesustojo, įgijusi bakalauro laipsnį, studentė pasakoja mananti, kad magistrantūros studijos praplės vadybinių žinių akiratį, toliau lavins analitinį mąstymą ir pravers siekiant karjeros aukštumų. Pašnekovė atskleidė, kad studijuodama ji randa laiko ir darbui viešajame sektoriuje. Mergina užima vyresniosios vadybininkės – apskaitininkės pareigas, tai darbas pagal anksčiau įgytą specialybę. Laura noriai ir linksmai pasidalino savo darbo dienos ypatumais: „Atvykstu į darbo vietą, įsijungiu kompiuterį ir spausdintuvą, įsijungiu elektroninį įmonės paštą bei kitas darbui reikalingas programas, atsispausdinu visus klientų gautus prašymus, tuomet dokumentus registruoju elektroniniame dokumentų registre, suregistravusi nunešu direktoriui rezoliucijoms. Na o po to keliauju prie savo darbo stalo ir vykdau kasdienines darbines užduotis: bendrauju su klientais ir konsultuoju juos įstaigos kompetencijai priklausančiais klausimais“. Paklausta apie ateities vizijas, pašnekovė nei nesuabejojusi tikina, jog visada bando siekti kažko daugiau ir net neketina sustoti. Ateityje mergina sieks vadovo pareigų. Pokalbį su Klaipėdos universiteto studente užbaigėme gražiu bei prasmingu palinkėjimu visiems esamiems ir būsimiems bakalauro studijų absolventams: „Kiekvienam linkiu atrasti patinkančią darbinę veiklą ir nei viename gyvenimo etape nesustoti tobulėti ir siekti naujų žinių. Kaip sakė žymus kinų mąstytojas Konfucijus: ,,Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nei vienos dienos nereikės dirbti“!

KU žurnalistikos absolventė Ieva Augytė dirba Vilniuje (Asmeninio archyvo nuotrauka)

KU žurnalistikos absolventė Ieva studijuojantiems linki maksimalizmo. (Nuotrauka iš Ievos albumo)

Kita straipsnio herojė Klaipėdos universitete 2015 m. birželio mėnesį baigusi žurnalistikos studijų programą ir šiuo metu Vilniuje gyvenanti Ieva Augytė. Pašnekovė sako, jog jau būdama Klaipėdoje žinojo, kad čia gyventi nepasiliks, tad po studijų šiek tiek pakeliavusi Amerikoje, apsigyveno Vilniuje. Mergina prasitarė, kad dar studijuodama pradėjo dirbti įmonėje „Mano būstas“, kurioje užėmė redaktorės pareigas bei dirbo su socialine rinkodara ir reklama. Ieva pasakoja, kad iš pradžių dirbo Klaipėdos universiteto televizijos laidoje Universitetai.lt, o kuomet ši laida baigėsi, iškart bandė ieškoti kito darbo susijusio su jos studijuojama studijų programa, nes yra įsitikinusi, jog darbo visada reikia ir jei studijos sudaro tam galimybę, jos  neišnaudoti būtų nuodėmė. Vilnietė pripažino, kad šį darbą gauti nebuvo sunku, tačiau teko siųsti įvertinimui įvairias atliktas užduotis ir t.t. Šiuo metu Vilniuje mergina dirba toje pačioje įmonėje, tačiau pripažįsta, kad tenka atlikti žymiai daugiau pareigų: „Kuriu video, reklamuoju. Tai nėra konkretus žurnalistinis darbas, labiau dirbu viešųjų ryšių ir komunikacijos srityje“. Pasakodama apie dabartinį gyvenimą Vilniuje, pašnekovė prasitarė, kad šiais metais jau ketinanti stoti į magistro studijas, tačiau pasirinksianti šiek tiek kryptingesnę studijų programą – rinkodarą. Kaip ir pirmoji straipsnio herojė, Ieva nemano, kad magistro laipsnis yra būtinas kiekvienam, tačiau pati norinti tobulėti ir įgyti naujų žinių: „Kol esi jaunas, kol tau niekas netrukdo, norisi siekti kuo daugiau, galiausiai palyginti studijas ir išmokti dalykų, kurių dar nemoki“. Buvusi Klaipėdos universiteto absolventė šiais metais baigsiantiems studijas studentams linki būti didžiausiais maksimalistais.

Sociumo komanda linki šioms merginoms ir toliau siekti užsibrėžtų karjeros tikslų, būsimiesiems absolventams sėkmingų likusių studijų metų bei entuziazmo, siekiant tikslų pasirinktam kelyje!

Autorė: Neringa Baršytė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: