Abiturientai– nežinioje


Abiturientų šimtadienis. Rasos Šmatavičiūtės nuotrauka

Abiturientų šimtadienis. Rasos Šmatavičiūtės nuotrauka

„Ką ir kur studijuoti?“– klausimas, kuris šiandien aktualiausias dvyliktokams. Baigus mokyklą ir gavus brandos atestatą prasidės naujas gyvenimo etapas. “Sociumas“ domėjosi, kuo gyvena Klaipėdos gimnazijų absolventai, artėdami prie Šimtadienio.

Labai sunkūs mokslo metai

Dvyliktokai jau finišo tiesiojoje– už pusmečio laukia brandos egzaminų laikymas. Vos už trijų mėnesių– lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbų įskaitos. Mokiniai sako, jog mokytis sunku, darbų daug. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje besimokantis Mantas Stonkus sako, jog mokytis nėra lengva, bet tuo pačiu priduria, jog pernelyg nesistengia, namų darbų ruošai daug laiko neskiria: „Mokytis sunku, namų darbams skiriu minimaliai laiko, maždaug valandą per dieną“. Tuo tarpu Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė Orinta Mauraitė į mokslus žiūri rimčiau. „Mokytis labai sunku, namų darbus neretai trunka ruošti ir po tris ar keturias valandas kasdien“,– sako Orinta. Mergina yra pasirinkusi penkis dalykus, kuriuos mokosi A lygiu. „A lygiu esu pasirinkusi lietuviu ir anglų kalbas, matematiką, programavimą ir istoriją“,– sako abiturientė. Kur mokysis po mokyklos baigimo – nežino. „Dar svarstau, kadangi bakalauro studijos yra labai nekonkrečios, tai sunku apsispręsti. Na, bet šiuo metu rimčiausiai mąstau apie viešojo administravimo ir vadybos studijas“,– sako Orinta.

Noras palikti gimtąjį miestą

Dauguma abiturientų svarsto galimybę išvykti studijuoti į kitą miestą. Paklausus, ar teko domėtis Klaipėdos universiteto siūlomomis mokymo programomis, visi buvo kategoriški. „Nesidomėjau, nes jei liksiu Klaipėdoje, norėčiau studijuoti Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje“,– sako Viktoras Kovalenko. Kiti studijų programomis taip pat nesidomi, – ne todėl, jog yra girdėję prastų atsiliepimų apie Klaipėdos universitetą, o dėl kitų priežasčių. „Nesidomėjau, nes studijoms rinksiuosi kitą miestą, čia pasiliki nenoriu“,– sako abiturientė Orinta.

Iškeisk pamoką į paskaitą

„Tai buvo pats geriausias informacijos šaltinis. Galėjau pasikalbėti ne tik su dėstytojais, bet ir su pačiais studentais. Buvom keliose paskaitose, labai šiltai priėmė, studentai pasakojo ko jų moko, kokia studijų programa, ką jie veikia paskaitų metu ir po jų“,– pasakojo abiturientas Gvidas. Prieš tai nesidomėjęs Klaipėdos universiteto studijų programomis, šiuo metu jau svarsto galimybę likti gimtajame mieste. „Tikrai pabandysiu įstoti į Klaipėdos universitetą, šiuo metu mane labiausiai domina Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos, tačiau tėvai sako gerai pagalvoti ir pasirinkti rimtesnį dalyką“,– sako Gvidas.

Klaipėdos universitetas jau trečią kartą siūlė mokiniam iškeisti pamoką į paskaitą. Tai galimybė gyvai pabendrauti su universiteto bendruomene ir pasiteirauti to, kas išties domina abiturientus. Tad norime paskatinti moksleivius domėtis studijomis Klaipėdos universitete, o išsamią informaciją apie universiteto veiklą rasite čia.

Rasa Šmatavičiūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: