Mokymasis nuotoliniu būdu – ne toks patrauklus, kaip gali pasirodyti


Studijuojantys nuotoliniu būdu, filmų tuo pačiu metu nežiūri. Z. Dobiliausko nuotr.

Studijuojantys nuotoliniu būdu, filmų tuo pačiu metu nežiūri. Z. Dobiliausko nuotr.

Kiekvienas studentas yra ne kartą svarstęs apie galimybę mokytis namuose. Ne vieną gundo mintys, kad galima neiti į paskaitas ir, atlikus užduotis namuose, veikti bet ką, kas tik šauna į galvą. Tačiau nuotolinio mokymosi realybė yra visiškai kitokia nei įsivaizduojama. Sociumo žurnalistai kalbino studentus, kurie 2016 metais studijuoja nuotoliniu būdu ir tuos, kurie rinkosi dienines studijas. Kuris būdas studentams patrauklesnis ir kas lemią jų pasirinkimą?

Antrus metus nuotoliniu būdu Socialinių mokslų kolegijoje tarptautinį verslą ir komunikaciją studijuojantis Andrius, teigia, kad nuotolinis mokymosi būdas dažnai būna apipintas mitais. Daugelis gal ir norėtų įsivaizduoti save sėdintį namie, graužianti spragėsius ir žiūrintį filmus… ir truputį pasimokyti. Tačiau, studento teigimu, taip tikrai nebūna. „Dėstytojai užduočių negaili ir prisijungęs į nuotolinio mokymosi sistemą visada randu ką veikti. Grupiokai nuolat klausinėdavo, kiek užduočių darau? Ar verta ir jiems bandyti mokytis tokiu pat būdu? Galvodavo, kad man viskas lengviau. Bet aš visad atsakydavau, kad nėra taip gerai, kaip gali pasirodyti“.

Andrius pasidalino įprastu vaizdu, kurį mato studijuojantys nuotoliniu būdu.

Studijuojantys nuotoliniu būdu, filmų tuo pačiu metu nežiūri. Z. Dobiliausko nuotr.

Andrius teigia, kad toks mokymosi būdas jam yra neišvengiamas, kadangi jis -neįgalus, o Socialinių mokslų kolegijos pastatas nėra pritaikytas neįgaliųjų judėjimui. „Kitos išeities nebelieka, kaip tik mokytis iš namų, per nuotolinio mokymosi sistemą „Moodle“, – konstatuoja studentas. Andrius su mielu noru eitų į paskaitas kartu su savo kolegomis, kaip pats sako, bet šiuo metu tokios galimybės kolegija jam nesuteikia. „Jau du metai, kai studijuoju, ir esu gyvai matęs tik porą dėstytojų. Ir tik vieną kartą grupiokai yra matę mane. Jaučiuosi atskirtas, jei atvirai, ir manau, kad tai vienas iš didžiausių mokymosi namuose minusų.“ O tiems kas klausinėdavo ar verta rinktis tokį studijų būdą, Andrius atsakydavo: „Rinkitės tik tada, kai jums tai yra būtina, o ne dėl kažkokių įsivaizduojamų, išsigalvotų privilegijų ar nuolaidų.“

Tuo tarpu, trečius metus nuotoliniu būdu Klaipėdos universitete slaugą studijuojanti Augustė teigia, kad jokių mitų apie mokymąsi namuose nebuvo girdėjusi ir rinkdamasi tokį būdą galvojo tik apie darbą. „Pasirinkau taip mokytis tik dėlto, nes fiziškai nesuspėčiau ir vaikščioti į paskaitas, ir dirbti. Studijuoju asinchroniškai, tai reiškia, kad prisijungiu ir bendrauju tada, kada galiu. Bet visada, kai prisijungiu, laukia kalnai užduočių ir atsiskaitymų. Viską atlieku, net jei dažnai grįžtu išsekusi po darbo, taigi gulėti ir mėgautis tariamais mokymosi namuose privalumais tikrai nėra kada. Net jei to ir labai norėčiau.“ – juokauja studentė.

Pirmus metus nuolatiniu dieniniu būdu Klaipėdos universitete ergoterapiją studijuojanti Dainora mano, kad pasirinkimą, kokiu būdu studijuoti, turi nulemti rimtos priežastys, o ne abstraktus noras. Studentės manymu ne visi gali vaikščioti į paskaitas, kaip į mokyklą, kiekvieną dieną, todėl universitetas ir kitos aukštosios mokyklos ir suteikia galimybę mokytis iš namų. O tuos mitus, ar rožines svajones apie nuotolinį mokymąsi kuria tie, kurie bambėdami velkasi į paskaitas, trina suolus ir galvoja, kad yra kažkoks stebuklingas būdas, kaip mažiau mokinantis baigti studijas lengvesniu keliu. „Aš pati rinksiuosi nuotolinį mokymą tik tada, jeigu būsiu tokia užsiėmusi, kad nebegalėsiu įprastai lankyti paskaitų.“ – samprotavo pirmakursė.

Trečius metus nuolatiniu dieniniu būdu Socialinių mokslų kolegijoje kūrybos ir pramogų industrijas studijuojantis Artūras prieštarauja minčiai, kad mokymosi būdo pasirinkimą turi nulemti rimta priežastis. „Manau, tai yra kiekvieno studento asmeninis reikalas, kaip mokytis ir kokiu būdu mokytis. Aš paskaitų nekeisčiau į mokymąsi namuose, net jei tai ir reikštų šiltą lovą šalia, ar daugiau laisvo laiko. Bet ir nesmerkčiau tų, kurie renkasi mokytis vienokiu ar kitokiu būdu, nes to nori.“ Artūro nuomone, kiekvienas pasvarstęs visus pliusus ir minusus renkasi tai, kas jam labiau tinka vienam ar kitam gyvenimo etape. „Juk laisvoj šaly gyvenam, tai ir pasirinkti galim patys, ką tik norim.“ – šmaikštauja studentas.

O kokiu būdu mokinatės jūs ir kodėl? Ar esate girdėję mitų apie mokymąsi namuose? Pasidalinkite savo mintimis bei patirtimi komentaruose.

Zigmantas Dobiliauskas SNŽU14 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: