Studentai – patikimesni darbuotojai?


Dirbantys studentai – lanksčios asmenybės. Rodena Alčauskaitė. Gv. Starkovo nuotr.

Dirbantys studentai – lanksčios asmenybės. Rodena Alčauskaitė. Gv. Starkovo nuotr.

Neretai galima išgirsti, kaip sunku studentui Klaipėdoje susirasti darbą  ir jį derinti su studijomis. Tačiau nemaža dalis studijuojančių ne tik dirba, bet ir sugeba gerai mokytis. O darbdaviai sako, kad studijuojantys – labiau motyvuoti darbuotojai.

Smagu dirbti ir užsidirbti

„Darbo ieškojau beveik keturis mėnesius, rankų nenuleidau ir radau“, – savo atsiminimais dalijosi Klaipėdos valstybinės kolegijos pirmakursė studentė Rodena Alčauskaitė. Merginos manymu, susirasti tokį darbą, kurį būtų galima derinti su studijomis – sunku, tačiau ne viskas yra lengvai pasiekiama, tiesiog reikia pasistengti.

Turbūt kiekvienas dirbantis studentas džiaugiasi savo sprendimu, nes tai padeda jaustis mažiau priklausomam nuo tėvų ir, žinoma, smagu savimi pasididžiuoti. „Džiaugiuosi gaunamu atlyginimu, darbo vieta ir vadovu. Dėl apsisprendimo dirbti mane labai palaiko tėvai“, – pasakojo buhalterinės apskaitos studentė Rodena.

Mergina pripažįsta, kad pradžia jai buvo lengva, tačiau po kiek laiko viskas pasidarė kur kas sunkiau. Tada ir išryškėjo dirbančio ir studijuojančio tuo pat metu trūkumai. Ji teigia, kad darosi sudėtinga tinkamai ir laiku atlikti studijų užduotis, bet suspėja viską ir, netgi, padaro geriau negu kiti grupės nariai.

Viskas yra daug paprasčiau, nei atrodo. „Prabėgus šiek tiek laiko, pripranti prie naujo laiko paskirstymo, išmoksti planuoti, – tada suspėji ir pasiruošti atsiskaitymams, ir lieka laiko pabūti su draugais“, – savo patirtimi dalinosi padavėja dirbanti studentė. Taigi pagal šios studentės patirtį, galime drąsiai teigti, kad baimė dėl studijų ir darbo suderinamumo turėtų išnykti, tereikia  pabandyti patiems ir labai to norėti. Tačiau įdomu, kaip į studentus žiūri darbdaviai?

Dirbantys studentai – kūrybiškos asmenybės?

„Studentai yra daug kūrybiškesni, o darbe su vaikais reikia pozityvumo, lankstumo, energijos“, – taip apie dirbančius studentu atsiliepia „Pojūčių pasaulis“ vadovė ir psichologė Sandra Kybransaitė. Teigiamai dirbančius studentus vertina ir kiti visuomenės nariai, neretai tenka išgirsti pagyrimo ir paskatinimo žodžius jiems.

Šeimos laisvalaikio centro įkūrėja teigė, kad darbas studentui – tai didesnė paskata judėti į priekį ir kažką nuveikti gyvenime. Darbas netrukdo mokytis, bet išmoko labiau susitelkti, planuoti savo laiką, skatina būti atsakingesniais. O visa tai lavina studentą, kaip besimokančią asmenybę ir specialistą būsimame darbe, – samprotavo studentų darbdavė.

Štai ankščiau mūsų kalbinta studentė Rodena pasakojo: „Jaučiuosi puikiai ir dėl to, kad mano direktorius labai džiaugiasi, kad esu studentė ir mane palaiko, todėl ten dirbti man dar maloniau“. Jos manymu visi darbdaviai turėtų teigiamai vertinti norinčius kažko pasiekti gyvenime jaunus žmones, juk ne kiekvienas studijų metu turi darbą.

Dažnai, pasak psichologės S. Kybransaitės, studentai gali būti daug patikimesni darbuotojai, negu jau seniai dirbantys toje srityje žmonės. Ilgametę darbo patirtį turintys žmonės  yra įgudę, jaučiasi specialistai ir kartais per daug savimi pasitiki, todėl nekreipia dėmesio į detales, kai kurie net nebesiekia geresnių rezultatų. O studentas, norėdamas tobulėti, labai stengiasi, gilinasi.

 

Vis dėlto reikia pripažinti, kad studentai yra pageidaujami ne visose darbovietėse. Viskas priklauso nuo darbo valandų, ir nuo to, ko reikalauja darbdavys. Turbūt dėl tos priežasties studentus dažniau išvystame pas kūrybiškesnius ir lankstesnius darbdavius.

 

Noras tobulėti, užsidirbti, pastangos ir tikslo siekimas – to reikia pasiryžusiems dirbti, mokytis ir būti patenkintais savo gyvenimu. Todėl mieli studentai, drąsiai ženkite pirmyn ir siekite tobulumo savo specialybėje ne tik mokydamiesi, bet ir dirbdami 🙂

Edita Starkovaitė SŽ14 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: