Tarptautinių vertintojų išvada: KU žurnalistikos studijų programos pažanga akivaizdi


Rugsėjo 14 dieną KU SMF vyko Komunikacijų katedros kuruojamų studijų programų tarptautinis vertinimas. Buvo vertinamos dvi studijų programos: žurnalistikos bakalauro studijų programa ir magistro studijų programa – Medijos ir komunikacija.

Komisiją sudarė grupės vadovas profesorius dr. Johannes Bardoel (Radboud universitetas, Nyderlandai), ir nariai:  Andrew David Dawson (Londono universiteto koledžo Informacijos studijų katedros dėstytojas (Didžioji Britanija), prof. dr. Triin Vihalemm (Tartu universiteto Socialinių mokslų ir švietimo fakulteto, Žurnalistikos, komunikacijos ir informacijos paslaugų instituto profesorė), Mindaugas Grajauskas (UAB „OVC mokymai“ (OVC Consulting) Konsultantas ir žaidybinių produktų vadovas) ir Meda Keleckaitė (Kauno technologijos universiteto ir Dortmundo universiteto magistro studijų programos “Projektų vadyba“ studentė. Atvykę ekspertai susitiko su fakulteto administracija, savianalizių suvestinių rengimo grupėmis, programų dėstytojais, studentais, absolventais bei socialiniais partneriais.

Vakare po komisijos pasitarimo pakviesti komunikacijų katedros atstovai bei fakulteto administracija buvo supažindinti su komisijos pastebėjimais apie vertintas studijų programas. Prof. Dr. Johannes Bardoel labiausiai džiaugėsi per trejus metus pasiektais rezultatais ir studentais, kurie susitikimo su komisija metu buvo drąsūs ir optimistiškai nusiteikę kalbėdami apie studijų kokybę. Taip pat profesorius tikino, jog buvo matyti akivaizdus socialinių partnerių palaikymas. Jis teigė, jog kas semestrą turėtų vykti apklausa, kaip studentai vertina studijų kokybę bei dėstytojus. Taip būtų galima daug efektyviau tobulinti studijų programas. Pateikti rezultatai preliminarūs ir galutinių išvadų reiktų tikėtis ne anksčiau, kaip po mėnesio.

Profesorius dr. Johannes Bardoel vertino ir vos trejus metus socialinių mokslų fakultete veikiančią magistro studijų programą “Medijos ir komunikacija“. Pasak jo, sunku daryti išvadas apie šią studijų programą, nes ji dar visai nauja, tačiau akivaizdu, jog yra kur tobulėti. Kyla klausimų dėl studijų mokymo plano sudarymo, kokius įgūdžius studentas turės baigęs šiuos mokslus ir ką konkrečiai gebės daryti.

Po komisijos rezultatų Komunikacijų katedros vedėja prof. Dr. Daiva Janavičienė teigė, jog kritiškas komisijos žvilgsnis leis patobulinti magistro studijų programą ir bus atliekamas darbo rinkos tyrimas, siekant išsiaiškinti, ar studentai, baigę šią programą, bus paklausūs rinkoje.

KU SMF dekanas prof. Dr. Antanas Bučinskas džiaugėsi sklandžiai įvykusiu komisijos vizitu. Paklaustas ar abi specialybės bus akredituotos, teigė, jog komisijos atsiliepimai buvo geri, todėl visi tikisi teigiamo rezultato. Tačiau tiksli informacija bus tik po mėnesio.

Prieš trejus metus į Klaipėdos universitetą buvo atvykusi tarptautinė komisija, kuri taip pat vertino Žurnalistikos bakalauro studijų programą. Tada akreditacija buvo suteikta trejiems metams.

Reporterė ir straipsnio autorė: Gerda Petravičiūtė, IV kurso žurnalistikos studentė

Operatorius: Mantas Ignatjevas, IV kurso žurnalistikos studentas

Montažą atliko: Roberta Kavaliauskaitė, IV kurso žurnalistikos studentė

Reportažas sukurtas KU SMF Medijų laboratorijoje 2015-09-15

Trackbacks

  1. […] Interviu iš įvykio vietos parengtas KU Medijų laboratorijoje atliekančių praktiką žurnalistikos studentų […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: