Maudymosi sezonas tęsiasi ne tik vasarą, bet ir žiemą


Studentas Audrius laiką leidžia ne tik grodamas klasikine gitara - jam nesvetima ir aktyvi Lietuvos sveikuolių veikla. A. Šerelio albumo nuotr.

Studentas Audrius laiką leidžia ne tik grodamas klasikine gitara – jam nesvetima ir aktyvi Lietuvos sveikuolių veikla. A. Šerelio albumo nuotr.

 

Daugelis įsivaizduoja, kad maudytis jūroje ar ežere galima tik vasarą. Tačiau tokį stereotipą griauna sveikuoliai, kurie jūroje maudosi net ir šalčiausiu metų laiku. Jie tvirtina, kad maudytis vandens telkiniuose galima visada, esant bet kokiam orui. Štai 2015 metais menų srities magistrantūros antrajame kurse studijuojantis Klaipėdos universiteto studentas Audrius Šerelis tokia praktika užsiima jau ne vienerius metus.

 

Maudynės jūroje – geresnis savęs pažinimas

 

Magistrantas Audrius ištisus metus maudosi jūroje, – tai daryti jį paskatino domėjimasis sveika gyvensena. Jaunuolis neslepia, kad išdrįsti maudytis jūroje šaltuoju metų laiku reikia tvirto ryžto, žinojimo kodėl tu tai darai. „Maudynės jūroje nėra tik sveikatos siekis – kartu tai savotiškas iššūkis, savęs, savo baimių įveikimas. Panašūs veiksmai leidžia geriau save pažinti, suprasti ką tu gali,“ – pasakoja studentas. Vaikinas ne tik maudosi šaltoje jūroje, bet ir kiekvieną dieną prausiasi po šaltu dušu. „Esu pastebėjęs, kad dauguma mūsų turime baimę šaltam vandeniui. Vis galvojame, kad tai gali mus neigiamai paveikti, nuo jo galime susirgti. Tačiau šaltas vanduo gali ir gydyti – tik reikia tuo mokėti pasinaudoti.“ –, apie bereikalingą šalto vandens baimę kalba Klaipėdos universiteto studentas.

Nerekomenduoja maudytis vieniems

Audrius sako, kad, norint išsimaudyti žiemą jūroje ar ežere, neužtenka tik nusirengti ir bėgti į vandens telkinį. Ilgai sveikuolišką maudymąsi praktikuojančio vaikino nuomone, šią veiklą reikia išmanyti. Prieš pasiryžtant, derėtų pasikonsultuoti su specialistu, patyrusiu žmogumi, susirasti bendraminčių, kurie tuo užsiima. „Prieš pirmąkart išsimaudant jūroje, iš vakaro turėjome paskaitą apie tai. Ją vedęs sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis papasakojo, kaip reikia elgtis, kokia turi būti tvarka, nuo ko reikia pradėti,“ – atvirauja jaunuolis. Pasak jo, prieš maudynes yra atliekama mankšta, meditacinis bėgimas, kas padeda apšilti mūsų raumenims ir pasiruošti maudynėms.

Pirmas kartas įsimena ilgam

Audrius teigia, kad pirmos maudynės, kai padarei kažką naujo, kažką netikėto – išlieka įsimintiniausios. „Labiausiai įstrigo akimirka kai bėgau takelyje tarp kopų, girdėjau jūrą, o vėliau, ją pamatęs, supratau, kad tuoj tuoj aš atsidursiu bangose,“ – apie pirmąsias maudynes kalbėdamas atvirauja studentas Audrius. Vaikinas pasakoja, kad pirmą kartą bijoma labiausiai. „Baimė iš pradžių būna visada. Ji formuojasi tuo momentu, kai tu atbėgi iki jūros, žinai, kad lauke minusas, pamatai besitaškančias bangas ir supranti, kad už minutės, dviejų atsidursi jūroje. Sekančius kartus baimė išlieka, tačiau ji po truputį mažėja, kol galiausiai tu apie ją nebegalvoji. Ji tiesiog miršta,“ – prisimindamas savo pirmus maudynių kartus, pasakoja sveika gyvensena besidomintis studentas.

Sveikuoliai kiekvienais metais organizuoja šventę “Palangos ruoniai“.  Šiame video reportaže galite pamatyti akimirkas iš praėjusių metų šventės , kurioje dalyvavo ir studentas Audrius.

Nerijaus Šilingio yuotube kanale įkeltas vaizdo įrašas.

 

SŽ13gr. studentė Virginija Sereikaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: