Klaipėdos universitete rengiami kinų kalbos kursai


,,Dėstytoja Wang Chunyi ir kinų kalbos besimokantys klaipėdiečiai susikalba anglų kalba

,,Dėstytoja Wang Chunyi ir kinų kalbos besimokantys klaipėdiečiai susikalba anglų kalba. D. Vagnoriūtės nuotr.

2015 metų rugsėjis Klaipėdos universitete išskirtinis ir suteikta galimybe mokytis kinų kalbos.  Iš Kinijos atvykusi dėstytoja Wang Chunyi pirmą kartą pakvietė norinčius šios nelengvos kalbos mokytis Klaipėdoje. Humanitarinių mokslų fakultete vykstantys vakariniai užsiėmimai suteikia galimybę praplėsti žinių lauką, ar net pagerinti darbo, komercinius santykius.

Sumanymo užuomazgos – Socialinių mokslų fakultete

Pasak kalbų ir kultūrų centro direktorės Jūratės Derukaitės, unikali idėja surengti šios užsienio kursus buvo svarstoma ir ankščiau: ,,Diskusijos, siūlymai, patarimai rengti mokymus, labiausiai siejami su Socialinių mokslų fakulteto dekanu Antanu Bučinsku, fakulteto dėstytojais, studentais‘‘, – išdėstė vadovė. Atsižvelgiant į pageidavimus, Klaipėdos universitetas ne kartą teiravosi Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėl galimybės rengti kinų kalbos mokymosi užsiėmimus, kol galiausiai ši, iš pradžių atrodžiusi utopine, idėja  išsipildė.

Užsienio kalbos dėstytoja Klaipėdoje pirmąsyk 

Pakviesta elektroniniu būdu, visiškai nesenai iš Kinijos į Lietuvą atvykusi Wang Chunyi, iš karto apsistojo uostamiestyje. Turinti pedagogo magistro laipsnį ir išlaikiusi specialų egzaminą savo tėvynėje, dėstytoja moko studentus ne pirmą kartą. Wang Chunyi – kinų kalbos kursus vedė ir į Kiniją atvykusiems užsieniečiams. Be dėstytojavimo Klaipėdos universitete, moteris įsidarbino ir kitoje uostamiečio švietimo įstaigoje, – jos dėka kinų kalbos įgūdžius lavina ir Ąžuolyno gimnazijos mokiniai. ,,Visai greitai draugiją man palaikys ir kita kinų kalbos mokytoja‘‘, – prasitarė Wang Chunyi, populiarėjančios Lietuvoje kinų kalbos dėstytoja iš Tolimosios Azijos.

Lietuviams nelengva užduotis yra išmokti kinų kalbos tarimą

Lietuviams nelengva užduotis yra perprasti kinų kalbos tarimą. D. Vagnoriūtės nuotr.

Susidomėjimas kalba – nemažas 

Egzotiškoji kinų kalba Klaipėdos universitete subūrė net vienuolikos interesantų grupę. Atkreipiant dėmesį į pasirinkusiųjų studijuoti poreikius, nustatytas pradinis mokymosi lygmuo. Klaipėdiečiai rinkosi į kursus dėl įvairiausių priežasčių: darbo, komercinių, kultūrinių, socialinių ir daugelio kitų. Kinų kalbą besimokanti Ilona Tubytė pasidalino mintimis, kad jai tiesiog patinka Kinija, tuo pačiu pažymėjo, kad mokytis yra labai sunku. Kitas kursų dalyvis – Denas Dambrauskas išsiskyrė romantiška motyvacija studijoms, – jis mokosi dėl savo merginos, kuri – kinė.

Surinktoji grupė  pirmoji, bet ne paskutinė

,,Rugsėjį suburta grupė dirbs iki pat Naujųjų metų, tuomet bus renkama nauja norinčiųjų mokytis kinų kalbos grupė‘‘ , – aiškino kalbų ir kultūrų centro direktorė Jūratė Derukaitė. „Tiesa, norintys tobulinti savo įgūdžius, galės tęsti užsiėmimus kitame lygyje“, – papildė ji. Direktorės žodžiais, šiuo metu planus tolimai ateičiai sunku numatyti, nors tokių tikrai yra. Pavyzdžiui, nuo 2015 – 2016 metų Pavasario semestro planuojama kinų kalbos studijas leisti rinktis studijuojantiems KU, kaip mokamas papildomas užsienio kalbų studijas. Dėl detalesnės informacijos direktorė kviečia kreiptis į KU Kalbų ir kultūrų centrą, telefonas pasiteiravimui: +370 46 398544 arba +370 46 398 529

Daumantė Vagnoriūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: