Naujas studentų bendrabutis Klaipėdos universitete


Naujas Klaipėdos universiteto bendrabutis. Manto Kijausko nuotr.

Naujas Klaipėdos universiteto bendrabutis. Manto Kijausko nuotr.

Klaipėdos universiteto studentų miestelyje jau galime išvysti stūksantį naują studentų bendrabučio pastatą.  2016 metų rudenį bendrabutis turėtų sulaukti pirmųjų gyventojų. Iki to laiko vyksta įrengimo baigiamieji darbai. Daugeliui KU studentų kyla klausimų apie galimybę įsikurti šiame moderniame bendrabutyje. Apie naująjį KU bendrabutį ir studentams rūpimus klausimus pasiteiravome infrastruktūros priežiūros centro vyr. specialisto Antano Daniaus ir Statybininkų bendrabučio pirmininkės Ivetos Terechovos.

Infrastruktūros priežiūros centro vyr. specialistas Antanas Danius pasidalino turimomis žiniomis apie naują Klaipėdos studentų bendrabutį.

Kaip manote, ar reikėjo naujo studentų bendrabučio Klaipėdos studentams? Kodėl?

Šiuo metu veikiantys trys (Statybininkų pr. 43, Karklų g. 5, Malūnininkų g. 4) universiteto bendrabučiai yra fiziškai ir morališkai nusidėvėję. Jie reikalauja didelių pertvarkymų ir investicijų, t. y. reikalinga pilna pastatų renovacija. Komunalinės (šilumos, elektros, vandens) sąnaudos, tenkančios vienam kvadratiniam gyvenamam metrui yra pakankamai didelės. Bendrabučiai išsidėstę skirtingose miesto dalyse ir yra toli nuo formuojamo universiteto miestelio. Dėl minėtų priežasčių ir buvo priimtas sprendimas, kuris lėmė pasirinkimą ne rekonstruoti esamus pastatus, bet statyti naują bendrabučių kompleksą.

Kaip bus įrengtas naujasis bendrabutis?

Studentams bus kur kas maloniau ir patogiau gyventi naujame bendrabutyje – pastatas suprojektuotas ir pastatytas vadovaujantis itin griežtais A energetinės klasės reikalavimais. Sienų ir apdailos medžiagos bei langai parinkti tokie, kurie geriausiai izoliuoja šilumą. Bus įrengta ventiliacija. Studentai bus apgyvendinami dviviečiuose kambariuose. Dušus ir sanitarinius mazgus planuojama įrengti atskirai kiekvienam kambariui arba vieną bendrą dviejų kambarių blokui (atsižvelgiant į kambarių tipą). Bendrabučio gyventojų patogumui bus įrengta skalbykla. Taip pat bus pasirūpinta neįgaliaisiais – jiems įrengti keturi kambariai pirmajame aukšte. Numatytos studentų bendravimo ir maitinimosi erdvės virtuvės-valgomieji. Viena tokia erdvė bus – pirmojo aukšto fojė ir po dvi antrajame ir trečiajame aukštuose. Pirmojo aukšto fojė, pašalinus išardomą pertvarą, galės nesunkiai transformuoti į erdvę, skirtą įvairiems renginiams.

Kokia naujajame bendrabutyje yra numatoma kambario nuomos kaina studentui?

Kaina dar nėra nustatyta, šiuo metu vyksta ekonominiai skaičiavimai.

Ar dar bus statoma naujų bendrabučių, ar tai buvo vienetinis projektas?

Dar planuojama statyti du naujus bendrabučius, kurie visiškai tenkintų studentų ir vizituojančių dėstytojų poreikius. Miestelio plane yra numatytas bendrabučių kompleksas su trimis bendrabučiais.

 

O ką apie naująjį bendrabutį mano jau esančių studentiškų namų gyventojai? Statybininkų bendrabučio pirmininkė Iveta Terechova sutiko pasidalinti savo mintimis ir pastebėjimais apie naująjį Klaipėdos universiteto studentų bendrabutį.

Kaip naujas studentų bendrabutis pasitarnaus Klaipėdos studentams?

Pirmiausia ir svarbiausia yra tai, kad studentai gaus geresnes sąlygas gyventi. Visgi bendrabutis naujas ir tikimasi, kad jame bus puikios ir šiuolaikiškos sąlygos.

Antra, jis pastatytas visai šalia KU centrinių rūmų miestelio, kur labai graži ir akademiška aplinka, – tai yra labai patogu ir šiuolaikiška.

Jūsų, kaip studentų bendrabučio pirmininkės pozicija šiuo klausimu? Kokius naujo studentų bendrabučio pliusus ir minusus įžvelgiate?

Teko girdėti kalbas, kad mūsų Statybininkų bendrabučio gyventojus neramina galimai didelė naujo studentų bendrabučio kaina. Tokiu atveju, mums reikės mokėti kur kas daugiau už gyvenimą naujame studentų bendrabutyje nei dabar gyvenant senuosiuose bendrabučiuose. Dėl šios priežasties, daugelis Statybininkų bendrabučio gyventojų nėra linkę keltis kitur, todėl netyla kalbos, jog didžioji dalis studentų pradės ieškotis butų nuomai.

Minusų negalėčiau įvardinti, nes dar neteko lankytis naujame bendrabutyje. Nežinau kaip ten kas. Nebent galiu pasakyti, kad jame apgyvendins ne tiek jau daug studentų. Kodėl neapgalvota apie didesnio bendrabučio statybą? Dėl kainos komentuoti nenoriu, nes ji dar nėra nustatyta, o remtis prielaidomis neprotinga.

Kaip pliusus įvardinčiau, kad jis naujas, greičiausiai žiemą bus šilta gyventi, kas labai svarbu studentui. Kiek teko girdėti, kad ten nėra triviečių kambarių. Mano nuomone, tai vienas iš didžiausių pliusų. Mažiau žmonių kambaryje suteikia daugiau privatumo, daugiau laisvės ir žinoma mažiau susivaržymo. Žinoma, labai svarbu, jog bendrabutyje bus įrengta nauja buitinė technika ir nauji dušai. Dar labai smagu, kad iš bendrabučio miesto centras yra visai ranka pasiekiamas.

Kaip manote, ar studentai noriai kelsis į naują studentų bendrabutį? Gal ieškos kitokių alternatyvų?

Manau, kad noriai kelsis tie, kuriems finansai,- nėra pagrindinis kriterijus. Kadangi bendrabutis naujas, jo kaina per mėnesį, turėtų tai pat gerokai padidėti lyginant su senaisiais studentų bendrabučiais.

Kurie norės sutaupyti galbūt nuomosis butą kartu su kambariokais ar draugais. Nes taip pigiau, o nuosavo buto nėra ko lyginti su bendrabučiu.

 

Akivaizdu, jog naujas studentų bendrabutis įneš permainų į studentų gyvenimą. Studentams bus suteiktos visos sąlygos būti arčiau Klaipėdos universiteto ir jame vykstančio akademinio gyvenimo. Studentai bus labiau įtraukiami į universiteto veiklą ir, žinoma, labiau komunikuos tarpusavyje, kas iki šiol, dėl ne itin patogaus bendrabučių išsidėstymo, buvo beveik neįmanoma. Drąsiai galima daryti prielaidą, kad naujas studentų bendrabutis Klaipėdos universitete, – tai žingsnis į priekį.

 

SŽ-14 Mantas Kijauskas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: