Studentų mokomoji ekskursija į Vilnių


Būsimieji žurnalistai prie LRT pastato

Būsimieji žurnalistai prie LRT pastato

 

2015 metų gruodžio 10 dieną pirmojo kurso žurnalistikos studentai, kartu su dėst. dr. Rosita Vaičiule keliavo į Vilnių.

Grupei atkeliavus į sostinę, autobusas sustojo miesto centre, o studentai bėgo apžiūrėti Vilniaus šventinės eglutės. Visi kartu nusifotografavę prie eglutės ir sugalvoję po norą, užlipę ant „stebuklų plytelės“, studentai tęsė kelionę Lietuvos banko link.

Atvykę į banke įsikūrusį muziejų studentai praleido daug laiko, nes didžiulės interaktyvios ekspozicijos domino visus. Pinigų muziejus supažindino studentus su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Jaunimui patiko ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese, nes muziejuje sudaryta galimybė naudotis įvairiais papildomais šaltiniais ir priemonėmis: kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis, specialiai orientuota interneto prieiga, teminiais, mokomaisiais ir dokumentiniais filmais. Įdomiausia atrakcija studentams buvo testas, kurį išsprendę, galėjo atsispausdinti kupiūrą su savo nuotrauka.

Ekskursija prasidėjo nuo centre išpuoštos Kalėdų eglutės

Ekskursija prasidėjo nuo centre išpuoštos Kalėdų eglutės

Pagaliau pasiekę pagrindinį kelionės tikslą – LRT pastatą, esantį Konarskio gatvėje 49, pirmakursiai skubėjo greičiau užeiti į vidų. Studentus pasitikusi darbuotoja pirmiausia nuvedė į didžiąją studiją, kurioje netrukus turėjo būti pradėta filmuoti laida „Auksinis protas“. Trys merginos, dalyvaujančios šio intelektualaus žaidimo etapuose Klaipėdos mieste, nepraleido progos nusifotografuoti studijoje. Vėliau lydimi darbuotojos studentai vaikščiojo po visą LRT pastatą. Apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, kuriose – pirmieji televizoriai, kaitrinės lempos, pirmosios filmavimo kameros, juostinės vaizdajuostės ir dar daug kitų ilgą televizijos gyvenimo istoriją bylojančių eksponatų. Turo po LRT metu, aplankytos įvairios studijos: laidos „Stilius“, „Gustavo enciklopedijos“ virtuvėlė, radijo studija, kurioje tuo metu vyko tiesioginė transliacija. Ko gero patys įdomiausi studentams buvo LRT žinių studijos užkulisiai. Būsimiems žurnalistams buvo suteikta neeilinė proga savo akimis pamatyti, kaip vyksta žinių filmavimas ir kaip dirba visa žinių komanda vardan to, jog tiesioginėje transliacijoje nebūtų jokių trikdžių ir viskas eitųsi lyg per sviestą.

Pasibaigus stebimajai ekskursijai visą kelią namo studentai diskutavo, dalinosi įspūdžiais. Apžiūrėję savo galbūt „būsimą darbo vietą“, studentai pasikrovė motyvacijos dar uoliau mokytis.

 

Parašė: Eigilė Nainytė

Redagavo: Gintė Majutė

SNŽU15

Dėstytoja: dr. Rosita Vaičiulė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: