Pokyčiai studentų atstovybėje


2016 metais baigiantis kadenciją KU SMF SA pirmininkas Laurynas Jovaiša. Eglės Žvinklytės nuotr.

2016 metais baigiantis kadenciją KUSS SMF SA pirmininkas Laurynas Jovaišas. Eglės Žvinklytės nuotr.

 

 

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentų atstovybėje sujudimas. Jau greitai turėsime naujai iškeptą atstovybės pirmininką (-ę). Pasinaudoję šia proga nusprendėme pasikalbėti su kadenciją baigiančiu studentų atstovybės pirmininku, trečiakursiu bei būsimu ekonomistu Laurynu Jovaišu (21m.).

Kaip tapai KUSS SMF SA pirmininku?

Labai paprastai. Tereikėjo užpildyti keletą dokumentų ir viskas (juokauju). Iš tikrųjų tai reikėjo nemažai laiko ir pakankamai daug drąsos, kad prisiimčiau šias pareigas. Noras tapti pirmininku atsirado jau pirmame kurse, bet tuomet pristigo drąsos ir sakyčiau žinių apie studentų sąjungą, juolab, kad buvo dar viena kandidatė, kuri buvo tvirčiau apsisprendusi nei aš.

Koks buvo pats įsimintiniausias įvykis, nutikęs pirmininkavimo metais?

Įsimintinų įvykių išties buvo labai daug, net sunku išsirinkti vieną. Na galbūt tai būtų KUSS kalėdinis padėkos vakaras, kuriuo metu mūsų atstovybė tapo metų fakultetine studentų atstovybe (FSA). Šis apdovanojimas reiškia labai daug bet kuriai FSA, todėl džiaugiamės, jog per metus mums pavyko pritraukti daug naujų narių iš kurių sulaukėme įkvėpimo ir kokybiškai įgyvendinome savo išsikeltus tikslus.

Kodėl nutrauki šią veiklą? Kokie tolesni tavo planai?

Veiklos studentų sąjungoje nenutraukiu, tik užleidžiu pirmininko kėdę kitam 🙂 Planuoju veiklą tęsti KUSS prezidiumo komandoje ir būti rinkodaros koordinatoriumi. Žinoma, ir studijuoti nepamiršiu. Pasibaigus kadencijai prezidiume, pabaigsiu savo bakalaurinį darbą ir, tikiuosi, sėkmingai apsigynęs jį, – baigsiu universitetą 🙂

Koks turi būti pirmininkas?

Pirmininkas turi būti visoks. Jis turi būti rimtas, susikaupęs, kuomet svarstomi klausimai susiję su studentų gyvenimu. Jis turi būti griežtas ir tvirtas, kuomet reikia įvesti tvarką komandoje. Jis turi būti atsipalaidavęs ir linksmas, kuomet pramogauja kartu su studentais. Žodžiu būdamas pirmininku įvairiose situacijose tu būni vis kitoks.

Kokios pagrindinės pirmininko pareigos?

Studentų nuomonės pateikimas fakulteto taryboje ir KUSS taryboje. Pirmininkas yra kaip tarpininkas tarp studentų ir administracijos darbuotojų.

Išvardink tris pagrindinius pirmininko darbo pliusus ir minusus.

Pliusų yra daug. Visų pirma, tai tiesioginis bendravimas su aukščiausiais fakultetą valdančiais asmenimis (dekanu, prodekane). Visų antra, tai patirties sėmimasis įvairiausiuose srityse. Ir trečia, tai naujų kontaktų užmezgimas. Taip įgyjama neįkainojama patirtis ir užmezgama labai daug pažinčių, kas atveria kelius ateities perspektyvoms. Minusai – sunku įsidėmėti, atpažinti visus studentus, kurie bent kartą su tavimi bendravo. Taip pat labai sudėtinga priimti didžiulius informacijos kiekius ir tinkamai ją perduoti, dažnai kažkas lieka nepasakyta.

Ką palinkėtum/patartum būsimam pirmininkui?

Palinkėčiau būti tvirtam, nepalūžti ir nesiblaškyti per kadenciją, o dirbti tikslingai ir su komandos pagalba siekti bendrų tikslų 🙂

 

Akivaizdu jog pirmininko darbas yra kur kas sudėtingesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Reikia būti įvairiapusiškai asmenybei. Išties įdomu, kokie nauji vėjai papūs į Socialinių mokslų fakulteto atstovybę. Galime drąsiai teigti, kad kadenciją baiginėjantis Laurynas nebus užmirštas. Atlikti darbai, visokeriopa pagalba kiekvienam išliks studentų atsiminimuose dar ilgai. Sociumas linki Laurynui Jovaišai sėkmės naujuose darbuose ir kantrybės, siekiant užsibrėžtų tikslų. O dabar belieka laukti būsimojo pirmininko (-ės) ir susipažinti su juo/ja artimiau.

Mieli skaitytojai, tikimės jog ir jūs norėsite pasakyti gerą žodį, palinkėjimą kadenciją baigiančiam Socialinių mokslų fakulteto studentų sąjungos atstovybės pirmininkui Laurynui Jovaišui. Tai galite padaryti komentaruose 🙂

Gintė Preikšaitytė, SŽ-14 grupė

Comments

  1. granazzzzi says:

    Jei jau rašot straipsnius, tai bent žmogaus pavardę teisingai parašykit. Ne Jovaiša jis, o Jovaišas. Tad įnagininko linksnis yra Jovaišu, o ne Jovaiša. Ir yra ne KU SMF SA, o KUSS SMF SA, nes atstovybė priklauso studentų sąjungai.

  2. Redaktorius says:

    Dėkojam už atidų žvilgsnį, jau pasitaisėme 🙂

  3. Geras straipsnis.

Trackbacks

  1. […] Po mėnesio tylos, pagaliau galime drąsiai teigti, jog turime naują studentų atstovybės pirmininkę. Vyrišką tvarką bei požiūrį pakeitė moteriškas žavesys bei energija. Sociumo komanda artimiau susipažino su naująja Socialinių mokslų fakulteto studentų atstovybės galva. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: