Vienas universitetas – skirtingos patirtys. Jono Krakausko istorija


Žiema KU studentų miestelyje. Nuotr. iš Jono Krakausko albumo

Žiema KU studentų miestelyje. Nuotr. iš Jono Krakausko albumo

 

Dalis abiturientų į dvyliktą klasę žengia aiškiai žinodami, kokie bus tolimesni jų planai. Kiti nusprendžia metus padirbėti ir pamąstyti apie ateities perspektyvas. O kai kurie, ilgai nesvarstę, pasirenka pirmas dėmesį patraukusias studijų programas. Deja, ne be reikalo lietuvių liaudies išmintis byloja – „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“. Studentų istorijų cikle – antrasis pašnekovas Jonas Krakauskas, buvęs Klaipėdos universiteto studentas, šiuo metu išsilavinimo siekiantis kitoje uostamiesčio aukštojoje mokykloje.

 

SU KUSS nariais. Nuotr. iš Jono Krakausko albumo

SU KUSS nariais. Nuotr. iš Jono Krakausko albumo

Apie KU – teigiama nuomonė

„Po mokyklos baigimo 2013-aisiais metais, nelabai žinodamas, ką noriu veikti gyvenime, susigundžiau Klaipėdos universiteto siūloma studijų programa „Kultūros ir medijų filosofija“, – savo pasakojimą pradeda Jonas Krakauskas. Klaipėdietis, nusprendęs mokytis savo gimtajame mieste, studijas nutraukė nebaigęs pirmųjų studijų metų, tačiau apie Klaipėdos universitetą susidarė teigiamą nuomonę. Jono nuomone, KU dažnai nepelnytai nuvertinamas, neva čia atvyksta studijuoti tik abiturientai iš provincijų. „Iš tiesų studijuodamas sutikau jaunimo iš visos Lietuvos, visi draugiški ir pakankamai motyvuoti“. Dėstytojai, vaikino nuomone, tiesiog dirbantys savo darbą, tad nusiskundimų jis neturįs. Smagiausi Jono prisiminimai iš Klaipėdos universiteto susiję su studentų sąjunga. „Džiugu dėl KUSS (Klaipėdos universiteto studentų sąjunga), kurie aktyviai veikia tiek akademinėje, tiek užklasinėje universiteto veikloje“,- teigė vaikinas. Anot jo, kiekvienam jaunam žmogui pravartu įsilieti į tokią veiklą, įgyti patirties ir prisidėti prie universiteto tobulinimo. Nepaisant neblogų universiteto sąlygų, studijų programa nepateisino Jono lūkesčių, tad 2014-aisias metais jis studijas nutraukė.

LCCTU renginyje. Nuotr. Iš Jono Krakausko albumo

LCCTU renginyje. Nuotr. Iš Jono Krakausko albumo

Džiaugiasi pasirinkęs tarptautinį universitetą

Šiuo metu Jonas studijuoja kitoje uostamiesčio mokslo įstaigoje, LCC tarptautiniame universitete, tad gali palyginti savo patirtį valstybiniame Klaipėdos universitete ir privačiame amerikietiško stiliaus universitete. „LCC yra privatus krikščioniškų pažiūrų liberalus universitetas, kuriame studijuoju pirmame kurse tarptautinio verslo administravimą,“ – pasakoja vaikinas. Šioje mokslo įstaigoje galima sutikti studentų iš viso pasaulio. Pašnekovas pasakoja, kad šiuo metu yra atvykėlių net iš Bangladešo ir Pietų Korėjos. „Tautų margumynas čia labai didelis, tad turiu galimybę susipažinti su įvairiomis kultūromis ir tradicijomis“, – pasidžiaugė jis.

Kalbėdamas apie akademinę bendruomenę, Jonas akcentavo dėstytojų draugiškumą ir pagalbą mokantis. „Sąlygos mokytis ir tobulėti čia itin geros: auditorijos turi išmaniąsias lentas, turime elektronines paskyras su reikalinga medžiaga. Taip pat universitetas samdo repetitorius, kurie nemokamai padeda studentams, nesupratusiems tam tikrų dalykų“,- dalijosi pastebėjimas tarptautinio universiteto studentas. Ne paslaptis, kad paskaitos čia vyksta tik anglų kalba, o tai, anot Jono, itin didelis privalumas tobulinant užsienio kalbos įgūdžius.

Nustebino puikios gyvenimo sąlygos

Joną nustebino tai, kad universiteto bendrabučiai įrengti geriau nei daugelis gyvenamųjų butų mieste. Kambariai yra erdvūs ir patogūs, tad juose gyvena po 3-6 studentus. „Kiekviename kambaryje prie lovos įtaisytos rozetės bei mažos lemputės, kad galėtum studijuot netrukdydamas kitiems studentams“,- pasidžiaugė pašnekovas. Vaikinas pasakoja, kad universitete taip pat yra specialūs studijų kambariai, kuriuose galima niekieno netrukdomam mokytis. Kaip vieną iš privalumų jis įvardijo ir universiteto aplinką: čia visi studentai mokomi gyventi itin tvarkingai, tad aplinka yra labai jauki. Rūkantiems studentams net įrengtos specialios rūkymo būdelės.

Studijos LCC – brangus malonumas

Kaip vieną esminių trūkumų Jonas įvardiją studijų kainą: „Mano specialybė kainuoja 2700 eurų per metus, tačiau jei asmuo neturi galimybės mokėti už brangų mokslą, yra galimybė prašyti finansinės pagalbos“. Vaikinas šiemet gavo 80 % studijų mokesčio finansavimą. Jis pasakojo, kad studijas finansuoja ne pats universitetas, o geranoriški filantropai rėmėjai, esantys JAV bei Kanadoje. Tad, anot Jono, galimybių norintiems studijuoti šiame tarptautiniame universitete yra daugybė, reikia tik domėtis ir norėti.

Airida Šimkutė, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: