Šventiniai sveikinimai – tradiciniai ir originalūs


Nuotrauka iš asmeninio Tatjanos Frenkel albumo "Pasak T. Frenkel atvirukuose vaizduojamos raketos simbolizuoja laisvę ir atitrūkimą nuo Žemės"

Nuotrauka iš asmeninio Tatjanos Frenkel albumo “Pasak T. Frenkel atvirukuose vaizduojamos raketos simbolizuoja laisvę ir atitrūkimą nuo Žemės“

 

 

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms daugelis suka galvas, kaip nustebinti artimuosius ir draugus. Pašto dėžutėje rastas ranka rašytas šventinis sveikinimas žmones nudžiugina vis rečiau. Šiais laikais sveikinimai vis dažniau persikelia į elektroninę erdvę – tai greita, paprasta ir nieko nekainuoja. Klaipėdos universiteto studentai papasakos, kokį sveikinimo būdą renkasi dažniau – tradicinį ar elektroninį. O mėgstantys originalumą sužinos apie „Anoniminį paštą“.

Sveikina elektroniniu būdu

Šiais laikais žmonės itin daug laiko praleidžia elektroninėje erdvėje, todėl nenuostabu, kad sveikinimai elektroniniu būdu siunčiami vis dažniau. III kurso žurnalistikos studentas Mindaugas Drąsutis teigė: „Paštu esu išsiuntęs gal keletą sveikinimo laiškų. Visada sveikinu elektroninėje erdvėje, nes tai nekainuoja ir galvos sukti nereikia. Tokia jau ta visuomenė – sunku išeiti iš komforto zonos.“ Šiai nuomonei pritaria ir III kurso žurnalistikos studentė Virginija Sereikatė: „Dažniausiai sveikinimus siunčiu elektroniniu būdu. Taip patogiau, greičiau ir nieko nekainuoja.“ Tiesa, yra ir manačių kitaip, – III kurso žurnalistikos studentė Daumantė Vagnoriūtė taigė: “Sveikinimai elektroninėje erdvėje man nepriimtini. Gal dėl to, kad tai visiškai neoriginalu ir atsibodę.“

Sveikinimus siunčia paštu

Net tolimiausiuose pasaulio kampeliuose gyvenatys dažnai grįžta į gimtinę, kad drauge su artimaisiais sutiktų gražiausias metų šventes. Buvimas kartu su šeima ir draugais šventiniu laikotarpiu daugeliui yra itin svarbus. Tradiciją artimųjų apsuptyje sutikti Šv. Kalėdas stengiasi palaikyti nemažai žmonių, Klaipėdos universiteto II kurso slaugos studijų studentė Radvilė Rabikaitė teigė, kad dėdes ir tetas, su kuriais susitinkta retai, ji sveikina elektroniniu būdu, tačiau artimiausius žmones aplanko pati. Jos nuomonei pritarianti Daumantė sakė, jog nėra linkusi siųsti sveikinimų, nes stengiasi visus artimiausius žmones pasveikinti akis į akį.

Nors per šventes buvimo kartu su artimaisiais niekas nepakeis, tačiau kartais būti drauge neleidžia aplinkybės, todėl sveikinimus tenka perduoti kitaip. Nors šiais laikais vis labiau populiarėja sveikinimai elektroniniu būdu, bet visgi yra žmonių, kurie artimuosius sveikina tradiciniu būdu – siunčia atvirukus paštu. Virginija Sereikaitė teigė: „Jei su giminaičiu ar draugu nesimačiau visus metus – siunčiu sveikinimą tradiciniu paštu.“ Tiesa, nors ranka rašytų sveikinimų mažėja, tačiau norintys nustebinti artimuosius pašto dėžutėje rastu sveikinimu gali tai padaryti orginaliai. Daumantė atskleidė šiais metais siųsianti išskirtinį sveikinimą: „Planuoju išsiųsti ,,Šokolado pašto“ sveikinimą sesei, nes tai, mano nuomone, originalu.“ „Šokolado Paštas“ – tai lietuviško šokolado plytelė specialioje pakuotėje ant kurios galima užrašyti sveikinimą ir siųsti paštu kaip atvirutę. Taip galite nustebinti savo artimus ne tik nuoširdžiu savo palinkėjimu, bet ir palepinti gardžiu šokoladu.

„Anoniminis paštas“ – kas tai?

Jeigu norite draugą ar pažįstamą nustebinti – tai gali padėti įgyvendinti „Anoniminis paštas“ – vienintelis nemokamas anoniminių atvirukų paštas Lietuvoje. Kiekvienas žmogus, norintis išsiųsti atviruką ir nustebinti savo artimą žmogų, turi tik užpildyti anketą, o savo rankų darbo atviruką išsiųs pašto įkūrėja – Tatjana Frenkel. Mergina atskleidė, jog per šventinį laikotarpį jau išsiuntė kelis šimtus atvirukų. Paklausta apie sveikinimų tekstus, pašto įkūrėja pasakoja: „Žmonės dažnai rašo, kad pasiilgo, kad myli, brangina. Viskas labai nuoširdu. Laiškuose dažnai minimi žodžiai „raketos“, „kosmosas“. Kartais būna tokie tekstai, kad pasijaučiu lyg Kalėdų Senelis arba lyg klausyčiaus kažkieno išpažinties…“. T. Frenkel pasidalino, kaip jai pavyko realizuoti „Anoniminio pašto“ idėją: „Šių metų gegužės pradžioje Mažeikių savivaldybėje vyko renginys-konkursas „Idėja+“, kur pristačiau „Paštą“. Vėliau savo idėją atstovavau Vilniuje. „Anoniminis paštas“ buvo pastebėtas.“

„Anoniminis paštas“ yra visiškai nemokamas ir pašto įkūrėja atskleidė, kas padengia visas išlaidas: „Pagaliau galiu tai garsiai pasakyti. Aš turiu rėmėjų – tai Mažeikių rajono savivaldybė ir Mažeikių Rotary klubas „Liberta“. Nors paštas ir turi rėmėjus, kurie padengia išlaidas, tačiau mergina iš šios veiklos jokios realios naudos negauna –atvirukus siunčia anonimiškai ir be jokio atlygio.

Raketos simbolizuoja laisvę

Atvirukus piešia pati „Anoniminio pašto“ įkūrėja, o juose vaizduojamos raketos, kurios, pasak Tatjanos, pasirinktos neatsitinktinai: „Jos simbolizuoja laisvę, atitrūkimą nuo Žemės, skrenda bet kur ir bet kada. Viena žalia, kita raudona, visada skrenda viena kitos link – sentimentalu.“ Tatjana teigė, kad „Anoniminio pašto“ atvirukus galima siųsti ne tik Lietuvoje gyvenantiems, bet ir užsienyje esantiems žmonėms.

Svarbiausias „Anoniminio pašto“ principas – siuntėjo anonimiškumas, įkūrėja paaiškino, kodėl nusprendė savo idėją realizuoti tokiu būdu: „Manau, reikia mokėti išreikšti emociją, parašyti linkėjimą, – kelis šiltus žodžius, be noro pasakyti: „Tai padariau aš.“ Taigi nors gavėjas nesužinos, kas atsiuntė atviruką, jam tai bus džiugi staigmena.

Kristina Končiūtė, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: