Vienas universitetas – skirtingos patirtys. Karolinos Mauliūtės istorija


Kalėdinis koncertas KU. (Karolina Mauliūtė dešinėje viršuje). Nuotr. iš Kristinos archyvo

Kalėdinis koncertas KU. (Karolina Mauliūtė dešinėje viršuje). Nuotr. iš Kristinos archyvo

 

Jaunam žmogui, viena koja žengiančiam į suaugusiųjų gyvenimą, svarbiu sprendimu tampa studijų pasirinkimas. Tačiau dažnam abiturientui svarbesnis klausimas yra, – ne kokią specialybę rinktis, o kuriame universitete mokytis. Vieni pirmenybę teikia Kauno ar Vilniaus aukštosioms mokyklos, manydami, kad didesniuose miestuose geresnės perspektyvos. Kiti siekia išvykti toliau nuo tėvų, na, o treti tiesiog seka bendraamžių pavyzdžiu. Deja, kartais net prestižinėmis laikytos mokslo ir studijų įstaigos nepateisina studentų lūkesčių, o mažesni, ir kartais mažiau vertinti universitetai kartais tampa tikrais antraisiais namais studijų metu. Šiame straipsnių cikle papasakotos trys Klaipėdos universiteto studentų istorijos. Pirmoji herojė – 2014 metais baigusi KU meno pedagogikos studijas, šiuo metu Klaipėdos universitete magistro laipsnio siekianti Karolina Mauliūtė.

Aktyvus studentiškas gyvenimas

KU merginų choro koncertas Romoje. Karolinos archyvo nuotr.

KU merginų choro koncertas Romoje. Karolinos archyvo nuotr.

Karolina Mauliūtė – viena iš nedaugelio studentų, dėl svajonių profesijos persikėlusi gyventi į mažesnį miestą. Meniškos sielos mergina iš laikinosios sostinės 2010-aisiais nedvejodama atvyko studijuoti į KU ir, kaip pati teigia, nei karto nenusivylė. Vos tapusi studente, ji iš karto įsiliejo į akademinį ir kultūrinį universiteto gyvenimą: trejus metus buvo studentų atstovybės narė, organizavo renginius, aktyviai reiškėsi akademinėje bendruomenėje. Kadangi mokėsi meno srityje, merginai teko daug koncertuoti su KU mišriu ir merginų choru, ansambliu, taip pat rengti solinius fortepijono koncertus. Apie įgytą patirtį Klaipėdos universitete ji pasakoja: „Dalyvavau daugybėje mokymų ir seminarų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip pat turėjau praktikas įvairiose mokyklose, dirbau su mokiniais, taip įgydama patirties ir naujų žinių“. Kultūrinis ir akademinis gyvenimas studijų metu, anot merginos, neįkainojamas. „Tobulėjome ne dienomis, o valandomis,- dalinasi įspūdžiais Karolina. Susitikimai su lektoriais, profesoriais, kitų universitetų studentais padėjo įgyti daugybę naudingų pažinčių, ryšių bei rekomendacijų ateičiai. Nors savo studijų kokybe Karolina buvo visiškai patenkinta, ji įžvelgia ir nedidelių universiteto trūkumų. „Kartais norėdavosi įdomesnių paskaitų, labiau pritaikytų moderniam šiuolaikiniam jaunimui,“ – teigia ji.

Magistro studijos nenuvylė

Nuo 2014-ųjų Karolina – teatrologijos studijų magistrantė. Studijuodama magistro studijose Karolina pusę metų buvo grupės seniūne, tačiau darbai, nesusiję su profesine veikla, privertė sulėtinti tempą akademinėje srityje. „Šiuo metu esu pasyvesnė, nes daug dirbu ir šiek tiek nukenčia studijos“, – pasakoja mergina. Tačiau paklausta apie magistro studijų suteiktas galimybes ir įspūdžius, ji entuziastingai tęsia: „Teatrologijos studijos atvėrė duris susitikti su žinomais režisieriais, tokiais, kaip Benas Šarka, sudalyvaut teatralų mokymuose, paskaitose.“ Dėstytojai, anot studentės, kompetentingi ir supratingi dirbančių magistrantų atžvilgiu. Ji dėkinga dėstytojams dėl aktyvaus įtraukimo į veiklą ir gebėjimo sudominti.

KU – geriausias mano sprendimas

Mergina teigia, kad negalėtų palyginti bakalauro ir magistro studijų, nes jos visiškai skirtingos, tačiau neįkainuojamai vertingos. „Galiu tik pykti ant savęs, kad laiko stoka trukdo dar plačiau viskuo domėtis, – kaip buvo šauniais bakalauro studijų metais“, – šypsosi pašnekovė. Karolinos nuomone, pasirinkti Klaipėdą ir uostamiesčio universitetą buvo vienas geriausių jos sprendimų.

Airida Šimkutė, SŽ-13 grupė

Trackbacks

  1. […] be reikalo lietuvių liaudies išmintis byloja – „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“. Studentų istorijų cikle – antrasis pašnekovas Jonas Krakauskas, buvęs Klaipėdos universiteto studentas, šiuo metu […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: