Atsinaujinęs delfinariumas


Delfinariumas. R. Radžvilaitės nuotr

Delfinariumas. R. Radžvilaitės nuotr

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume, kuris toks vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, 2015 m. vasarą baigti ilgai užsitęsę rekonstrukcijos darbai. Nors buvo planuota darbus baigti anksčiau ir rekonstrukcijos procesas tapo varginančia procedūra delfinų išsiilgusiems, apsilankius akivaizdu, – laukti vertėjo.

Infrastruktūros pokyčiai

Lankantis naujai duris atvėrusiame delfinariume, matyti, – rekonstrukcijos metu, iš tiesų, nuveikta labai daug, o svarbiausia – praplėstos erdvės tikriesiems teritorijos šeimininkams, – delfinams. Džiugu, kad delfinariumas turi vadinamąją Saulės įlanką ir ją juosiančias žiūrovų tribūnas. Čia šiltuoju sezono metu gyvūnai galės pabūti ne uždarose patalpose.

Ir tai dar ne pabaiga! Informuojama spaudoje, jog artimiausiu metu, ant delfinariumo panoraminio stogo esančioje erdvėje, skirtoje lankytojams pasigrožėti vaizdu į Kuršių marias, planuojama įrengti Dangaus kavinę.

Delfinariume – renginių ir lankytojų gausa

Delfinas yra banginių šeimai priklausantis jūrinis žinduolis. Ypatingieji gyvūnai yra itin judrūs, minta daugiausia žuvimis. Jų išskirtinis bruožas yra tai, jog turi išlavėjusią psichiką, todėl juos lengva dresuoti. Tuo įsitikinti galima nuvykus į delfinų pasirodymus, kurie stebina gyvūnų sugebėjimu suvokti komandas, jas tiksliai įvykdyti.

Tiek delfinų terapijos užsiėmimai, tiek delfinų pasirodymų šou yra mokami. Džiugu, jog yra inicijuojamos įvairios socialinės akcijos, dažniausiai neįgaliems vaikams, kai renkami pinigai, norint apmokėti bent dalį reikalingų delfinų terapijos seansų.

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume taikomos įvairios nuolaidos vaikams, moksleiviams, senjoras, studentams. Organizuojamos ir kitos papildomos akcijos – atrakcijos, kaip pavyzdžiui, „kovas – šeimos mėnuo“, kai šeimyninį bilietą galima įsigyti pigiau. Apie vyksiančius ir jau įvykusius renginius bei kitas paslaugas, susijusias tiek su delfinų terapija, tiek delfinų pasirodymais, galima sužinoti apsilankius Lietuvos jūrų muziejaus Facebook paskyroje arba internetiniame tinklalapyje.

Ar patogu nuvykti į muziejų?

Patekti į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą galima tik per Kuršių marias. Tai įmanoma tiek su asmenine transporto priemone, tiek pėsčiomis, naudojantis AB „Smiltynės perkėla“ keltų paslaugomis. Džiugu, jog iš Šiaurinio rago (Senosios perkėlos) tam tikromis valandomis, atsižvelgiant į vykstančius renginius delfinariume, yra vykdomi specialūs reisai iki pat delfinariumo ir iš jo.

Galima pasinaudoti ir privačių laivelių paslaugomis, kurie klientų laukia Danės krantinėje. Ne kartą teko patirti, jog jau Danės krantinės pradžioje girdėti šūksniai iš laivelių – „Plaukiame į delfinariumą“, „Plaukiame į delfinų pasirodymą“.

Delfinariumą mėgsta ne tik lietuviai

Vasarą delfinariumą užplūsta ypatingai daug lankytojų. Dirbdama Šiauriniame rage, pastebėjau, jog šiltuoju metų laiku daugiausia smalsuolių plūsta iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos. Pilni autobusai mokinių, vaikų, suaugusiųjų atvyksta norėdami išvysti nuostabų reginį – delfinų šou. Kaip mano vienas sutiktas keliautojas iš JAV teigė: „Atvykus į Lietuvą, tiesiog privaloma apsilankyti delfinariume“. Dar ir dabar galvoje skamba daug kartų išgirsta turistų frazė – „I want to go dolphin show, dolphin show…“.

Delfinai ir projekto žvaigždės. R. Radžvilaitės nuotr.

Delfinai ir projekto žvaigždės. R. Radžvilaitės nuotr.

Projektas „Delfinai ir žvaigždės“ tęsiasi

 Praėjusiais metais delfinariume surengtas itin didelio susidomėjimo sulaukęs projektas „Delfinai ir žvaigždės“. Jo metu vyksta ypatingi pasirodymai – filmavimai, kuriuose, kartu su delfinais, dalyvauja Lietuvos scenos ir sporto žvaigždės. Projektas tęsiamas ir šiais metais, ir bus transliuojamas per LRT nuo kovo 22 dienos.

Teko apsilankyti pirmajame 2016 metais vykusiame filmavime, kuris vyko kovo 5 d. Iki šiol liko neišdildomi puikaus renginio įspūdžiai. Delfinų pasirodymai papildė gerų emocijų atsargas,  atmintyje nuolat iškyla plati delfinų šypsena.

Delfinams žmonių statusas nesvarbus

Projekto metu galima išvystyti scenos įžymybes, kaip antai Nijolė Pareigytė, Nerijus Juška, Biplan lyderis Maksas Melmanas ir kt. Delfinariumo scenoje, nepaisant kiekvieno dalyvio išskirtinių sugebėjimų, visi tampa lygūs. Jie stengiasi pelnyti delfinų palankumą, prikaustyti šių gyvūnų dėmesį. Delfinams nesvarbus nei socialinis statusas, nei sugebėjimai ar juolab – grožis. Jiems svarbiausias – ryšys, nuoširdumas. Tad galima išvysti visko: tiek ne iki galo pavykusių komandų, tiek išskirtinai puikių elementų.

Svarbu, kad į delfinariumą galima išsiruošti šeimomis – ir vaikas, ir senelis čia pajaus skleidžiamą pozityvumą, nuoširdumą, laimės akimirkas. Tikrai verta apsilankyti ir turiningai praleisti pusdienį, o jei dar liks jėgų ir noro – nužygiuoti iki Baltijos pakrantės ir palydėti nugrimztančią į jūros gelmes saulę…

Rugilė Radžvilaitė, regionų valdysenos magistrantė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: