Netradicinis eterio žurnalistikos egzaminas


Dalyko ,,Eterio žurnalistika“ egzaminui studentai savarankiškai ruošė užduotį – sukurti 10 minučių visuomenei reikšminga ir įdomia tema TV informacinį/ nuomonės interviu su ekspertu (ekspertais) TV studijoje. 
 
TV interviu tikslas –  tinkamai parengtais klausimais gauti kuo daugiau reikšmingos informacijos apie nagrinėjamą temą/ reiškinį/ įvykį bei aktualiai ir įdomiai atskleisti pasirinktą temą. Temos suformulavimas, ekspertų numatymus – taip pat egzamino vertinimo dalis. 

Eterio žurnalistikos egzamino geriausiai dėstytojos ir pačių studentų įvertinta TV laida ,,Karas keliuose. Kaip sumažinti sumažinti nelaimių skaičių?“ 

Laidos autoriai – 2 kurso žurnalistikos studijų programos  studentai Paulius Selezniovas ir Vyginta Gerulytė. Egzaminas nufilmuotas KU Medijų laboratorijoje. 
 
 
Vertinant laidos vedėjo darbą  buvo kreipiamas dėmesys į vedėjo gebėjimą klausytis pašnekovo,  formuluoti klausimus “gyvai“, išplaukiant iš eksperto atsakymų, vengti tuščiažodžiavimo, „kelių aukštų“ klausimų, siekti etiškos, žmogiškos diskusijos, nevengti emocijų (humoro).  
 
Pauliui geriausiai iš grupės sekėsi atlikti laidos vedėjo vaidmenį. Jis aiškiai, nuosekliai ir įdomiai atskleidė temą, buvo lygiavertis su pašnekovu, kalbėjo gražia viešąja kalba be barbarizmų ir žargono. 
Eterio žurnalistikos dėstytoja  Giedrė Vaičekauskienė
 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: