Vienas universitetas – skirtingos patirtys. Justo Januško istorija


Justas Januškas su draugu. Studijuojant Kaune. J. Januško albumo nuotr.

Justas Januškas su draugu. Studijuojant Kaune. J. Januško albumo nuotr.

 

Trečiojo straipsnių ciklo apie Klaipėdos universiteto studentus ašis – būsimasis informatikos specialistas Justas Januškas. Jo istoriją geriausiai apibūdintų lietuvių liaudies patarlė – „Trečias kartas nemeluoja“. 23-ejų metų vaikinas jau spėjo išbandyti savo galimybės trijuose skirtinguose šalies universitetuose, tačiau tik Klaipėdos universitetas pateisino reiklaus studento lūkesčius.

Pirmoji stotelė – sostinė

Baigęs gimnaziją vaikinas žinojo, kad nori studijuoti tiksliuosius mokslus. Įvertinęs galimybes skirtingose aukštojo mokslo įstaigose, pasirinko Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU). Į “Programų sistemų inžinerijos” specialybę 2011-aisiais įstojęs ir valstybės finansuojamą vietą gavęs Justas tik iš pradžių džiaugėsi savo pasirinkimu. “Nesirinkau Klaipėdos turbūt todėl, kad norėjau daugiau laisvės, atitrūkti nuo tėvų, o mokantis uostamiestyje gyvenamoji aplinka nesikeistų”, – teigė jis. Studijas VGTU Justas paliko vos po dviejų mėnesių, nes suprato besimokantis visai ne tai, ką įsivaizdavo. Pasakodamas apie savo trumpą patirtį studentas teigė: “Dėstytojai buvo griežti, tekdavo daug dirbti nuo pat pradžių. O kur dar kelionės į fakultetą, kurios trukdavo apie dvi valandas, tikras laiko švaistymas,”

Kauno technologijos universitetas taip pat nesužavėjo

Kitais metais vaikinas bandė laimę stodamas į Kauno technologijos universitetą (KTU), “Programavimo sistemų” specialybę. Iš pradžių Justui viskas patiko: bendrabutis arti, grupiokai draugiški, dėstytojai pasiruošę padėti, o paskaitos įdomios – tekdavo daug programuoti, ko Justas ir norėjo. Tačiau po kelių semestrų atsirado daug naujų paskaitų, kurios visiškai nepatiko, o mėgstamų dalykų labai sumažėjo, tad po keturių semestrų studentas perstojo į Klaipėdos universitetą, kuriame dabar studijuoja informatiką.

Klaipėdos universitetas – teisingas sprendimas

“KU pasirinkau, nes girdėjau teigiamų atsiliepimų iš giminaičių, kurie nesenai baigė čia studijas. Kol kas viskas klostosi labai sklandžiai, dėstytojai ne “kirviai”, todėl ir mokytis įdomu”, – teigia pašnekovas. Vaikiną labiausiai stebina palyginti mažas studentų skaičius Klaipėdos universitete. Anot jo, studijos tikrai geros kokybės, todėl stebina jaunų žmonių pasyvumas, ignoruojant šią mokslo įstaigą. Nors, anot Justo, galima įžvelgti ir pliusų – jo grupėje esantys 5 studentai sulaukia tikrai daugiau dėmesio iš dėstytojų, nei VGTU ar KTU esantys 30 studentų.

Svarbiausia – žingeidumas ir pastangos

Šie skirtingi studentų išgyvenimai turėtų būti pavyzdžiu abiturientams: ne visada didžiausiame universitete mokslo kokybė yra aukščiausia, o rinktis mokymosi įstaigą toli nuo namų – ne pats svarbiausias prioritetas. Studentų istorijos visiškai skirtingos, tačiau dėl vieno dalyko sutinka jie visi – esminis dalykas yra tai, kiek pats pastangų įdedi. Universitetas tai ne mokykla, kiekvienas motyvuotas žmogus jame pasiima tiek, kiek pats nori ir sugeba.

Airida Šimkutė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: