Mąstymas virvės traukime svarbus ne mažiau nei žaidžiant šachmatais


Akimirka iš varžybų. Virvės traukimo klubo "Švyturys" albumo nuotr.

Akimirka iš varžybų. Virvės traukimo klubo “Švyturys“ albumo nuotr.

 

Klaipėdos virvės traukimo komanda „Švyturys“ gyvuoja jau maždaug trejetą metų. Andriaus Matulio ir Sauliaus Bundulo iniciatyva įkurtas klubas aktyviai dalyvauja varžybose ir garsina uostamiesčio vardą. Lietuvoje virvės traukimas daugiausia žinomas, kaip laisvalaikio paįvairinimas susibūrimuose. Iš pažiūros atrodo – paprastas ir lengvas sportas, iš tiesų dalyvavimas šioje rungtyje reikalauja daug fizinės bei psichologinės ištvermės bei gebėjimo dirbti komandoje. Klubo nariai papasakos apie treniruotes, varžybas bei ateities siekius.

Tarp naujų narių – daugėja merginų

2012 metais į pirmąją virvės traukimo treniruotę atėjo per 20 žmonių – tai pranoko trenerio lūkesčius ir žadėjo gerą komandos įkūrimo pradžią. Šiuo metu „Švyturyje“ yra apie penkiolika pastovių narių, kurių amžius svyruoja nuo 18-os iki 40-ies metų. Virvės traukimas reikalauja nemažai jėgų ir ištvermės, tačiau netgi pusę šios komandos sudaro dailiosios lyties atstovės. Pirmaisiais „Švyturio“ gyvavimo metais merginų buvo nedaug, tačiau dabar jos vis aktyviau jungiasi į komandą. Kalbinti „Švyturio“ nariai teigė: „Žinoma, senbuviai yra pajėgesni – tai normalu, tačiau tai niekada nebuvo problema. Mes – komanda, todėl vieni kitiems padedam, skatinam ir palaikom.“

Treniruotė vyksta prisirišus virvę prie medžio. Virvės traukimo klubo "Švyturys" albumo nuotr.

Treniruotė vyksta prisirišus virvę prie medžio. Virvės traukimo klubo “Švyturys“ albumo nuotr.

Komandinis darbas – raktas į pergales

Geros komandos suformavimas reikalauja daug pastangų. 2015 metų sezoną visi nariai kartu praleido ypač daug laiko, komanda bendrauja ne tik treniruočių metu, bet ir po jų. „Švyturio“ nariai pabrėžia: „Mes esam ne tik komanda, siekianti to paties tikslo, mes tapome draugais.“ Anot pašnekovų, virvės traukikai turi išmokti dirbti komandoje, nes individualiai gerų rezultatų pasiekti neįmanoma. Viena iš pagrindinių vertybių, kurias išsiugdo sportuojantysis – komandiškumas. „Stovėdamas prie virvės supranti, kad nuo tavo ryžto nepaleisti virvės gali priklausyti visos komandos likimas čempionate,“ – sakė „Švyturio“ klubo nariai. Virvės traukime reikia kantrybės, ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės, o su pastarąja yra sunkiau „susitarti“. Kai fizinės jėgos tiesiog dingsta, tenka išgyventi momentą, kai pradeda veikti psichologinė jėga – valia. „Visiškai susikaupęs, stebėdamas ir jausdamas virvę, savo bei oponentų komandą, išlauki, kol varžovas padaro menkiausią klaidą ir tą pačia akimirką visa komanda pajuda link pergalės.“- sportine patirtimi dalinosi virvės traukikai.

Dalyvavimas čempionatuose

„Švyturio“ virvės traukimo klubas vyksta į įvairiausias varžybas, tačiau kol kas komanda dalyvauja tik Lietuvoje vykstančiuose turnyruose, tai: Lietuvos uždarų patalpų bei lauko traukimų čempionatai, taip pat studentų čempionatas. „Švyturio“ komanda savo pasiekimais po truputį kopia aukštyn. Šiemet lauko traukimų sezono metu „Švyturio“ komanda Lietuvos virvės traukimo čempionate 720 kilogramų svorio kategorijoje iškovojo antrąją vietą. „Patyrėm visko: ir laimėjimų, ir pralaimėjimų, bet kas mūsų nenužudo – pradaro stipresniais, todėl drąsiai ir su ryžtu kovojam toliau ir siekiam tikslų.“ – sakė švyturiečiai.

Treniruotės ir traumos

Šiuo metu virvės traukimo treniruotės vyksta po porą valandų triskart per savaitę. Lauko varžybų metu treniruotės vyksta lauke, mat vienokia kitokia technika yra varžantis lauke, o kitokia – uždarose patalpose, žiemos metu. Pasak virvės traukimo komandos narių, saugumas ir sveikata – svarbiausia, tačiau traumų retam pavyksta visai išvengti. Keletas komandos narių yra patyrę rimtas traumas, jie labiau stengiasi kontroliuoti apkrovas, saugotis bei derinti poilsį su sportu. Komandoje esantys studentai, kurie studijuoja kinezitarapiją, padeda suprasti žmogaus raumenyno darbą ir poreikius. Daugiau žinių turintys nariai dalinasi patirtimi ir rekomendacijomis, kaip pasiekti geriausius rezultatus, nežalojant savęs.

„Švyturio taurė“ – svajonė virtusi realybe

2015 metų rugpjūčio 8 dieną Klaipėdos II-osios Melnragės paplūdimyje pirmą kartą Lietuvoje vyko virvės traukimo turnyras smėlyje „Švyturio taurė“, kurį surengė kalbinta virvės traukimo komanda. Tokio turnyro organizavimo idėja treneriui A. Matuliui kirbėjo jau seniai. Jis virto realybe, kai trenerio svajone užsikrėtė visa komanda. Švyturiečiai džiaugiasi: renginys pavyko puikiai, komanda įgavo patirties ir žinių. Žinoma, buvo ir priekaištų, bet ir teigiamų atsiliepimų, kas padėjo nenuleisti rankų. Apie ateityje vyksiantį turnyrą kalbama jau dabar, planuojama, kad jis vyks ateinančių metų rugpjūčio mėnesį. Komanda sieks, kad „Švyturio taurė“ taptų pajūrio sportinė tradicija. Šiuo metu „Švyturio“ komandos didžiausias siekis – pasaulio virvės traukimo čempionatas. Į jį gali vykti visi užsiregistravę virvės traukimo klubai ar šalies rinktinė. Švyturiečiai pasaulio virvės traukimo čempionate planuoja atstovauti klubo vardą.

Kristina Končiūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: