Velykinių džiaugsmų mozaika


Saulelė bunda, Velykos artėja. D. Janavičienės nuotr.

Saulelė bunda, Velykos artėja. D. Janavičienės nuotr.

Žinodama, ką apskritai reiškia mozaika – „įvairios medžiagos  gabalėlių  jungties technika“ (atsiprašau už laisvą „Tarptautinių žodžių žodyno“ pirmosios reikšmės interpretaciją), buvau sužavėta lotyniškąja šio žodžio reikšme musaicum – „kas skirta mūzoms”. Na, visada geriau sužinoti vėliau negu niekad.

O gal dar svarbiau – norėti kažką sužinoti, “skęstant” informacijos vandenyne , kai  subtilūs dalykai jame tiesiog pasiklysta. Nes intervandenynas – labai didelis, o subtilių dalykų jame – labai maža.

Taigi apie džiaugsmus, kai šv. Velykos artėja. Nes labai noriu apie tai pasikalbėti. Nes tai turėtų būti svarbu ne tik man. Nes …

Kiekvienas turime mūzas, kurios padeda mums kurti savo gyvenimo mozaiką (nors joms ji ir skirta, kaip jau išaiškėjo). Būtent mūzos gražiais nušvitimo rytais, vakarais, ar naktimis suteikia mums džiaugsmo, sakydamos (gal ir negirdime visada, bet jaučiame):  „Va, šitas žalias (raudonas, mėlynas, geltonas…)  gabalėlis labai tiktų tavo gyvenimo mozaikai papuošti. Ar pabandysi? Ar pasistengsi?“

Arba tai būna tik paprasta (kaip mums atrodo) gyvenimo diena, kai mozaika nebeturi spalvų ir stengtis, atrodo, nebėra dėl ko. Nes mūzos tyli. Ar tikrai? Gal mes tiesiog jau nebemokame jų klausytis? Kaip ir aplinkinių žmonių, esančių čia, šalia – ne taip, kaip tų veidų, kurie yra intervandenyno kolekcijoje.

Šv. Velykos – visų mūsų atgimimo metas, kupinas varpų skambėjimo, prasiskleidusių berželių šakų šiltuose namuose, su vaikams leistų nudažyti kiaušinių dubenėliu (tegu ir nelabai gražiai, bet užtat nuoširdžiai, kaip tik vaikai ir temoka), pyrago kvapu, staltiesių baltumu ir, žinoma,– mūsų gerumu, nes tai yra džiaugsmo diena, kai labai norime (ar bent jau stengiamės) į savo gyvenimo mozaiką įdėti itin gražų fragmentą.

Tai ir įdėkime, kas kokį galime,– ir net ne savo, o labiau kitų džiaugsmui, nes mūsų vertės matas visada yra kiti žmonės.

Su Atgimimu!

doc. dr. Daiva Sirtautienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: