Velykinis kiaušinių marginimas studentams – tradicija


Margučiai. E. Starkovaitės nuotr.

Margučiai. E. Starkovaitės nuotr.

Velykos be dažytų kiaušinių, turbūt kiekvienam iš mūsų yra ne šventė. Prisigalvojame įvairiausių būdų, kaip nuspalvinti kiaušinius, kad šie būtų gražūs ir sužavėtų artimuosius. Daugumai žmonių tai gili šeimos tradicija, tačiau ar studentai jos laikosi?

Paklausus tris skirtingus studentus paaiškėjo, kad marginimas jiems yra tradicija. Štai Klaipėdos universiteto žurnalistikos antro kurso studentė Gintarė Momkutė teigė, kad be kiaušinių marginimo neįsivaizduoja šios šventės. „Kitokios Šv. Velykų atributikos, apart kiaušinio, net neįsivaizduoju,“ – savo mintimis dalijosi Klaipėdos valstybinės kolegijos buhalterijos apskaitos studentas Ernestas Kalnius.

Iš tiesų kiaušiniai, jų dažymas yra pavasario šventės viena iš prasmių. Su tuo susijęs dar vienas velykinis ritualas – kiaušinio lukšto stiprumo išbandymas, arba tiesiog susikūlimas. Tačiau, ar kiekvienas iš mūsų, sudaužę kiaušinį, jį suvalgome?

Ernestas prisipažįsta, kad Velykos tai ta diena, kai smagu sukulti kiaušinį, tačiau jo niekada nevalgo. Vilniaus universiteto žurnalistikos studentė Gintarė Paulauskaitė sako, kad svarbu suvalgyti bent vieną margutį, kurį ji sukulia. Taigi, studentai nepamiršta šios gražios šventės tradicijų ir jas puoselėja. Įdomu būtų sužinoti, kokias būdais jie margina kiaušinius?

Gintarė Paulauskaitė, Vilniaus universitetas žurnalistikos studentė:

Kol buvau dar maža, dažniausiai kiaušinius margindavome su specialiais kiaušinių dažais ar lipdukais, vaikystėje tokie kiaušiniai atrodydavo gražiausiai. Galbūt prieš kokius penkis metus kiaušinius pradėjome marginti natūraliai: su svogūnų lukštais, žvakių vaško ornamentais, arba skutinėjame su aštriais daiktais.

Ernestas Kalnius, Klaipėdos valstybinės kolegijos, buhalterinės apskaitos studentas:

Dažome ir su dažais, ir su lukštais, ir su lipnia juosta (panardini kiaušini i dažus, tada išėmus jį nusausini, įvairias vietas apvynioji juosta ir vietas, kuriuose nėra juostos, nuspalvini kita spalva. Tada gaunasi gražus, dryžuotas kiaušinis.

Gintarė Momkutė, Klaipėdos universitetas, žurnalistika:

Marginam įvairiai, su parduotuvėj pirktais dažais, lipdukais, su svogūno lukštais ir įvairiomis žolelėmis, rašalu, vašku ir t.t.

Marginimas, kaip teigė pašnekovai, gera proga pabūti su savo artimaisiais. Turbūt sutiksite, kad ne dažnai būnant su savo šeima smagu susėsti ir bendrai nuveikti ką nors reikšmingo 🙂

Edita Starkovaitė, SŽ14 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: