Į paskaitas automobiliu – prabanga?


Dabar automobilis studentui ne prabanga, bet būtinybė. Nuotrauka yra iš Alinos Lubytės asmeninio archyvo.

Dabar automobilis studentui ne prabanga, bet būtinybė. Nuotrauka yra iš Alinos Lubytės asmeninio archyvo.

Kaip atvykti į paskaitas studentas gali pasirinkti: ar eiti pėsčiomis, važiuoti automobiliu ar autobusu. Norint išsiaiškinti, ką studentai renkasi kelionei į paskaitas, buvo atlikta anketinė apklausa, kurioje dalyvavo 79 Klaipėdos universiteto studentai. Tai ką šių dienų jaunimas vis dėlto renkasi?

Gavus rezultatus paaiškėjo, kad didžioji respondentų dalis į paskaitas vyksta automobiliu. Ne, jie nesiburia į grupeles, taip taupydami pinigus, o važiuoja kiekvienas atskiru automobiliu, kai kurie iš jų turi netgi nuosavus automobilius. Visų apklaustųjų nuomone tai pats patogiausias ir greičiausias būdas pasiekti tikslą.

Norint važinėti automobiliu, reikia dirbti

Sociumo žurnalistai, patys būdami studentais, iš patirties žino, kad šiomis dienomis gerokai lengviau susirasti darbą ir jį derinti su studijomis. Darbas yra labai reikalingas, norint vairuoti automobilį. Bet jei nėra galimybės dirbti arba sunku rasti darbą į pagalbą visada skuba tėvai. Tai ir yra pagrindinis pajamų šaltinis. Tėvai moka už šį ganėtinai brangų patogumą. Bet iš tiesų, ar tai vienareikšmiai gerai. Lengvai iš tėvų gaunami pinigai studentus padaro priklausomus nuo jų. Kaip teigė Klaipėdos universiteto studentė Alina Lubytė, daugumą besimokančių jaunų žmonių tai erzina ir skatina kuo greičiau siekti savarankiškumo. Tačiau pradėjus dirbti, tenka praleidinėti paskaitas ir taip nukenčia studijų kokybė. Kita vertus, tada studentas gali į darbą ir paskaitas važinėti automobiliu.

Automobilis – būtinybė

„Automobilis studentui yra prabanga, bet kartais tai būtinybė“, – sakė hidrologiją ir okeanografiją studijuojanti Alina Lubytė. Automobiliu be jokio vargo studentai gali persikelti iš vieno fakulteto į kitą. O turintiems darbą, tai nepamainoma priemonė, kuri palengvina kasdienybę ir padeda anksčiau grįžti į namus.

Įsivaizduokite, jeigu jums vėlai vakare tektų važiuoti 30 kilometrų iki namų, ką pasirinktumėt: ilgą laukimą, sušalusias kojas ir ilgą varginančią kelionę autobusu, ar šiltą ir gretą parvažiavimą automobiliu? Štai Alina tokiu atveju renkasi automobilį, bet jeigu paskaitos baigtųsi anksčiau mielai važiuotų autobusu ir nešvaistytų pinigų benzinui.

Autobusu važiuoti gera

Jau minėtos apklausos rezultatai parodė, kad daugiau kaip trečdalis, gyvenančių toliau nuo Klaipėdos, studentų į paskaitas vyksta  autobusu. Nors tikslas šiuo atveju nepasiekiamas taip greitai, tačiau tai tikrai pigiau negu kiekvieną dieną važiuoti automobiliu arba nuomotis butą, už kurį reikėtų sumokėti penkis, šešis kartus daugiau, negu už tarpmiestinio autobuso bilietą.

Kai kurie apklausoje išsakę savo nuomonę studentai teigė, kad autobusu važiuoti netgi smagu. Važiuodami jie mokosi, gali pagalvoti apie daugybę dalykų, bendrauti su draugais, klausytis muzikos ir pan. Studentai įžvelgia ir daugiau pliusų šioje transporto priemonėje. Kai kam tai, kad ir neilgas kasdieninis pasivaikščiojimas ir nedidelė sportinė nauda, kitiems – tiesiog atsipalaidavimas, nieko neveikimas ir poilsis po paskaitų.

Gyvenantys netoli savo fakultetų, beabejo, keliauja pėsčiomis. Keliauja ne po vieną, o būryje linksmų draugų. Kaip jie teigia, – tai pats įdomiausias, smagiausias ir pigiausias būdas…  jeigu nori atvykęs į paskaitas būti pakilios nuotaikos.

Automobilis, vis dėlto, nemažai daliai studentų išlieka prabanga. Tik daug pastangų įdedantys arba tėvų išlaikomi studentai gali pasirinkti ši patogumą ir nepavargę atvykti į paskaitas. Kiti studentai renkasi pigesnę transporto priemonę – autobusą. Tačiau nesvarbu, kaip į paskaitas atvykstame, svarbiausia, kad visi būtų gerai nusiteikę ir pasiruošę aktyviai studijuoti.

Edita Starkovaitė SŽ-14 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: