Klaipėdos universitete svečiavosi Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Papildyta video reportažu


Visus sužavėjo emocinga V. Vobolevičiaus kalba. R. Stankutės nuotr.

Renginio dalyvius sužavėjo emocinga V. Vobolevičiaus kalba. R. Stankutės nuotr.

Šiandienos visuomenėje esame nuolat apsupti informacijos, kurią gauname iš įvairių kanalų: spaudos, radijo, televizijos, radijo bei interneto. Tokioje gausoje pradedantiems savo karjerą žurnalistams dažnai kyla klausimas, kaip nepasiklysti, kaip pažinti tikrąją, tą vertingą ir skaitytojams aktualią informaciją, kurią galėtų perduoti kitiems. Kaip išvengti konfrontacijos norint būti nešališku ir objektyviu? Kaip atskirti, kur yra propaganda? Kas, kaip ir kam daro poveikį, skleisdamas informaciją?

Būtent į šiuos klausimus antradienį,2015 metų rugsėjo 15 dieną, atsakė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atstovai Klaipėdos universitete vykusiame renginyje “Audiovizualinės žiniasklaidos rinka ir reguliavimas Lietuvoje“.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo KU Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr. A. Bučinskas, kviesdamas tęsti užsimezgusius ryšius ir rasti naujus LRTK ir KU bendradarbiavimo kelius.

Prof. dr. D. Janavičienė pristatė audiovizualinės  žurnalistikos įgūdžių ugdymo galimybes KU žurnalistikos bei Medijų ir komunikacijos studijų programoje. Savo pranešime profesorė džiaugėsi socialinių mokslų fakultete įrengta medijų laboratorija.

Lietuvos radijo ir televizijos pirmininkas E. Vaitekūnas pristatė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos paskirtį, funkcijas, trumpai apibūdino veiklą.

V. Vobolevičius emocingame pasisakyme išskyrė esminius autoritarinio ir demokratinio valdymo skirtumus, parodė, kad politika yra glaudžiai susijusi su žiniasklaida.

Martišius papildė V. Vobolevičiaus pranešimą, įvardindamas pagrindines propagandos grėsmes Lietuvoje, o K. Petrauskis kalboje vizualiai iliustravo išsamius Lietuvos interneto, televizijos ir radijo rinkos duomenis bei įvardino pagrindines su tuo susijusias žiniasklaidos problemas.

Susitikimą užbaigė D. Radzevičius, konkrečiais pavyzdžiais iš Lietuvos parodydamas, kaip  žiniasklaida tampa politiniu ginklu.

KU laboratorijoje atliekančių žurnalistikos praktiką studentų parengtas reportažas iš įvykio vietos

Virginija Sereikaitė, Rimantė Stankutė, Emilija Masnikaitė

Trackbacks

  1. […] ne visi jie vienodi – yra automobilių, kurie griauna“, – taip apie propagandos galią Klaipėdos universiteto renginyje „Audiovizualinės žiniasklaidos rinka ir reguliavimas Lietuvoje… prabilo vienas iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atstovų, ISM vadybos ir ekonomikos […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: