Kūdikių plaukiojimas


 Į užsiėmimus su vaikučiais ateina ir tėčiai. K. Streckienės nuotr.

Į užsiėmimus su vaikučiais ateina ir tėčiai. K. Streckienės nuotr.

Klaipėdos universiteto III kusro žurnalistikos studentė Kornelija Streckienė reporterio darbo disciplinai parengė reportažą. Gruodžio pradžioje Kornelija lankėsi Šeimos gerovės centre Klaipėdoje ir čia filmavo, kaip plaukioja kūdikiai. Reportaže ji kalbino kineziterapeutę Olią Garlovič ir domėjosi, kuo šie užsiėmimai naudingi vaikučiams.

Nė vienas net neabejoja, kad plaukiojimas baseine turi tik teigiamą poveikį ne tik suaugusiems, bet ir patiems mažiausiems. Labai svarbu, koks žmogus dirba su mažaisiais. Štai kineziteraupeutė Olia šį darbą pasirinko prieš beveik tris metus, nes tai buvo jos svajonė – dirbti su vaikučiais. „Aš keliuos ir skubu į darbą, kaip į šventę, man gera būti su vaikais, man tai džiaugsmas, – šypsojosi ji.

Anot  O. Garlovič, baseinas mažiesiems turi labai didelę fizinę ir psichologinę naudą. Plaukiojimas suteikia energijos ir žvalumo, padeda išvengti streso. Kūdikiai ankščiau pradeda sėdėti, stovėti, būna aktyvesni už savo neplaukiojančius bendraamžius. Specialistės teigimu, – baseinas yra tobula aplinka, kurioje vaikai gali aktyviai judėti ir stiprinti raumenis. Tai gali būti ir kaip priemonė, skirta vaikučių reabilitacijai.

Kineziterapeutė neslepia džiaugsmo, kad atsiranda vis daugiau tėvų, kurie jau nuo mažens pasirūpina sveika vaiko raida ir vystumusi. Šeimos gerovės centre užsimėmus vandenyje pradeda lankyti kūdikiai nuo šešių savaičių amžiaus, – ne visi tėvai ryžtasi tokį mažą vaiką pradėti mokyti plaukti.

Paklausus kineziterapeutės apie kūdikių reakcijas pirmojo užsiėmimo metu, sužinome, kad reakcijų pasitaiko labai įvairių. Lengviausiai prisitaikyti sekasi tiems mažyliams, kurie pratinasi palaipsniui, – iš pradžių užsiėmimus vonelėse, o po to yra perkeliami į baseiną. Daug kas priklauso ir nuo tėvelių, jie neturi bijoti dirbti su vaiku, jo nardinti.

Sužinojom, kad norintiems pradėti lankyti užsiėmimus baseine, centras nereikalauja pristatyti pažymos apie vaiko sveikatos būklę, tačiau rekomenduoja pasitarti su savo šeimos gydytoju.

 Kornelija Streckienė

KU žurnalistikos studentės Kornelijos Streckienės TV reportažas apie kūdikių plaukiojimą parengtas studijuojant „Reporterio darbo žiniasklaidoje“ dalyką. Dalyko dėstytoja Edita Valinčienė, operatoriai: Kornelija Streckienė, Mantas Ignatjevas. Reportažas sukurtas Klaipėdos universiteto Medijų laboratorijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: