Strateginio dizaino praktikumas magistrantams


Atsargiai, - idėja gali sugriūti! D. Janavičienės nuotr.

Atsargiai, – idėja gali sugriūti! D. Janavičienės nuotr.

Jau tradiciniu tapęs leidybinio dizaino praktikumas medijų ir komunikacijos magistrantams 2016 metais vyko savų dėstytojų jėgomis. Docentas Thomas Lewe 2016 metais atvyko magistrantams perteikti strateginio dizaino teorines žinias ir praktinius įgūdžius. Kovo 18-19 dienomis vykęs praktinis seminaras komunikacijos magistrantams neprailgo, nors dirbta visą penktadienį ir šeštadienį.

Docentas Thomas Lewe dėsto Voldos universitetinėje kolegijoje (Norvegija). Dėstytojas yra ir Tarptautinių studijų mainų programos Erasmus+ koordinatorius, todėl jau keletą metų atvyksta į Lietuvą dviem tikslais – tiesioginiuose susitikimuose su studentais perteikti informaciją apie trumpalaikių studijų Voldoje galimybes ir – išdėstyti intensyviu režimu vieną kursą magistrantams.

 

Strateginio dizaino praktinį seminarą Th. Lewe Lietuvoje vedė pirmą kartą. Tai sritis, kurioje apjungiamos vadybos, rinkodaros, psichologijos ir darnaus vystymosi filosofijos bei dizaino žinios. Visa tai apjungiama veikloje, iškristalizuojant projekto apmatus. Dirbama grupelėmis, keliant ir vystant idėjas, keičiantis turimomis žiniomis, dalinamasi kūrybiškumu ir įžvalgomis. Per dvi dienas sukurtos projektų idėjos pristatomos viešai, diskutuojama apie jų realistiškumą, idėjos patrauklumą, atitikimą tvarios plėtros principams.

Praktinio seminaro dalyvių paprašėme pasidalinti įspūdžiais iš seminaro:

Raminta Murauskaitė:

Tai buvo tarsi dviejų dienų įspūdinga kelionė, kurios metu ne tik fantastiškai praleidome laiką, bet įgavome naujų žinių bei praktikos, praversiančios tiek studijų metu, tiek magistro darbo rašyme, tiek darbe. Neužmirštama patirtis, kuria dar ilgai dalinsiuosi su aplinkiniais, – tarsi nuostabiais kelionės prisiminimais.

Inga Gabrielaitienė:

Sunkiausia buvo praktikumo pradžioje, kai reikėjo pamiršti visus stereotipus, kai teko vadovautis „Think out of the box“ principu. Dėstytojas ne tik nurodė gaires ir metodus, tačiau pateikė praktinių pavyzdžių, kurie leido perprasti strateginį dizainą. Svarbu tai, jog šią patirtį galima pritaikyti įvairiose srityse – tiek politikoje, tiek versle. Užsiėmimams einant į pabaigą, suvokiau, kad „Neįmanoma yra įmanoma“.

Kristina Taurinskaitė:

Naujos žinios, greitis ir kūrybiškumas – tai žodžiai, ateinantys į galvą, prisiminus šį praktinį seminarą. Džiaugiuosi įgyta įdomia ir vertinga patirtimi.

Lukas Januškevičius:

Viskas tikrai patiko, buvo naujas ir netradicinis užsiėmimas. Taip pat buvo įdomu išbandyti save dirbant komandoje ir generuojant idėjas. Manau, kad ne tik įgijau praktinių žinių, bet ir visi šauniai praleidome laiką kartu. Taigi, ateities studentams, jeigu bus galimybė, rekomenduočiau neabejoti dėl dalyvavimo.

 

Seminaras baigėsi, įspūdžiai ir įgytos žinios išliko. Be abejo, pasiryžtant netrumpam seminarui anglų kalba, reikia valios ir užsispyrimo. Bet juk tai – taip pat pamoka, kurią reikia išmokti žengiant į konkurencingą šiandienos pasaulį.

Prof. dr. Daiva Janavičienė

Strateginio dizaino praktinio seminaro akimirkos

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: