Studentiškos kiaušinių marginimo idėjos


saulele_atkopdama (2)

Velykiniais margučiais pasipuošė Palanga. D. Janavičienės nuotr. 

Pasidaliname keliomis idėjomis, kaip galima marginti velykinius kiaušinius. Žinome, kad jūs turite minčių, kokiais nematytais margučiais būtų galima nustebinti savo artimuosius. Todėl kviečiame savo idėjomis pasidalinti su visais! 

Marginimas šilku:

Jums reikės: šilkinių kaklaraiščių su raštais, baltų ir dar nevirtų kiaušinių, siūlo bei puodo. Dažymo procesas – išardžius kaklaraištį į vientisą medžiagą, ji sukarpoma į nedideles skiauteles, audinys turi apgaubti visą kiaušinį. Suvyniojus kiaušinį į medžiagą, siūlo pagalba margutis sutvirtinamas, kad kaklaraištis standžiai būtų prigludęs. Galiausiai visi paruošti kiaušiniai keliauja į puodą ir verdami iki 30 min. Palikite atvėsti. Nebijokite į puodą sudėti skirtingais raštais medžiagų skiltelėmis apvyniotus kiaušinius, tarpusavyje jie nenusidažys. Atvėsusius kiaušinius išvyniokite, tada ir pamatysite stebuklingą šilkinio kaklaraiščio rašto antspaudą ant margučio.

Marginimas nagų laku:

Margučių dažymui reikės: baltų, kietai virtų kiaušinių, plastikinio indelio, vandens, pasirinktų spalvų nagų lako, medinio pagaliuko bei lateksinių pirštinių, kad nenusidažytumėte rankų. Dažymo procesas prasideda nuo to, kad į pasirinktą plastikinį indelį įpilate kambario temperatūros vandens. Į indelį įlašinate norimo spalvų nagų lako ir su mediniu pagaliuku atsargiai perbraukiate paviršių, kad pasilietų nagų lako spalvos. Tik nesukite ratu, nes susigadins. Į paruošta ornamentą, užsidėjus pirštinę ir pasiėmus kiaušinį, merkite jį, ištraukus iš vanden,s padėkite išdžiūti. Vėliau su šiuo margučiu eigą pakartokite, galite naudoti ir kitas nagų lako spalvas, taip jūsų margutis taps dar įspūdingesnis.

Marginimas folija:

Jums reikės: kiaušinių, kepimo folijos, akrilinių dažų. Išvirkite ir atvėsinkite kiaušinius. Suglamžykite ir dažais ištepkite didesnį kepimo folijos gabalą. Švelniai įvyniokite kiaušinį į foliją ir šiek tiek suspauskite. Išimkite kiaušinį ir palikite jį išdžiūti. Galite tai pakartoti ir su kita spalva.

Marginimas vynu:

Jums reikės: baltų kiaušinių, raudonojo vyno ir dubens. Į dubenį sudėkite kiaušinius ir juos užpilkite raudonuoju vynu. Tada palikite 12 val. kad kiaušiniai įgautų atspalvį. Išėmę nušluostykite ir džiaukitės gautais rezultatais. J

Natūralus marginimas:

Margučių dažymui reikės: karštų, kietai išvirtų, baltų kiaušinių ir norimos spalvos nuovirų, pvz. morkų. Dažymo procesas – į pasiruoštas nuoviras dėkite kiaušinį ir palikti jį 5 valandoms, kad kiaušinio lukštas įsigertų natūralių dažų. Nuoviroms ruošti patariama naudoti morkas, raudonąjį kopūstą, špinatus, ciberžolę, kajano bei čili pipirų miltelius, kavą ar mėlynes.

Marginimas kreidelėmis:

Tereikia kietai išvirti baltus kiaušinius, išėmus iš puodo įdėti į kiaušinių laikiklius, svarbu jų neatvėsinti, naudoti pasirinktos spalvos piešimo kreideles. Dažymo procesas: pasirinkus norimą kreidelę priglauskite prie ką tik iš puodo išimto balto kiaušinio ir sukamais judesiai pradėkite jį marginti.

Marginimas su elektros izoliacijos juosta:

Jums reikės: kiaušinių, elektros izoliacijos juostos (apie 5 milimentrų pločio), baltojo acto, maistinių dažų. Tada paruoškite dažų tirpalą: į stiklinę karšto vandens įpilkite arbatinį šaukštą baltojo acto ir suberkite dažus. Dabar pradėkime dažyti: išvirkite ir atvėsinkite kiaušinius. Su izoliacine juosta sukurkite kiaušinio raštą, kokį tik norite. Panardinkite kiaušinį į dažų tirpalą, palaukite, kol įgaus norimą atspalvį. Nusausinkite kiaušinį popieriniu rankšluosčiu ir nulupkite izoliacinę juostą. Ir taip galite daryti su vis kitokiais raštais ir kitomis spalvomis ant to pačio kiaušinio.

Kokių dar žinote būdų?

Edita Starkovaitė SŽ14

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: