Kiekvienas yra savitas – blogų šokėjų nėra (papildyta vaizdo reportažu)


Hip&Go šokėjų kolektyvas. Nuotrauka iš šokėjų archyvo

Hip&Go šokėjų kolektyvas. Nuotrauka iš šokėjų archyvo

Klaipėdietę Birutę Grikpėdytę muzika ir šokiai lydėjo nuo pat mažų dienų. Vaikystėje ji išbandė cirką, o mokykloje mokėsi sustiprintoje muzikos ir šokių klasėje. Jau būdama paauglė, mergina domėjosi šiuolaikine R&B ir HipHop‘o muzika, mėgo žiūrėti populiariausių pasaulio atlikėjų video klipus ir slapčia svajojo vieną dieną tapti būtent populiariausių muzikos atlikėjų, tokių kaip Beyonce ir Ciara, šokėjų komandos dalimi.

Niekada neatsisakyk savo svajonių

Neįstojusi į choreografijos studijas, Birutė nusprendė nepasiduoti. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje Sporto ir pramogų vadybą studijavusi jauna mergina, tuo pačiu metu pradėjo lankyti Klaipėdos jaunimo centro Atvirose jaunimo erdvėse vedamas HipHop‘o šokių pamokas. Būtent tada mergina pajuto norą ne tik pati šokti, bet ir šokio mokyti kitus, todėl sukūrė merginų šokių grupę „Hip&Go“.

„Hip&Go“ šokių studijos pradžia

Pasak grupės įkūrėjos, grupės pavadinimas kilo nuo dviejų šokių stilių, kuriuos merginos sujungė į vieną: HipHop‘o ir GoGo šokių. „Po pirmos savaitės, kai pradėjome savo veiklą, mums taip patiko, kad, aš pasakiau, – padarysiu viską, kad tik ši grupė gyvuotų“. Dabar Birutė teigia dažnai su merginomis pasižiūrinti pirmuosius šokių vaizdo įrašus. Pats pirmas šokis, trenerės žodžiais, iki šiol kelia sentimentus, – „Ah.. kaip mes šokom… Ar mes tikrai galėjome šitaip šokti?“ – sugrįžo į prisiminimus šokių trenerė. Didžiausią pasitenkinimą B. Grikpėdytei kelia jos treniruojamos grupės narių džiugesys. „Smagu, kai po keturių metų merginos man sako: „Birute, tavo dėka mes taip patobulėjome.. Tu mums atvėrei visas duris į šokių pasaulį. – Tai labai labai malonu“ – džiaugiasi šokėja.

Šokių grupės pasiekimai

„Hip&Go“ merginos sukūrė nemažai šokių, ne kartą pasirodė klubuose, dalyvavo įvairiuose renginiuose, tokiuose kaip Lietuvos Karatė čempionatas, Klaipėdos valstybinės kolegijos Talentų šou, Klaipėdos jaunimo centro gimtadienis. Bet didžiausi grupės laimėjimai, anot šokių vadovės, yra pasiekiami kiekvienos repeticijų metu,- kai kuriamas naujas šokis, kai jis greitai ir lengvai išmokstamas.

Šokio nauda žmogui

Birutė teigia, kad šokis suteikia džiaugsmo, ugdo didesnį pasitikėjimą savimi. Taip pat tai yra labai sveika žmogui, nes šokis prajudina kūną, pagerina kraujotaką, sustiprina raumenis. Šokis turi būti tarsi atsipalaidavimo priemonė, tai – pabėgimas nuo rūpesčių, nuo buities ir kitų nemalonių dalykų. Jis turi išlaisvinti žmogų, nekelti jam įtampos, – pasakoja jaunimo šokių trenerė.

Nėra blogų šokėjų

„Manau, kad blogas šokėjas – tai yra tas šokėjas, kuris šokti eina per prievartą. Nėra blogų šokėjų, nes kiekvienas yra savitas, kas kaip moka – tas taip šoka. Jeigu tik žmogus iš tikrųjų stengiasi, jeigu šoka, tai jis jau yra geras šokėjas. Tokiems galėčiau tik ranką paspausti.“ – šypsosi „Hip&Go“ šokių grupės įkūrėja.

Palinkėjimas tiems, kurie bijo išbandyti save

„Tiems, kuriems patinka šokis, bet jie nedrįsta, palinkėčiau įveikti baimę ir vis dėlto išmėginti save. Juk pabandymas nereikalauja labai didelių finansinių išteklių ar fizinių gabumų. Gyvename tik vieną kartą, todėl reikia viską išbandyti! Reikia pamėginti savyje atrasti tai, apie ką, galbūt, tik pasvajojame prieš miegą ar susapnuojame. Imam rytoj ir darom!“ – įkvepiančiai pokalbį baigia pokalbį B. Grikpėdytė.

Evelina Šaltytė

KU žurnalistikos studentės Evelinos Šaltytės TV reportažas parengtas studijuojant „Reporterio darbo žiniasklaidoje“ dalyką. Dalyko dėstytoja Edita Valinčienė, operatorius Mantas Ignatjevas. Reportažas sukurtas Klaipėdos universiteto Medijų laboratorijoje.

Comments

  1. Liucija says:

    Šaunuoles,sekmės mergytės tolesniame jūsų gyvenime,Birytei šokiuose,Evelinai žurnalistikoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: