Žiemos šventės – be sniego ir po palme


Ne visiems žiemos šventės asocijuojasi su tradicine Kalėdų atributika. R. Petrikaitės nuotr.

Ne visiems žiemos šventės asocijuojasi su tradicine Kalėdų atributika. R. Petrikaitės nuotr.

 

 

Kalėdinė eglė, sniegas ir tradicinė naminė mišrainė ant stalo – daugeliui tai neatsiejamas didžiųjų metų švenčių atributas. Tačiau yra ir tokių, kurie į tradicijas numoja ranka – dovanas pakuoja po palme, o žiemos šaltį iškeičia į gerokai malonesnę, 30 laipsnių karštį siekiančią, temperatūrą.

Į kelionę – per Naujuosius

„Žmonių, kurie nusprendžia per šventes iškeliauti svetur, tikrai nemažai, tačiau pastebime, jog lietuviai kitoje šalyje labiau linkę sutikti Naujuosius metus, o ne Kalėdas – tai šeimos šventė, todėl įprastai jos švenčiamos namuose,“ – pasakoja kelionių agentūros „Top Travel“ Klaipėdos filialo vadovė Lina Zokienė. Populiariausiomis kelionių kryptimis specialistė įvardija lietuvių jau pamėgtą Egiptą, Kanarų salas ir Tailandą. Tai, jog tradicijas pamažu išstumia egzotikos ir naujų potyrių troškimas, liudija ir prieš šventines dienas iššluoti lėktuvų bilietai. „Dažniausiai keliones žmonės planuoja iš anksto. Kaip ir kasmet prieš pat Kalėdas laisvų vietų lėktuvuose jau nebūna. Pavyzdžiui, šiuo metu trokštantys nuvykti į Hurgadą ir Egiptą – jau pavėlavo, nes visi kelionės bilietai parduoti“, – tikina Lina Zokienė.

Šventėms renkasi Lietuvą

Aktyvus žmonių srauto judėjimas pastebimas ir Lietuvos kryptimi, mat didžioji dalis emigravusių tautiečių gražiausias metų šventes nori pasitikti tėvynėje. „Būna, jog artimieji švenčių metu išvyksta giminaičių aplankyti į užsienį, tačiau dažniausiai patys emigrantai grįžta į Lietuvą. Šiuo metu ypač padidėjo parduodamų kelto bilietų iš Švedijos į Lietuvą ir Latviją kiekis. Apie kelionę namo lietuviai taip pat pradeda galvoti iš anksto. Pavėlavus kyla tikrai didelių problemų, nes prieš pat šventes bilietų gauti praktiškai neįmanoma“, – patirtimi dalinasi Lina Zokienė. Pašnekovė taip pat neslepia, jog šventiniu laikotarpiu kelionės bilietų kainos gerokai pakyla. „Bilietai per šventes brangsta vidutiniškai 30 procentų. Ta pati situacija ir su poilsinėmis kelionėmis. Jeigu palyginsime kainas gruodžio pradžioje ir paskutinėmis mėnesio dienomis, kai kurie kelionės bilietai pabrango net 40 procentų.“

Pasak specialistės, įprastai lietuviai nelaukia paskutinės minutės ir bilietus įsigyja anksčiau, bet visada yra vilties, jog kelionės kas nors atsisakys. Todėl tiems, kurie vis dar trokšta naujų įspūdžių, tačiau apie tai pagalvojo tik dabar, Kalėdinio stebuklo teks laukti svajojant prie sukrauto lagamino.

Įrašo tekstas gruodžio 1 dieną skambėjo “Lalunos“ eteryje.

 Reda Petrikaitė, SŽ – 13

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: