Studijos Voldoje: miela, gražu, malonu


Į kalną užkopusios Domantė Stankevičiūtė (kair.) ir Justina Norkutė (centre) grožisi kraštovaizdžiu. Nuotr. iš merginų archyvo

Į kalną užkopusios Domantė Stankevičiūtė (kair.) ir Justina Norkutė (centre) grožisi kraštovaizdžiu. Nuotr. iš merginų archyvo

2015 metų rugpjūtį susikrovusios lagaminus ir į Norvegiją semestrui studijuoti pagal ERASMUS+ programą išvykusios Klaipėdos universiteto trečio kurso žurnalistikos specialybės studentės Domantė Stankevičiūtė ir Justina Norkutė studijuoja ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu Skandinavijos šalyje.

Merginos mokosi Voldos universitetinėje kolegijoje. Didžiausias dėmesys skiriamas fotografijai: kaip paruošti spausdinimui tinkančias nuotraukas. Joms jau įsiminė nuostabus studijų užsienyje miesto kraštovaizdis, kurį merginos įamžino ne viename kadre.

Klaipėdietės naujoje šalyje buvo priimtos šiltai. Labiausiai jų dėmesį patraukė Voldos gyventojų kultūra. Kaip teigia studentės, vietiniai žmonės trykšta optimizmu ir mandagumu, ko neretai pasigesta Lietuvoje.

Jau beveik įpusėjus studijoms pagal ERASMUS+ mainus skirtam laikui, Domantė ir Justina dėl savo pasirinkimo nesigaili. Studentės ne tik studijuoja, bet ir aktyviai dalyvauja renginiuose ir stengiasi prasmingai išnaudoti kiekvieną laisvalaikio minutę.

  • Kodėl nusprendėte laikinai palikti Klaipėdą ir tęsti studijas Voldoje?

Domantė: Mintį sudalyvauti ERASMUS+ programoje pametėjo kolegė Justina. Pasidomėjus plačiau apie šią programą, kilo noras išmėginti kažką naujo, pasinaudoti galimybe, kuri, iš tikrųjų, labai naudinga ir įdomi. O iš visų pateiktų variantų Norvegijoje esanti Voldos universitetinė kolegija pasirodė labiausiai tinkama žurnalistikos studijų studentams.

Justina: Iš tiesų išgirdau daugybę gerų atsiliepimų apie ERASMUS+ programą iš kitų studentų, kuriems jau teko išbandyti studijas užsienyje. Visi su didžiuliu entuziazmu pasakodavo savo nuotykius bei patirtis ir vis skatino nepraleisti šios galimybės, jų manymu, tikrai nepasigailėsiu. Visi tokie skatinimai ir pačios begalinis naujovių noras, lėmė šį pasirinkimą.

  • Ar dėl priimto sprendimo nesigailite? Kodėl?

Domantė: Tikrai ne. Jei tik būtų galimybė, svarstyčiau apie pasilikimą visiems metams. Nauji įspūdžiai, nauji įgyti įgūdžiai tik skatina tęsti pradėtą čia darbą, tai yra – studijas.

Justina: Nesigailiu, kadangi taip ne tik praplėčiau akiratį, bet tuo pačiu šiek tiek, nors ir neilgam, atitrūkau nuo rutinos.

  • Kas per pirmąjį mėnesį Voldos mieste įsiminė labiausiai?

Domantė: Pirma tai, kad visi žmonės šypsosi. Eidamas gatve visada praeinantis žmogus nusišypsos, net kartais atrodo, kad norėtų ir pasisveikinti. Antra – vairuotojų kultūra. Šiame mieste neišvysi nei vieno šviesoforo ar vadinamų „gulinčių policininkų“. Net nepriėjus perėjos, vairuotojas stos už kelių metrų, lauks kol praeisi. Pripratau pereiti gatvę net neapsižvalgius į abi puses. Grįžus teks atprasti nuo šio įpročio. Na ir galiausiai – sutikti žmonės. Tautybių įvairovė, studentų bei darbuotojų nuoširdumas bendraujant, sutikti nauji draugai. Pamiršau paminėti gamtos grožį. Kalnai, Lietuvoje tokių didelių neišvysi, miškai, supanti ramybė.

Justina: Greičiausiai patys žmonės ir jų kultūra. Pirmomis savaitėmis buvo tarsi „mini šokas“, nes čia kone kiekvienas praeivis šypsosi, skleidžia optimizmą ir net juo užkrečia, ką Lietuvoje, deja, išvysi pakankamai retai. Taip pat patys studentai – jie sudaro kone pusę Voldos miesto gyventojų, todėl, manau, nesunku įsivaizduoti, kad jų čia tikrai daug. Visi tikrai labai draugiški, su mielu noru užmezga kontaktą. Kalbant apie patį universitetą, jis taip pat maloniai nudžiugino, viskas itin modernu, visi darbuotojai be galo paslaugūs, visada padeda iškilus net menkiausiam klausimui, o tik atvykus, pirmomis savaitėmis, tarsi vedžioja už rankos. Iš tiesų, kartais net keista, kaip suspėjama pasirūpinti tokiu kiekiu atvykusių studentų ir visada išlikti su šypsena. Turbūt pasiilgsiu šito optimizmo Lietuvoje.

  • Kaip studijos? Kokia kalba dėstomos paskaitos? Ar iškyla sunkumų?

Domantė: Studijos tikrai įdomios. Pati domiuosi fotografija jau keletą metų, tad čia puiki vieta įgyti naujų žinių, tobulintis. Dėstoma kalba – anglų. Pradžioje buvo sunku persilaužti, nes anglų kalba buvo užmiršta, namuose neteko net kalbėti kone vienerius metus, tačiau dėstytojai kalba aiškiai ir suprantamai, todėl didelių sunkumų neiškilo.

Justina: Kuo jau kuo, bet studijomis džiaugiuosi labiausiai. Paskaitos dėstomos anglų kalba, bet tai didelių sunkumų nekelia. Labai džiaugiuosi dėstytojais, kadangi pastarieji tikrai puikiai išmano savo darbą ne tik iš teorinės pusės, bet ir iš praktinės, todėl ir paskaitos tikrai įdomios.

  • Ar jau spėjote susirasti naujų draugų?

Domantė: Tikrai taip. Didžiąją dalį praleidžiu su studentais iš Prancūzijos, Olandijos ir Lenkijos. Manau, kad ateinančią vasarą tikrai nusimato kelionė, į kurią nors iš šių šalių. Šaunūs žmonės, visada malonu pabendrauti, praleisti laiką kartu.

Justina: Taip, čia nesunku užmegzti kontaktą su kitais studentais. Aktyviai savanoriauju vienoje organizacijoje ir jos organizuojamose veiklose, todėl nemažą dalį laisvo laiko praleidžiu su organizacijos nariais.

  • Kaip sekasi priprasti prie Norvegijos kultūros? Laiko juostos?

Domantė: Gerai. Labai didelių pokyčių nesijaučia. Laiko atžvilgiu, skiriasi tik viena valanda, tad didelių bėdų neiškilo.

Justina: Gerai, kadangi nėra ypatingai didelio skirtumo.

  • Kaip leidžiate laisvalaikį?

Domantė: Kaskart stengiuosi, kad laisvalaikis būtų įvairus. Dažniausiai leidžiu laiką su kitais studentais. Pasivaikščiojimai po miestą, kopimai į kalnus, jei yra galimybė, tai aplankom kitus šalia esančius miestus. Na, o sutemus, prasideda studentiškas gyvenimas – naktinis pasisėdėjimas bare, tiesiog leidžiu linksmai laiką.

Justina: Įvairiai, dažnai priklauso nuo oro. Kai oras prastas, kartais laiką leidžiu namie. Skaitau knygas, o kartais – sportuoju. Voldoje yra baseinas, kuris man yra atradimas. Čia į baseiną nueinu bent kartą per savaitę, kai Lietuvoje, geriausiu atveju, baseine apsilankydavau vieną kartą per metus. Na, o kai oras geras – išvykos į kalnus, iškylos, pasivaikščiojimai bei vienas kitas vakarėlis.

 

  • Ar pasiilgote Lietuvos?

Domantė: Aš asmeniškai dar nelabai. Man reikia didesnio laiko tarpo, kad pasiilgčiau namų, bet, žinoma, šeimos ir artimų draugų pasiilgau. Vienintelė paguoda, kad šiais laikais nėra sunku susiskambinti, bendrauti ir matyti vienas kitą – visa tai nuslopina ilgesį, bent kuriam laikui.

Justina: Gal ne tiek Lietuvos, kiek artimųjų. Sunkiausios buvo pirmos savaitės, dabar jau „pagavau“ ritmą, todėl ir ilgesys nebetoks. Tuolabiau, kad esu išvykusi vos keturiems mėnesiams, tai nėra ilgas laiko tarpas. Visgi dažnai prisimenu būtent Klaipėdą ir suprantu, kad savame mieste visada mieliausia.

  • Ar rekomenduotumėte kitiems studentams pasekti Jūsų pavyzdžiu ir išvykti studijuoti pagal ERASMUS+ programą?

Domantė: Žinoma! Tai yra galimybė, kuria kiekvienas studentas turėtų pasinaudoti. Tikrai nenusiviltų, o tik prikauptų įspūdžių bei žinių bagažą. Tikrai rekomenduočiau, nes pati džiaugiuosi šiuo savo sprendimu ir mėgaujuosi kiekviena diena, kiek tik įmanoma.

Justina: Taip, be abejonės. Manau, kad gyvenime reikia stengtis pasinaudoti kiekviena panašia galimybe. Pabandęs tikrai nieko neprarasi, o tik įgysi kažko naujo – naujų žinių, patirties, praplėsi akiratį, pamatysi kitą kultūrą, kitą šalį… Mano nuomone, būtent studijų metai yra puikiai tam tinkantis laikotarpis.

Akimirkos iš Norvegijos. Nuotraukos iš asmeninių Domantės Stankevičiūtės ir Justinos Norkutės archyvų

 

Trackbacks

  1. […] Apie žurnalistikos studenčių studijas Volda universitetinėje kolegijoje pagal Erasmus+ programos… […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: