Klaipėdos universiteto pasididžiavimas: “Auksinė burė 2016“


Darbas žmogų puošia. J. Banienės nuotr.

Darbas žmogų puošia. J. Banienės nuotr.

Kuo gražus pirmasis pavasario mėnuo Klaipėdos universitete? Tuo, kad tik prasidėjus kovo mėnesiui, universiteto bendruomenė su nekantrumu laukia vieno gražiausių, jau tradiciniu tapusiu, renginių „Auksinė burė“ Kovo 9 dieną Klaipėdos universiteto Auloje buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę ir didžiausio dėmesio susilaukę universiteto ir visuomeninėje veikloje pastebėti studentai, dėstytojai bei projektai.

Nominacijai „Universiteto laimėjimas“ komisijos buvo atrinkti trys pretendentai – tai Šarūnas Banevičius, kuris dalyvavo 2015 m. Pietų Korėjoje vykusioje 28-oje vasaros Universiadoje, lengvosios atletikos varžybose, vyrų rutulio stūmimo rungtyje, Paulius Bajorūnas: jis Liepojoje vykusiame tarptautiniame konkurse „Veju ritmi“ laimėjo I-ąją vietą, o Nacionaliniame Petro Vyšniausko vardo saksofonininkų konkurse III-ąją vietą ir  Lietuvos sunkiaatletis Aurimas Didžbalis kuriam pavyko sužibėti Tbilisyje, Gruzijoje, vykstančiame Europos sunkiosios atletikos čempionate, kuriame iškovojo aukso medalį. Nominaciją laimėjo pastarasis sportininkas – Aurimas Didžbalis. Pranešti šios nominacijos nugalėtoją buvo pakviestas KU absolventas Klaipėdos krepšinio klubo “Neptūnas“ kapitonas Martynas Mažeika.

„Metų atradimas“ laimėjimą atsiėmė Adomas Vanagas, kuris kovoje „Fortum energijos donoras“ už Klaipėdos universitetą daugiausiai sukaupė energijos ir ženkliai prisidėjo prie Klaipėdos universiteto pergalės bei prizo universitetui – 7 000 eurų paramos. Vaikinas įveikė kitus pretendentus: Klaipėdos universiteto galvosūkių mėgėjų klubą “Azartas“ ir Mantą Zubricką, kuris KU 2015 m. išrinktas šauniausiu studentu. Šį nugalėtoją pristatė studentų atstovė Klaipėdos universiteto Taryboje Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.

„Metu renginiu“ buvo pripažintas “Inžinierių dienos 2015“. Tai – tris dienas vykusi trijų renginių programa: “Inžinerijos horizontai“, “Praktinės inžinerijos diena“ ir “Katedrų protmūšis“. Aišku, šiam renginiu mažai nusileido ir kiti pretendentai šiai nominacijai –  “Protų kovų ir kryžiažodžių sprendimo čempionatas senjorams“ bei diskusijų ciklas „Studentiškas spalis“. „Metų renginį“ pristatė aktorius Sigutis Jačėnas.

„Metų projekto“ laimėjimą pasiėmė dokumentinis filmas apie Raganų kalną Juodkrantėje tarptautiniam kino festivaliui „The BEA Festival of Media Arts“.  Šis filmas buvo kuriamas kartu su prof. Franku  Barnu (JAV) bei Klaipėdos universiteto žurnalistikos studentais ir dėstytojais.„Su žibaline lempa po senąsias Klaipėdos kareivines“ ir  KUSS „Kultūrų dienos“ taip pat buvo stiprūs  nominacijos laimėtojo varžovai. „Metų projektą“ iškilmingai pristatė asociacijos „Mano miestas – Klaipėda“ Švietimo grupės vadovas Aleksas Bagdonavičius.

„Metų iniciatyva“ laimėjimui buvo atrinktos Deimantės Labanauskaitės organizuojama neatlygintinos kraujo donorystės akcija Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete, atvirų laisvalaikio erdvių studentams Klaipėdos universitete sukūrimas ir Kazio Kuneikos iniciatyva SvMF pastatą pritaikyti regos negalę turintiems studentams, kuri 2015 m. buvo įgyvendinta Sveikatos mokslų fakultete. Pastaroji iniciatyva laimėjo nominaciją. Tai pranešti buvo pakviestas gerbiamas Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas dr. Jonas Sąlyga.

„Metų savanore“ tapo Vaida Butautaitė. Mergina organizacijoje Caritas yra savanorių koordinatorė, veda savanorių mokymus; konsultuoja Jaunimo linijoje. Į šią nominaciją pretendavo ir Samanta Savickaitė, kuri dvejus metus savanoriauja VšĮ. Šv. Pranciškaus onkologijos centre bei Laurynas Jovaišas, kurio iniciatyva buvo suorganizuota 2015m. kovo 11 d. viktorina Socialinių mokslų fakultete, organizuota labdaros akcija, kurios metu buvo renkamos lėšos organizacijai „5 pėdutės“, dalyvavo „Vilties bėgime“ ir skatino studentus dalyvauti „Vilties šokyje“. Apie nominacijos laimėtoją šiltai ir jaukiai pranešė OFMbrolis Sigitas Benediktas Jurčys.

„Metų pavyzdžiu“ tapti pretendavo lektorė Dalia Jakulytė, prof. dr. Kęstutis Dučinskas ir doc. dr. Rima Mickevičienė. Laimėjimas atiteko lektorei Daliai Jakulytei. Apie tai susirinkusiems svečiams ir dalyviams pranešė Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Živilė Krikštaponytė.

Apie „Metų organizacijos“ laimėtoją pranešė ir apdovanojimą įteikė studentų reikalų skyriaus vedėjas Darius Rekis. Ši nominacija skirtaKlaipėdos universiteto studentų sąjungai už pažangą organizuojant Klaipėdos universiteto studentų laisvalaikį ir tvirtą studentų pozicijų atstovavimą universiteto administracijoje. Už aktyvią ir pastebimą veiklą ne tik universitete, bet ir Klaipėdos, Lietuvos bei Europos mastu.

„Universiteto siela“ buvo išrinkta Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Živilė Krikštaponytė. Mergina aktyviai dalyvauja universiteto bendruomenės gyvenime. Aktyvi ir nestokoja kūrybiškų, novatoriškų iniciatyvų. Gina universiteto studentų teises ne tik universitete, bet ir už jo ribų. Živilę sveikino ir apdovanojimą jai įteikė KU Senato pirmininkas, Studijų prorektorius prof. dr. Kęstutis Dučinskas.

 

Renginio metu susirinkę svečiai bei dalyviai, turėjo galimybę stebėti ne tik apdovanojimų ceremonijos eigą bet ir pertraukėlių metu atliekamus meninius pasirodymus. Juos dovanojo Menų Akademijos vaidybos pirmo kurso studentai, vadovaujami prof. Valentino Masalskio, šokio studijų studentės bei džiazo muzikos studijų atstovai.

Apdovanojimų ceremonijai pasibaigus, nominacijų laimėtojai nesiskubino išeiti, ilgai juokavo, šnekučiavosi, dalijosi patirtais įspūdžiais ir nerimu, kurį jautė laukdami, kol bus paskelbti išrinkti laimėtojai.

Smagu, kad ši šventė tapo gražia, jau trečiąjį pavasarį vykstančia tradicija Klaipėdos universitete.

Julija Banienė, SŽ-14 grupė

Renginio akimirkos. J. Banienės nuotr.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: