Laimingas, nes LAISVAS!


Studentai puošiasi patriotine atributika – Lietuvos trispalve. A. Stalmokaitės nuotr.

Studentai puošiasi patriotine atributika – Lietuvos trispalve. A. Stalmokaitės nuotr.

Kovo 9-ąją Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedros žurnalistikos bei medijos ir komunikacijos studijų programų studentai visus kvietė į šventinį kovo 11-osios minėjimą „Laimingas, nes laisvas!“  Ypatingą progą paminėti susirinko ne tik garbingi ir žymūs svečiai, bet ir universiteto akademinė bendruomenė, studentai ir net smalsūs moksleiviai. Pilnutėlėje salėje sklandė pasididžiavimas savo šalimi.

 

Šventė prasidėjo iškilmingu bendradarbiavimo sutarties pasirašymu tarp Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės. Sutarties tikslas – šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį, užtikrinant šalies saugumą, ugdyti pilietinę visuomenę ir kelti jos sąmoningumą, rūpintis jaunimo socializacija, ugdyti ir puoselėti nacionalines vertybes bei pilietiškumą. Svarbų dokumentą parašais patvirtino fakulteto dekanas prof. dr. Antanas Bučinskas ir rinktinės vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius.

Minėjimo pagrindinė mintis – laisvė. Kiekvienas žmogus šią sąvoką supranta ir interpretuoja skirtingai. Būtent dėl to, šventės organizatoriai sukvietė žymius skirtingų profesijų žmones papasakoti, kas jiems yra laisvė ir Lietuva. Savo mintimis dalinosi verslininkas, „Nesė Group“ įmonių savininkas Kazys Paulikas, aktorė, renginių režisierė, UNICEF geros valios ambasadorė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė, rašytoja, scenaristė Daiva Vaitkevičiūtė bei Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.

Viso renginio metu susirinkusieji galėjo gėrėtis Komunikacijų katedros studentų muzikiniais intarpais, klausytis jaunatviškų – patriotinių dainų ir net išgirsti savos kūrybos novelę apie laisvę.

Didžiausių ovacijų susilaukė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ teatro „Drugelis“ spektaklis „Būrų gyvenimas“, kurį pagal K. Donelaičio „Metus“ pastatė režisierė Laura Šakurskytė ir režisierės asistentė Karolina Etnerytė. Po unikalaus pasirodymo salė liko sužavėta, žiūrovai aktoriams ilgai plojo atsistoję!

Džiugu, jog tokios šventės yra svarbios ne tik žmonėms, patyrusiems laisvės suvaržymą ir baimę, bet ir jaunuomenei. Šventę organizavę studentai parodė, – jie nepamiršta puoselėti tautiškumo bei patriotiškumo ir yra dėkingi bei laimingi dėl to, jog yra laisvi!

Aistė Stalmokaitė, SŽ-14 grupė

A. Stalmokaitės nuotraukos iš renginio

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: