Laisvalaikį leidžia – tik aktyviai!


ALL Klaipėdos universiteto atvirų durų dienos metu. ALL Klaipėda klubo archyvo nuotr.

ALL Klaipėdos universiteto atvirų durų dienos metu. ALL Klaipėda klubo archyvo nuotr.

Klaipėdos universiteto III kurso žurnalistikos studentė Roberta Kavaliauskaitė reporterio darbo disciplinai parengė reportažą, kurio tema – „Jaunimo organizacijos. Ką jos veikia mūsų labui?“.

Šių metų lapkričio pradžioje Roberta pakalbino Klaipėdos Laisvalaikio klubo (ALL Klaipėda) įkūrėją Edgarą Vaškaitį ir ALL padalinio „Efektas“ kuratorę Gintarę Masiulytę. Studentė teigė, jog jos laisvalaikis tapo kur kas turiningesnis po to, kai su drauge prisijungė prie klubo veiklos. Anot E. Vaškaičio, vienas iš klubo tikslų ateinantiems metams – studentiškajai auditorijai įkurto „Efekto“ sužydėjimas.

Gana dažnai savoje aplinkoje galime išgirsti besiskundžiant, jog Klaipėdoje nėra ką veikti. Dažniausiai kaltas dėl to būna senamiestis, centras, kavinės ir klubai, tik ne žmogaus tinginystė. Mūsų mieste egzistuoja nemažai klubų, siūlančių kitokius laisvalaikio praleidimo būdus. Prieš keletą metų buvo įkurtas ir ALL Klaipėda. „Nuspręsta vieną kartą apjungti visus aktyvius žmones į vieną būrį, kad visi vieni kitiems organizuotų aktyvias veiklas“, – pasakojo Edgaras Vaškaitis.

Šis klubas – ne kiekvienam. Noriai priimami nauji nariai, tačiau iš jų tikimasi aktyvumo ir noro veikti, o laikui einant, – ir tobulėjančių organizacinių sugebėjimų. ALL organizuoja tokias veiklas kaip žygiai, plaukiojimai baidarėmis, šuoliai su parašiutu ar jodinėjimai žirgais. Į klubą ateina žmonės, kuriems atsibodo kiurksoti namie prie televizorių ar kompiuterių; jiems geros nuotaikos užtaisu yra aktyvi veikla.

Gintarė Masiulytė, paklausta ką klubo nariai veikia prastu oru, teigė, jog laiką skiria visuomenei naudingiems darbams. Pavyzdžiui tokiems kaip „Vilties bėgimas“ ar „Darom“ akcija. Arba rengia susitikimus su įdomiais ir turinčiais ką papasakoti žmonėmis.

ALL būstinė yra Klaipėdos universitete, Humanitarinių ir Sveikatos mokslų fakultetų patalpose. Netoli Rrekreacijos ir turizmo katedros iškabinti klubo plakatai , kviečiantys prisijungti ne tik studentus, tačiau ir bet kurį 18 sulaukusį asmenį, norintį pažinti ir pamatyti daugiau, nei keturias buto sienas.

KU žurnalistikos studentės Robertos Kavaliauskaitės TV reportažas apie „ALL Klaipėda“ parengtas studijuojat “Reporterio darbo žiniasklaidoje” dalyką. Dalyko dėstytoja Edita Valinčienė, operatorius Vidas Valinčius. Reportažas sukurtas Klaipėdos universiteto Medijų laboratorijoje. Reportaže panaudoti intarpai iš klubo archyvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: