Svečiuose KU absolventai. Jaunoji žurnalistė apie praeitį ir ateitį.


Darbas KU studijoje. Nuotrauka iš Ievos Augytės archyvo

Darbas KU studijoje. Nuotrauka iš Ievos Augytės archyvo

Sakoma, kad universitetas – puiki gyvenimo mokykla. Nors nemažai studentų aukštojoje mokykloje tik linksmai leidžia laiką, nemąstydami apie ateities perspektyvas, akivaizdūs pavyzdžiai rodo, kad norintys  iš studijų pasisemia ne tik žinių, bet ir naudingos patirties, praverčiančios įvairiose situacijose. Tokios nuomonės laikosi Klaipėdos universiteto studentė, 2015 metų žurnalistikos studijų absolventė Ieva Augytė. Vasarą bakalauro išsilavinimą įgijusią merginą per ketverius studijų metus įsidėmėjo daugelis: aktyvistė, nepraleidžianti progos sudalyvauti įvairiuose renginiuose Klaipėdos universiteto laikraščio reporterė, laidos „Universitetai.lt“ redaktorė. Veikli ir kūrybinga mergina įsitikinusi, jog kiekvienas iš studijų pasisemia tiek, kiek pats nori. O kaip Ievai sekasi šiandien?

Kelionė į svajonių šalį

Baigusi studijas Klaipėdos universitete, jaunoji žurnalistė toliau tęsė redaktorės darbus įmonėje „Mano būstas“, kurioje dirbo dar studijuodama. Tačiau neilgai trukus, išvyko į kelionę, į svajonių šalimi vadinamas Jungtines Amerikos Valstijas. Mergina pasakojo vykusi aplankyti Čikagoje gyvenančius giminaičius, tačiau kelionė tikrai neapsiribojo vien šeimyniniais pasisėdėjimas namuose. Ieva aplankė ne tik Čikagos miestą, bet ir Niagaros krioklį, Niujorką, net Kanadą. Laiką Čikagoje taip pat stengėsi leisti produktyviai – lankėsi įvairiuose muziejuose, galerijose, parkuose. Nuvykusi į JAV ji pati įsitikino, kad pasakojimai apie šią šalį nėra iš piršto laužti – anot merginos, ten viskas iš tiesų taip, kaip rodoma filmuose. Net kultinio animacinio serialo „Simpsonai“ idėjos nėra iš piršto laužtos.

Smagus momentas kelionėje. Nuotrauka iš Ievos Augytės archyvo

Smagus momentas kelionėje. Nuotrauka iš Ievos Augytės archyvo

Nustebino gyvenimo sąlygos

Ieva pastebėjo, kad gyvenimas už Atlanto išties daro įtaką žmonių tautinei savimonei. Būdama žurnaliste mergina kritiškai vertindavo straipsnius apie neva keistenybes JAV, su kuriomis susiduria atvykėliai iš Europos valstybių, tačiau nuvykusi į Ameriką, ji pati tuo įsitikino – JAV iš tiesų viskas kitaip. Merginą labiausiai nustebino pragyvenimo lygis šalyje: Lietuvoje net kvalifikuotų specialistų atlyginimas dažnai neleidžia oriai gyventi, o „svajonių šalyje“ tai įmanoma dirbant aptarnaujančiu personalu greitojo maisto užkandinėse.

Ateities perspektyvos

Ieva teigia, kad Amerikos miestų didybė ir pompastika iš tiesų žavi, tačiau gyventi ten ji nenorėtų. Dabar, po kelionės grįžusi gyventi į Lietuvos sostinę, ji planuoja grįžti į buvusią darbovietę „Mano būstas“. Na, o kol kas džiaugiasi galinti daugiau laiko skirti savo pomėgiams. Vienas jų – teatras, kuriuo susižavėjo dar besimokydama Klaipėdoje. Pasidomėjus apie ateities perspektyvas, Ieva atskleidė mąstanti apie magistro studijas. Ją domina rinkodara, tačiau dar nėra tvirtai apsisprendusi dėl savo ateities planų.

Apie Klaipėdos universitetą

Ieva džiaugiasi, kad Klaipėdos universitetas jai davė išties daug, pirmiausia – galimybių praktikai ir saviraiškai. Juk ne kiekvienas studentas gali pasigirti buvęs laidos redaktoriumi. Paneigdama visuomenėje vyraujančius stereotipus apie prastą Lietuvos universitetų lygį, baigdama pokalbį Ieva teigia: „Manau, kad svarbiausia yra patirtis ir paties asmeninė motyvacija. Ne universitetas, ne studijų programa, o tik tavo paties noras. Universitete niekas žinių neįkals, jas paprasčiausiai reikia pasiimti.“

Airida Šimkutė, SŽ-13 grupė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: