Studentai nebadauja ir dietos laikosi retai


Studentiški pietūs. M. Drąsučio nuotr.

Studentiški pietūs. M. Drąsučio nuotr.

 

 

Šiomis dienomis Lietuvoje dažnai diskutuojama sveikos gyvensenos tema. Medikai perspėja dėl kasmet didėjančio antsvorį turinčių žmonių skaičiaus ir jiems rekomenduoja susitvarkyti savo mitybą, tačiau tokių perspėjimų paiso ne visi. Ar dieta ir griežtas maisto racionas būdingas studentams? Į šį klausimą atsakė Klaipėdos universiteto bendruomenė.

Už dietą, bet be jos

2015 metų gruodžio mėn. surengtoje apklausoje dalyvavo 50 Klaipėdos universiteto studentų. Didelė dalis (36) pasisakė, jog nesistengia maitintis sveikai. Likę studentai (14) yra linkę į sveiką gyvenseną. Pagrindinė to priežastis – sportas.

Šiais laikais dietų laikymasis labiausiai asocijuojasi su moteriška lytimi, tačiau tai nesvetima ir vyrams.

„Mano nuomone, nebūtina savęs griežtai riboti. Man valgymas, maisto gaminimas yra vienas malonumas, tad tikrai kažkokių dietų nesilaikau, o save palepinti visada norisi, tačiau su saiku,“ – sakė trečiojo kurso studentė Domantė.

„Apskritai dieta yra gerai, kol neperžengiama riba, kai dėl noro atrodyti gražiai ir sveikai kyla įvairios sveikatos problemos. Geriau patiems studentams neeksperimentuoti su visokiais internete rastais dietos patarimais, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie padėtų individualiai. Pati dietos niekada nesilaikiau ir nesilaikysiu. Nors kartais, kaip ir visos merginos, pagalvoju, jog reikėtų. Bet neturiu tam valios,“ – pridėjo antrojo kurso studentė Aistė.

„Pati nesilaikau jokių dietų, bet ir nevalgau dešimt kartų per dieną didelėmis porcijomis. Net kai kartais norisi kažko daugiau, neretai susilaikau, nes nesunku persivalgyti. Mėgstu greitą maistą, saldumynus, tiesiog stengiuosi viską vartoti su saiku. Greitomis dietomis nepasitikiu, manau, kad jos alina organizmą, o prarastas svoris gali greitai sugrįžti,“ – teigė trečiojo kurso studentė Justina.

Antsvoris trukdo, bet ne visiems jis atsiranda

Kai kurie apklausoje dalyvavę studentai praeityje buvo susidūrę su antsvoriu, todėl turėjo pakeisti mitybą ir daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną.

„Prižiūriu savo maisto racioną, nes sportuoju. Jeigu valgyčiau bet ką, sportuodamas norimo rezultato nepasiekčiau. Tai reikalauja kantrybės, bet viskas atsiperka. Anksčiau turėjau antsvorio ir supratau, kad taip gyventi nebegaliu. Papildomi kilogramai trukdo“, – teigė pirmojo kurso studentas Mindaugas.

Kai kuriems laikytis dietos tam, kad svertų mažiau, nereikia.

„Valgau pakankamai daug, bet nepriaugu daug svorio. Nežinau, kodėl taip yra, bet patinka, kad negalvodamas apie dietą sveriu mažai“, – šypsojosi ketvirtojo kurso studentas Tomas.

Kasmet nutukusiųjų pasaulyje daugėja ir tai tampa didelė problema. JAV centrinės žvalgybos „World Factbook“ duomenimis, Lietuva pagal antsvorį turinčių žmonių skaičių pasaulyje yra 37-a iš 190.

Mindaugas Drąsutis, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: