„FACEBOOK“ – kopėčios į žinomumą?


Christopher CC nuotrauka iš Flickr.

Christopher CC nuotrauka iš Flickr.

Yra toks posakis: „Jei tavęs nėra internete, tuomet tavęs nėra visai“. Dabar jį būtų galima šiek tiek perfrazuoti: jeigu neturi „Facebook“ paskyros – tu neegzistuoji. Netikit? O jūs pabandykite paeksperimentuoti, kai koks naujas pažįstamas pasiteiraus apie šį socialinį tinklą, pasakykite, kad jūs ne tik kad juo nesinaudojate, bet apskritai net nesate užsiregistravę. Mažų mažiausiai jus palaikys keistu.  Kaip rašo lrytas.lt BBC duomenimis pusė viso pasaulio interneto vartotojų bent kartą per mėnesį prisijungia prie socialinio tinklo „Facebook“. Didėjant vartotojų skaičiui ir tinklapio teikiamoms galimybėms, „Facebook“ nebėra vien priemonė bendrauti, dalintis nuotraukomis, gyvenimo patirtimi. Ši svetainė tapo puikia savireklamos platforma. Tačiau ar „Facebook“ iš tiesų yra priemonė siekti žinomumo, karjeros? Šiuo klausimu pasisakė solidų skaičių turintys „Facebook“ vartotojai bei tie naudotojai, kurie apsiriboja mažu ratu „Facebook“ draugų.

Omantas Jokūbaitis (66.560 sekėjai)

„Facebook“ mano gyvenime neužima jokios vietos, aš nepublikuoju nieko asmeniško. Kalbant apie mano veiklą, kurią aš pradėjau tiesiog nuo man patinkančių dalykų t.y. trumpų filmukų kūrimo ir jų dalinimosi – taip „Facebook“ čia turi reikšmės. Žmonės mane atpažįsta gatvėje, pasisveikina. Bet aš linkęs to nesureikšminti. „Facebook“ tinkle darau tai kas man patinka, dabar tai tiesiog mato daugiau žmonių. Nesistengiu jiems įtikti, nes mano nuomone, bandant suprasti, kas kitiems patinka, galima greitai prarasti jų susidomėjimą. Taip pat nemanau, kad „Facebook“ turi reikšmės karjeros augimui, viskas priklauso nuo tavęs, o ne nuo socialinio tinklo. Nors ši mano veikla užima daug laiko ir pastangų, aš jos darbu nelaikau, pinigų už tai gi niekas nemoka, tai tiesiog hobis, kuris man teikia malonumą.

Paulina Vyšniauskaitė (7.486 sekėjai)

Nors ir turiu kelis tūkstančius sekėjų nieko neišsiskiriu iš kitų, „Facebook“ naudoju dažnai, bet tai mano gyvenimui nedaro absoliučiai jokios įtakos. Tiesiog, kaip ir daugelis, paskyroje keliu nuotraukas, bendrauju su žmonėmis. Iš tikrųjų „Facebook“ tam ir turiu, kad galėčiau susisiekti su draugais. Aš asmeniškai manau, kad „Facebook“ gali padėti išgarsėti, o gal net pasiekti karjeros aukštumų, tačiau tam reikėtų skirti begalę brangaus laiko ir pastangų.

 Žydrūnė Barkauskaitė (34 sekėjai)

Turbūt kaip ir daugelis „Facebook“ praleidžiu nemažą savo laiko dalį. Šiame tinklapyje lankausi kiekvieną dieną, nes man įdomu, ką nuveikė mano draugai. Didelės vietos savo gyvenime Facebook‘ui neskiriu, tačiau jis man reikalingas. Ar naudojantis šiuo tinklapiu galima „pasidaryti“ karjerą? Nežinau, manau, –  jei turi perspektyvų ir sieki užsibrėžto tikslo, viskas įmanoma.

Viktorija Anužytė (76 sekėjai)

Turbūt kartosiuosi, bet „Facebook“ naudoju kiekvieną dieną, tokia jau tiesa. Lankausi jame pramoginiais tikslais, bendrauju su draugais, naudojuosi įvairiomis siūlomomis programėlėmis, skaitau naujienas. Turiu pripažinti, kad šis socialinis tinklas mano gyvenime užima svarbią vietą, ypač kai nėra ką veikti (juokiasi). Pati nebandau nei išgarsėti, nei ką, bet šimtu procentu sutinku, kad „Facebook“ yra veiksminga priemonė norint išpopuliarėti, o kalbant apie karjerą to paties pasakyti negaliu.

Aistė Staponaitė (sekėjų neturi)

Facebook‘ą naudoju kiekvieną dieną, iš tikrųjų jame „sėdžiu“ kiaurą dieną. Kodėl? Nes tokiu būdu galiu bendrauti su draugais, sekti naujienas apie juos, – priežasčių visas milijonas. Tai tapo lyg nekalta priklausomybe. Tačiau nemanau, kad tai yra priemonė siekti karjeros. Naudojantis „Facebook“  galima pasidaryti puikią reklamą, pritraukti klientų, bet nieko daugiau.

Pasisakę „Facebook“ vartotojai lyg susitarę mano, kad žinomumas ir karjera priklauso ne nuo socialinio tinklo, o nuo paties žmogaus, jo ryžto siekiant savo tikslo.Sunku būtų prieštarauti, bet pažiūrėjus į Lietuvos sekamiausius „Facebook“ portale susidaro kitoks įspūdis. Sekėjų skaičius yra proporcingas sekamųjų žinomumui mūsų visuomenėje. Gal jei ne „Facebook“ kai kurių šių „zviozdų“ net nežinotumėme.

Gintarė Momkutė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: