,,15 min” redakcija: veikla ir poilsis kūrybiškoje atmosferoje


,,15 min” redakcija. I. Terechovos nuotr.

,,15 min” redakcija. I. Terechovos nuotr.

Iš kur pasisemti genialių minčių ir idėjų, – tą tikrai žino ,,15min.” redakcija. Kovo 15-osios popietę Klaipėdos universiteto žurnalistikos studijų programos studentai, gavo unikalią progą susipažinti su naujienų portalo veikla iš arti.

Vienoje vietoje – daug padalinių

,,15min.lt” yra vienas didžiausių naujienų portalas Lietuvoje. Jo internetiniame puslapyje ir mobiliojoje programėlėje kasdien naršo kelios dešimtys tūkstančių žmonių. ,,15 min” redakcijos vienoje vietoje dirba skirtingi padaliniai: verslas, video, tyrimų skyrius, užsienio ir socialinės temos, sportas, mokslas, gazas.lt aktualijos. Šalia išsidėsčiusios žurnalų leidybos grupės patalpos, bei nesenai atsikraustė BNS agentūra. Redakcijos generalinio direktoriaus pavaduotoja, atsakinga už komunikaciją Gabrielė Burbienė pabrėžia: ,,Tiek žurnalų leidimų grupė, tiek BNS yra atskiros redakcijos, informacija mes su jais nesidaliname, bet stengiamės draugiškai bendradarbiauti”.

Netradicinės aplinkos detalės

Tik įžengus į ,,15 min” redakciją akį traukė netradiciška aplinka. Žaismingos ir nuotaikingos dekoracijos, kurių paskirtis sukurti kūrybišką atmosferą darbuotojams. Studentams teko pamatyti ,,Teo” dovanotą išmanųjį krėslą. Jeigu pritrūksta erdvės sau, krėsle gali pasislėpti nuo visų ir pasidėjęs kompiuterį dirbti ,,privačioje” aplinkoje. Kiek netradiciškai redakcijos koridoriuje atrodo Jungtinės Karalystės stiliaus telefono būdelė, pastatyta visai netoliese įėjimo. Kaip paaiškino G. Burbienė jos paskirtį – čia darbuotojas gali kalbėtis telefonu, niekam negirdint. Apsilankiusius maloniai nuteikė fojė stovintis juodas motoroleris su 15min logotipu. Pasirodo, tai – ne dekoracija, o priemonė, garantuojanti operatyvų žurnalisto nuvykimą iki įvykio vietos.

Įdomu buvo išgirsti apie redakcijoje pritaikytas netradicinius būdus darbo produktyvumui gerinti, pavyzdžiui, reguliuojamo aukščio stalai. Kuomet žurnalistas pavargsta sėdėti, toliau darbą gali tęsti stovėdamas.

Redakcija skirta ne tik darbui, bet ir poilsio minutėms

Teminiai kambariai atrodo tikrai išskirtinai: ,,Garažas” – skirtas tiek oficialiems tiek neoficialiems susitikimams nuteikia kūrybiškai. Kambarys pavadinimu ,,Sportas” yra skirtas didesnio masto susitikimams, tačiau kas įdomiausia, kad čia galima ne tik posėdžiauti, ar padaryti „life” skambutį su kitomis bendradarbiaujančiomis šalimis, bet ir pažaisti stalo tenisą. ,, Poilsis ir gera darbo atmosfera yra labai svarbu, mes dėl to labai stengiamės. Gal dar ne visai ,,Google” biuras, bet norisi tikėti, kad bent panašiai“ –  šypsojosi apie tai pasakodama G. Burbienė.

Atmosfera skatina kurti laisvai

Būsimus žurnalistus sužavėjo tai, kad redakcijos ,,15 min.” prioritetas yra leisti žurnalistui laisvai kurti. Taip skatinama augti ir tobulėti kartu su naujienų portalu. Dėl šios priežasties administracija daug dėmesio skiria darbuotojų poreikiams tenkinti.

Atsisveikinus su G. Burbiene, kuri studentus lydėjo viso apsilankymo metu, padarėme savas išvadas. Kūrybiškai dirbančiam žurnalistui svarbi aplinka kurioje jis yra. Tai skatina generuoti puikias idėjas ir produktyvų darbą.

SŽ- 14 grupė, Iveta Terechova, Dženeta Barčauskaitė, Raimonda Daukantaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: